https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-profesyonel-medikal-cilt-bakimi.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-profesyonel-medikal-cilt-bakimi.jpg

Yüzünüzü Yıkadığınızda Derinlemesine Temizlik Sağlayamazsınız. Derinlemesine Temizliğin Yolu Medikal Cilt Bakımıdır.

Profesyonel Medikal Cilt Bakımı

Profesyonel Medikal Cilt Bakımı uygulaması ciltte derinlemesine temizlik amacıyla yapılan profesyonel ameliyatsız uygulama olmaktadır. Cilt bakımı için gelecek olan kişi mutlaka gelmeden önce makyaj yapmamalıdır. Makyaj yapıldıysa da uygulama öncesi temizlenmelidir.

1. Adım

Cildin Temizlenmesi

Cleasing Foam ile cilt temizlenmelidir. Cleasing Foam, cildi temizlemeye ve profesyonel işleme hazırlanmaya yardımcı olacak losyondur. Avuç içine bir miktarda sıkılır. Birkaç damla su ile avuç içinde köpük haline getirilir. Bu köpük tüm yüz bölgesine eşit miktarda dağıtılır ve birkaç dakika masaj yapılır. Masajın ardından köpük, ciltten su yardımı ile arındırılır.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/profesyonel-cilt-bakimi-1-adim-cildin-temizlenmesi.jpg

2. Adım

Peeling

Arındırılmış olan cilde Instat Paınless Peel ürünümüz ile peeling yapılmalıdır. Instat Paınless Peel, cildin temizlenmesine yardımcı enzimatik peelingdir. Belirli miktarda yüze sürülür ve lokal baskı ile dairesel masaj yapılır.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/profesyonel-cilt-bakimi-2-adim-peeling.jpg

3. Adım

Peeling Kalıntılarını Temizleme

Peeling işleminden sonra mutlaka ciltte oluşan kalıntılar temizlenmelidir. Bu temizliği Cleasing Lotion yardımı ile yapılmaktadır.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/profesyonel-cilt-bakimi-3-adim-peeling-kalintilarini-temizleme.jpg

4. Adım

Diamond Başlık

Cilt bakımı cihazımıza Diamond Başlığı takılır. Diamond başlığı ile amacımız, sürtünmeye bağlı peeling etkisi yaratmaktır. Göz çevresine uygulanmamalıdır. Tüm yüze yapıldığından emin olunduktan sonra diğer aşamaya geçilebilir. Ancak önemli olan nokta, bu adım kuru ciltlerde yapılmamalıdır.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/profesyonel-cilt-bakimi-4-adim-diamond-baslik.jpg

5. Adım

Scrubber (Spatula) Başlık

Cihazımıza Scrubber Başlığı takılır. Bu başlık ile amacımız, cilt altında biriken yağ ve kir tabakalarının, komedonların temizlenmesidir. Tüm yüze uygulanabilir. Özellikle T bölgesine uygulanması gerekmektedir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/profesyonel-cilt-bakimi-5-adim-scrubber-spatula-baslik.jpg
[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

6. AdımKimyasal Peeling (Solüsyon Uygulanması A - B - C )

Cihazımızın başlığına küçük Vortex Başlığı takılır. Tüm yüze burgu – süpür hareketleri ile uygulanır. Aynı işlem diğer solüsyonlar olan B Solüsyon ve C Solüsyonu için de sırası ile yapılmalıdır.

A Haznesinde Cleanser Solüsyonu bulunmaktadır. B Haznesinde AHA Solüsyonu bulunmaktadır. C Haznesinde ise BETA Solüsyonu bulunmaktadır. Cleanser Solüsyonu, ciltteki hassasiyette karşı yatıştırıcı ve cilt sebumunu düzenleyici temizleme solüsyonudur. Ciltteki kızarıklık, tahriş gibi hassasiyetin neden olduğu etkileri yatıştırıcı bakım oluşturabilir. Kimyasal peeling genellikle yüz ve boyun bölgesinde cilt yenileme, leke tedavileri, akne izleri, ince kırışıkların giderilmesi için yapılan bir işlemdir. Kimyasal peeling işleminde en çok kullanılan maddeler; Alfa-hidroksi asitler (AHA), BETA-hidroksi asitlerdir. Bu ürünlerin bazıları ciltte soyulmayı artırıcı etki gösterirken; bazıları da kollajen yapımını uyararak hücre yenilenmesini hızlandırır. Cildin tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş ve lekelenmiş üst tabakası soyularak dökülür, daha sağlıklı ve canlı bir tabaka ortaya çıkar.

7. Adım

Sprey Başlık

Cihazımızın Spray başlığında ozonlu su bulunmaktadır. Bu adımda amacımız, temizlenmiş ve peeling yapılmış olan cildimize oksijenli, antibakteriyel solüsyon sıkılmaktadır. Bu sayede cilt ve cilt altında derinlemesine temizlik yapılmakta ve bakteri oluşumu önlenmektedir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/profesyonel-cilt-bakimi-7-adim-sprey-baslik.jpg

8. Adım

Ceramide veya Vitamin C Uygulaması

Gel Vitamin C; Hiperpigmentasyonlu ciltlerin kullanımına uygun 2si bir arada serum maskesidir. Gel Ceramide; Çevresel hasarlı ciltlerin kullanımına uygun 2si bir arada serum maskedir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/profesyonel-cilt-bakimi-8-adim-ceramide-veya-vitamin-C-uygulamasi.jpg

9. Adım

İontoferez Başlık

İontoferez başlık verdiği radyofrekans enerjisi ile amacımız, sarkmış olan veya sarkmaya meyilli ciltte sıkılaşma sağlamaktır. Esas etki alanı kasadır. Kas yapısında oluşan sıkılaşma cilt üzerinde de yansıyacaktır.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/profesyonel-cilt-bakimi-9-adim-iontoferez-baslik.jpg

10. Adım

Buz Başlık

Bu aşamada cihazımızın Buz Başlığını kullanıyoruz. Ayarlarımız, en son ayarda olmalıdır. 3 dakika boyunca tüm yüze soğuk uygulama yapılmalıdır. Buradaki amacımız, ciltte oluşan veya oluşacak olan kızarıklık etkilerini ortadan kaldırmaktır. Aynı zamanda ferahlatıcı ve rahatlatıcı etkisi de mevcuttur.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/profesyonel-cilt-bakimi-10-adim-buz-baslik.jpg
[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

11. Adım / Gençlik Işığı

Buz başlık uygulamasının ardından birkaç dakika el ile masaj yapılır. Parmaklar ile cilt üzerinde hafif masajın ardından led uygulamasına geçilmektedir. Led uygulamasının toplam uygulanma süresi 20 dakikadır.

Led Terapi, diğer tüm ışık tedavilerinde olduğu gibi cildin kendi kendini iyileştirmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Led Terapi uygulamasının en önemli özelliği cildi harekete geçirerek yenileme sürecini kısaltmasıdır.

Led Terapi cihazlarının değişik uygulamalar için geliştirilmiş olan 4 ayrı ışığı bulunur. Tedavide kırmızı, yeşil, mavi ve sarı diyotlar kullanılır. Bu ışık cilt altındaki kolajen dokuyu hareketlendirir.

Gençlik Işığının (Led Terapi) Kullanıldığı alanlar:

 • Güneş ve yaşlanmaya bağlı lekelerde,
 • Her türlü doku yenilenmesinde,
 • Akne tedavisi,
 • Anti aging / ince kırışıklıklar,
 • Ameliyat sonrası yara iyileşmesini hızlandırmak amacıyla,
 • Bazı deri kanserlerinin tedavisinde,
 • Kas ve eklem ağrılarının tedavisinde,
 • İyileşmeyen deri ülserlerinde,
 • Deri tümörleri ve siğil tedavisinde,
 • Vitiligo hastalığında,
 • Tıp dilinde psoriasis olarak bilinen, sedef hastalığında,
 • Kan dolaşımının geçici olarak arttırılmasında.

Etken Mekanizması

Mavi Işık; Akne, Porphyrins bakterisi içerir. Mavi ışık yüksek afinite özelliği sayesinde Porphyrins bakterisini öldürebilecek dalga boyutundadır. Mavi ışık aşırı hassas ciltlere yatıştırıcı bir etki gösterir.

Yeşil Işık; Cildi sakinleştirir ve hassasiyetini alır. Karma cilt tipleri için uygundur. Yeşil ışık melanositleri üreten hücreleri hedef alır. Fazla melanin üretimini engeller, melaninin cildin yüzeyine doğru çıkmasını önler. Melanin yığılımını parçalayarak var olan lekelerin renk bozulmalarını önler.

Sarı Işık; Cildin kan ve lenf dolaşımı sistemini düzenleyerek detoks etkisi yaratır ve cildin kızarık görüntüsünü gidermeye yardımcı olur. Erken zonanın baskılanmasında kullanılabilir.

Kırmızı Işık; Kolajen üretimini stimüle eder. Kolajen, hasarlı dokuların tamirinde ve yaşlı dokuların yenisi ile değişiminde kullanılan en önemli proteindir. Gözenekleri sıkılaştırır. Cerrahi operasyon sonrası şişliğin giderilmesinde ve belirgin kırışıklıkların tedavisinde oldukça iyidir.

Kırmızı + Mavi Işık Kombinasyonu; Yağlı ciltleri ve yoğun akneli vakaları kırmızı ve mavi ışığı beraber uygulayarak yatıştırır. Tedavinin hızlı etki etmesini sağlayan iki farklı atım moduyla, cildin daha etken reaksiyon vermesini sağlar.

12. Adım / Bakım Sonu

Lip&Eye Renewal Cream, yaşlanmaya bağlı göz çevresindeki ince kırışıkları hedef almaktadır. Sadece göz kapağı ve göz çevresine dairesel hareketler ile sürülerek uygulanır. Bu bölgede sıkılaşma efekti oluşturmaktadır.

Silky Moisturizing Lotion (Nemlendirici Losyon), yağlı ciltli kişilerde kullanacağımız yüksek nemlendirme özelliğine sahip losyonumuzdur.

Retinol Day Cream (Gündüz Kremi), Anti-agıng efekti veren ve bakım sonu uygulamamızın son ürünüdür. Çok kırışıklığı olan, yaşlı ve kuru ciltlerde tüm yüze uygulanır. Cilt üzerinde, yaşlanma etkilerine karşı, ince kırışıklıkların düzelmesinde, cildi pürüzsüzleştirici, cilde ışığını kazandırma, lifting efekti olan antioksidan korumalı düzgünleştirici gündüz bakım kremidir.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak profesyonel medikal cilt bakımıhakkındaki detayları sizinle paylaştık. Hala merak ettiğiniz detaylar varsa daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Bizimle

İletişime Geçiniz

Daha fazlası için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews