https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/dudak-dolgusu-1.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/dudak-dolgusu-1.jpg

Daha Dolgun Daha Etkileyici Dudaklara Kavuşun!

Dudak Dolgusu

Ameliyatsız estetik işlemleri arasında en çok talep edilen uygulamaların başında dudak dolgusu geliyor. Dudak dolgusu volüm ve hacim eksikliği olan dudaklara dolgunluk sağlamak amacıyla yapılan ameliyatsız işlemdir. 

Dudak dolgusu, dudaklara enjeksiyon ve kanüller yardımıyla dudak hattının belirginleştirilmesi, güzelleştirilmesi ve dolgunlaştırılması uygulamasıdır. Hyralüronik asit dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bir çok marka ve bir çok çeşit dudak dolgusu mevcuttur. Hangi çeşit dolgunun kullanılacağı dudak şekline göre değişkenlik gösterir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgu uygulaması için ameliyathane ortamı gerekmemektedir. Klinik ortamda yapılabilir. Uygulama öncesi dudak üzerinde işlem yapılacak alana anestezi kremi sürülerek uyuşma etkisi sağlanır. Uyuşmanın ardından dudak dolgu kanülleri ile dudak hatlarına dolgu maddesi iletilir. İstenilen şekle göre dolgunlaştırma ve şekillendirme bu esnada yapılmaktadır.

Yüz Germe Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgu süresi, dudak şekline göre değişkenlik gösterebilir. Ortalama 5 – 10 dakika sürmektedir. Uygulama, çalışanlar için öğlen molalarında gelip yaptırabilecekleri kadar kısa sürmektedir.

Dudak Dolgusu Ağrılı Mıdır?

Dudak dolgu uygulaması ağrılı bir işlem değildir. Dolgu maddesinin içerisinde uyuşturmak etkisi mevcuttur. Dolgu verildiği anda cilde temas ettiğinde uyuşukluk da başlar. Ancak kanül girişlerinde de ağrı veya acı hissedilmemesi için uygulama öncesinde anestezi kremi sürülmektedir.

Dudak Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Dudak dolgusu etkisini işlemden hemen sonra göstermektedir. Elinizde ayna ile işlem anında ve işlemden sonra dudaklarınızı hemen görebilirsiniz.

Dolgu Sonrası Şişlik Ve Kızarıklık Oluyor Mu?
 • Dudak dolgu uygulama sonrasında dudakta enjeksiyonlara bağlı nadir de olsa bir miktar kızarıklık veya şişlik olabilmektedir. Uygulama sonrasında yapılacak soğuk kompreslerin etkisi ile şişlik ve kızarıklık birkaç sonra kaybolmaktadır.
Dudak Dolgusu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Dudak dolgusu öncesi ekstra dikkat edilmesi gereken bir durum yoktur. Ancak işlemden 3 gün önce alkol kullanımı kesilmelidir. Alkolün kan sulandırıcı etkisi mevcuttur. Aynı şekilde aspirin, coraspin, limon, kiraz ve benzeri gibi kan sulandırıcı içeren ilaç ve / veya  gıdalar en az 3 gün öncesinden tüketilmemelidir.
Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Dudak dolgu uygulaması sonrasında şişlik ve ödem oluşmaması için soğuk uygulama yapılmalıdır. Uygulama öncesinde ağrı ve acı olmaması için sürülen anestezik kreminin etkisi 2 saat sürdüğünden işlem sonrası çok sıcak bir şeyler yememeli ve içilmemelidir. Aksi durumda dudaklar yanabilir. Dikkat edilmelidir.
Dudak Dolgusu Etkisi Ne Kadardır?
 • Dudak dolgusunun etkisi, kullanılan dolgunun süresine ve kişinin vücut tutuculuğuna bağlıdır. Dolgu maddelerinin kalıcılık süresi genellikle 6 – 8 aydır.
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/dudak-dolgusu-sss.jpg
Bizimle İletişime Geçiniz
Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews