Yazın Burun Estetiği Olunur mu?

Burun estetiği için uygun bir mevsim belirlemek önemlidir. Bu noktada aklınıza “Yazın burun estetiği olur mu?” sorusunun geldiğinin farkındayız. “Yazın burun estetiği olmaz.” diye bir kural yok. Ama bu noktada dikkat etmeniz gerekenler var. Buna ek olarak yaz aylarında yapılan burun estetiğinin bazı avantajları var. Bu haftaki blog yazımızda yazın burun estetiği olmanın detayları üzerinde duracağız.

Yazın Burun Estetiği Olmanın Avantajları

Yazın burun estetiği olmak avantajları olan bir durumdur. Yazın burun estetiğinin avantajlarını şu şekilde inceleyebiliriz;

Denize Girmek

Ameliyattan hemen sonra denize girmek yasaktır. 1-1.5 ay sonra denize girilebilir. Denize girmek burun içi kabuklanmalarının azalmasını sağlar. Ayrıca burun içi çok daha çabuk iyileşir. Fakat güneşten korunmaya özen göstermelisiniz. Belki akşam saatlerinde denize girmeyi seçebilirsiniz.

Alerjik Hastalıklar

Alerjik hastalıkları olanlar polen ve benzeri durumlarda etkilenmektedir. Burun estetiği sonrası dönemin alerjik reaksiyonlara açık olunan mevsimlere denk gelmesini istemeyiz. Bu yüzden yaz ayları alerjik hastalıklara sahip olan kişiler için mantıklıdır. Yaz aylarında bu durumdan çok daha az etkilenirler.

Yazın Gerçekleşen Burun Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler” yazımızda anlattığımız bütün detaylar yazın olunan burun estetiği için de geçerlidir. Fakat yaz aylarında gerçekleşen burun estetiğinde özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Yazımızın bu kısmında sizlerle bu noktaların paylaşacağız.

Güneşten Korunma

Burun estetiği ameliyatı sonrası 1 – 1.5 ay kadar güneşten korunmak oldukça önemlidir. Doğrudan güneşe temas edilmemelidir. Yüksek koruyucu özelliği olan güneş kremleri ile güneşe çıkılabilir. Güneş kremi 1-2 saat süreyle tazelenmelidir. Yüzü güneşten koruyacak şapkalar kullanılmalıdır. Bronzlaşma meydana gelirse ten rengi değişimi olacağı unutulmamalıdır.

Güneş Gözlüğü Kullanımı

Yaz aylarında güneş gözlüğü kullanmak sık sık tercih edilir. Fakat burun estetiği sonrası güneş gözlüğü buruna baskı yapacağından dolayı güneş gözlüğü kullanmamak gerekir.

Hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. “Yazın burun estetiği olmaz.” inanışını yıkmayı hedeflediğimiz blog yazımızda sizlerle bu durumun avantajlarını ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştık. Kapalı teknik burun estetiği sayesinde yazın da burun estetiği olabilirsiniz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews