https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-ameliyatsiz-yanak-inceltme.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-ameliyatsiz-yanak-inceltme.jpg

Hollywood Yıldızlarının V Şeklindeki Yüz Yapısına Ameliyatsız Ulaşmak Mümkün! Vline ile Geniş Yanaklarınızı İstediğiniz Forma Sokabilirsiniz.

Yanak İnceltme (VLine)

Son zamanlarda popüler olan ve giderek talebin arttığı son derece konforlu ve yüksek etkili bir diğer uygulamamız ise Ameliyatsız Yanak İnceltme (Vline) uygulamasıdır. Hollywood yıldızlarının V şeklinde yüz yapısının çekici ve güzel bulunması ilk önce geniş yanaklı kişilerin ağız içinden girilerek yapılan Bişektomi denilen cerrahi operasyonu popülarize etmişti. Şimdi ise bunun çok daha kolay bir yolu var; Ameliyatsız Yanak İnceltme (Vline)! 

Ameliyatsız Yanak İnceltme

Uygulamasının Faydaları

 1. Ameliyatsız yanak inceltme işlemi kolajen üretimini tetikler ve yüzünüzün daha genç görünmesini sağlar.
 2. Cildinizi sıkılaştırır.
 3. Herhangi bir yan etkisi yoktur.. Günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 4. V line ameliyatsız yanak inceltme uygulamasında doku eksilmesi sarkma gibi problemler yaşanmaz

Ameliyatsız Yanak İnceltme

Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yanak inceltme cihazı sayesinde, herhangi bir cerrahi işlem yapılmadan ağız içinden Bichat ya da Buccal Fat dediğimiz yanak yağları eritilerek Bişektomi ameliyatı ile aynı sonuçların alınması sağlamaktadır. İşlem son derece basit ve ağrısız olup, cihazın Radyofrekans enerjisini veren probu ağız içinden yanaktaki yağlara enerji yollayarak eritmesini sağlamaktadır. Bu sayede yanaklarda incelme ve yüzde V şeklinin ortaya çıkması amaçlanmaktadır.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/05/ameliyatsiz-yanak-inceletme.jpg

V Line Öncesi-Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Ameliyatsız yanak inceltme (V-Line) öncesinde bu işlemi yaptıracak kişilerin kullandığı herhangi bir ilaç varsa ya da herhangi bir hastalığınız var ise işlem öncesinde mutlaka doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir. İşlemden önce her ameliyat veya ameliyatsız operasyonlarda sigara 6 ay öncesinde bırakılmalıdır ve işlemden sonra kullanılmamalıdır. İşlemden önce alkol tüketimi kesilmelidir. Ameliyatsız yanak inceltme kalp pili olan ve hamile kadınlar için uygulanmamaktadır. Ameliyatsız yanak inceltme 18 yaşını doldurmuş ve yanaklarından şikâyetçi kişilere yapılabilmektedir.

İşlem esnasında veya sonrasında herhangi bir anestezi kullanılmamaktadır. Verilen ısı tombul yanak içerisinde bulunan yağları eriterek sıvı haline getiri ve birkaç gün sonra bu eriyen yağlar vücut tarafından sindirilerek eritilir. Yanak inceltmenin bilinen herhangi bir zararı olmamaktadır. İşlem sonrasında herhangi bir ilaç verilmemektedir. İşlem sırasında ağrı hissi olmadığı gibi sonrasında olmamaktadır ve bu yüzden ağrı kesici ilaç vb. ilaçlar verilmemektedir. Teknolojinin ilerlemesi ve ameliyatsız çözümlerle tombul yanaklardan kurtulmak ameliyatsız ve acısızdır. Ameliyattan korkan, anesteziden korkan, iyileşme süreci için endişe duyan hastaların en çok tercih ettiği işlemlerden birisidir diyebiliriz. 

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak ameliyatsız yanak inceltme hakkındaki detayları sizinle paylaştık. Hala merak ettiğiniz detaylar varsa daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Hakkında

Sorulacak Sorular

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşleminin etki mekanizması nedir?

Bu uygulamada, bir ultrasound probu ile ağız içine girilir. Vline cihazı sayesinde radyofrekans enerjisi ağız içinden yanak yağlarına gönderilir. Bu sayede eritilen yanak yağları, yanağın daha ince ve kibar görünmesini ve çehrenin V şeklini almasını sağlar. Ağız içinden radyofrekans enerjisini yollayan probun ucunda termal (ısı ölçer) bir sensör vardır. Bu sensör ortamın sıcaklığını ölçmektedir. Bu sıcaklık 50-52 dereceye kadar çıkarılarak, yanaktaki yağlar eritilir. Bu verilen enerji sayesinde aynı imanda kollajen üretimi de tetiklenir ve yanaklarda bir sıkılaşma da başlar.

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşlemi Kimlere Yapılır?

Geniş yanaklı ve yağlı yüzlere yapılmakla beraber, yüzünde sarkma var ise ağız içinden yanaktaki bu sarkmayı toparlamak amacıyla da cihazdaki gerekli ayarlar değiştirilerek yapılmaktadır.

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşlemi Ne Kadar Sürer?

İşlem her bir yanak için 15 dakika olmak üzere toplam 30 dakika sürmektedir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşlemi Kaç Seans Yapılır?

İşlem genellikle 2-3 seans yapılmakla beraber, çok geniş ve yağlı yanaklar için ek seanslar uygulanabilir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşlemi Ağrılı mıdır?

Uygulama kesinlikle ağrısız bir uygulamadır.

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşleminin Etkisi Ne Zaman Görülür?

İşlemin etkisi hemen çıkmaya başlar, 7 gün sonra oturmaya başlar, esas etki ise 2 ay sonra görünür hale gelir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşleminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

İşlemin etkisi kalıcıdır.

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşlemi Kimlere Yapılmaz?

İnce ve dar yanaklı, scleroderma gibi cilt hastalığı olan, kalp pili ve senti olan kimselere yapılmamalıdır.

Ameliyatsız Yanak İnceltme İşleminin Bir Zararı Var mıdır?

Bilinen bir zararı yoktur.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Ameliyatsız yanak inceltme uygulaması 18 yaşını doldurmuş ve yanakları işlem için uygun şikayetlerde ise herkese yapılabilir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Öncesi Ne Yapılmalı?

İşlem öncesi hastanın kullandığı herhangi bir ilaç varsa veya herhangi bir hastalığı var ise mutlaka işlemi yapan hekime bildirmelidir.  İşlem öncesinde sigara içilmemelidir ve alkol tüketilmemelidir. Kalp pili olanlara ve hamile kadınlar için operasyon önerilmemektedir.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Sonrası Ne Yapılmalı?

İşlem sırasında olduğu gibi sonrasında da herhangi bir açı hissi olmadığı için herhangi bir ağrı kesici ilaç verilmemektedir. Günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yüzde şişme veya morarma olmamaktadır. Yanak içerisinde bulunan tombul yağcıklar erir ve eriyen yağlar vücut tarafından birkaç güne atılmaktadır.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/yanak-inceltme-min-2.jpg

Bizimle

İletişime Geçiniz

Daha fazlası için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 532 056 3693

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews