: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahi > Bacak Estetiği
Untitled 24 - Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

bacak-estetigiUzun ve güzel şekilli bacaklar her kadının hayalidir. Plastik cerrahide bacaklara güzel bir görünüm verebilmekteyken, bacak uzatma ameliyatlarını yapmamaktayız. Bacak uzatma ameliyatları ilizarov dediğimiz yöntem ile ortopedistler tarafından yapılmakta ve çok yüz güldürü sonuçlar alınamamaktadır. Güzel şekilli bacaklara ise bacakların şekline göre bacak protezleri, liposuction ya da yağ enjeksiyonları ile ulaşabilmekteyiz. X yada O bacak deformitesi dediğimiz bacakların birbirinden ayrık ya da yakın durması durumu bu ameliyatlar için uygun olabilir. Kalın bilekli ya da bacaklı hastaların bu bölgedeki yağları uzaklaştırılarak daha güzel bir görünüm elde edilebilmektedir. Bunların hepsi plastik cerrahınız ile görüşülerek karar verilebilecek şeylerdir.

Bacak Estetiği Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bacak estetiği kalçalardan ayak bileklerine kadar bacakları daha çekici ve güzel hale getirmek için yapılan ameliyattır
Bacaklarının şeklinden memnun olmayan ve mevcut teknikler ile güzel sonuçlar alınabilecek tüm hastalara uygulabilir.
Güzel şekilli bacaklara ise bacakların şekline göre bacak protezleri, liposuction ya da yağ enjeksiyonları ile ulaşabilmekteyiz.
Düzenli spor ile bacak bölgesindeki cildi sıkılaştırılarak bu beölgedeki yağlanma ve sarkmaları önlemek mümkündür.
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler: Tüm zayıflama ürünleri Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir), Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları
Ameliyat genel anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.
Yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.
Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz.
Hasta ameliyattan 5 saat sonra istediklerini yiyip, içebilirler. Hastaneden ise ameliyattan 6 saat sonra taburcu olabilirler. Ben hastalarımın pansuman bölgesini steril yara bandı ile kapatırım, onun dışında başka bir pansumanları olmaz. Ameliyattan sonraki gün duş alabilirler. İlk 4 hafta uyluk ve bacak bölgesini zorlayan hareketler dışındaki spor hareketlerini yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir