https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/cene-dolgusu-1.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/cene-dolgusu-1.jpg

Etkileyici Hatlar için Çene Dolgusu ile İfadenize Anlam Katın!

Çene Dolgusu

Ameliyatsız estetik sınıfında yer alan diğer bir işlem ise çene dolgusudur. Çene dolgusu hem kadınlar hem de erkekler tarafından talep edilen uygulamadır.

Bu uygulamanın etki alanı çene hattı ve çene ucu bölgesinedir. Özellikle erkekler çene hattında keskinlik ve erkeksi bir yüz hattı için çene uygulamasını tercih etmektedir. Aynı zamanda çene ucu geriye doğru ise dolgu uygulaması ile öne doğru alınabilmektedir. Çene dolgusu için profil estetiğinin ameliyatsız düzeltilmesi işlemidir denilebilir. Çene dolgusunun diğer adı da jawline uygulamasıdır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgu uygulaması öncesinde işlem bölgesine anestezik kremler sürülerek uyuşma sağlanmaktadır. Küçük enjeksiyonlar ve kanüller yardımı ile çene hattı ve / veya çene ucu bölgesine ihtiyaç kadar dolgu maddesi doldurulmaktadır. Sadece çene hattına yapılabileceği gibi sadece çene ucuna da yapılabilir veya iki bölgeye de aynı seansta işlem uygulanabilir.

Çene hattının keskinleştirilmesi için çene dolgusundan maksimum fayda sağlamak adına aynı seansta çene botoxu yapılabilir. Çene botoxunun diğer adı ise masseter botox uygulamasıdır. Masseter botox ile hem çene hattı daha belirginleşir hem de gece uyurken diş sıkması sorununa çözüm olmaktadır.

Çene Dolgusu Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Çene Dolgusu İşlem Süresi Ne Kadardır?

Çene dolgu uygulaması sadece çene ucuna yapılacak ise birkaç dakikadır. Sadece çene hattına yapılacak ise 5 dakikadır. Hem çene hattı hem çene ucuna yapılacak ise uygulama alanı genişlediğinden süreyi de o oranda arttırmaktadır. Yaklaşık 10 – 15 dakikayı bulabilmektedir.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır?

Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi ağrı veya acı hissedilmemesi için uygulama öncesinde anestezik kremler sürülmektedir. Dolgu maddesinin içerisinde uyuşturma etkisi de mevcuttur.

Çene Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Uygulama anında ve hemen sonrasında çene dolgusunun etkisini görebilirsiniz.

Çene Dolgusu Sonrası Şişlik veya Kızarıklık Olabilir Mi?
 • Bu uygulama sonrasında şişlik veya kızarıklık durumu çok çok nadirdir. Kişinin cilt hassasiyetine göre değişiklik göstermektedir.
Çene Dolgusu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Çene dolgusu uygulaması yapılacak ise en az 3 gün öncesinden kan sulandırıcı içeren aspirin, coraspin gibi ilaçlar veya alkol veya limon, kiraz gibi gıdalar tüketilmemesi gerekmektedir.
Çene Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Uygulama sonrasında dolgu enjekte edilen alan ellenmemelidir. 24 saat boyunca su ve makyajdan uzak durulmalıdır.
Çene Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?
 • Diğer dolgu maddelerinde olduğu gibi çene dolgusunun kalıcılık süresi de 6 – 8 aydır. Dolgu eridikten sonra tekrar yapılabilir.
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/cene-dolgusu-sss.jpg
Bizimle İletişime Geçiniz
Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews