: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Profesyonel Medikal Cilt Bakımı

Profesyonel Medikal Cilt Bakımı uygulaması cilltte derinlemesine temizlik macıyla yapılan profesyonel ameliyatsız uygulama olmaktadır. Cilt bakımı için gelecek olan kişi mutlaka gelmeden önce makyaj yapmamalıdır. Makyaj yapıldıysa da uygulama öncesi temizlenmelidir.

1. Adım / Cildin Temizlenmesi
Cleasing Foam ile cilt temizlenmelidir. Cleasing Foam, cildi temizlemeye ve profesyonel işleme hazırlanmaya yardımcı olacak losyondur. Avuç içine bir miktarda sıkılır. Birkaç damla su ile avuç içinde köpük haline getirilir. Bu köpük tüm yüz bölgesine eşit miktarda dağıtılır ve birkaç dakika masaj yapılır. Masajın ardından köpük, ciltten su yardımı ile arındırılır.

2. Adım / Peeling
Arındırılmış olan cilde Instat Paınless Peel ürünümüz ile peeling yapılmalıdır. Instat Paınless Peel, cildin temizlenmesine yardımcı enzimatik peelingdir. Belirli miktarda yüze sürülür ve lokal baskı ile dairesel masaj yapılır.

3. Adım / Peeling Kalıntılarını Temizleme
Peeling işleminden sonra mutlaka ciltte oluşan kalıntılar temizlenmelidir. Bu temizliği Cleasing Lotion yardımı ile yapılmaktadır.

4. Adım / Diamond Başlık
Cilt bakımı cihazımıza Diamond Başlığı takılır. Diamond başlığı ile amacımız, sürtünmeye bağlı peeling etkisi yaratmaktır. Göz çevresine uygulanmamalıdır. Tüm yüze yapıldığından emin olunduktan sonra diğer aşamaya geçilebilir. Ancak önemli olan nokta, bu adım kuru ciltlerde yapılmamalıdır.

5. Adım / Scrubber (Spatula) Başlık
Cihazımıza Scrubber Başlığı takılır. Bu başlık ile amacımız, cilt altında biriken yağ ve kir tabakalarının, komedonların temizlenmesidir. Tüm yüze uygulanabilir. Özellikle T bölgesine uygulanması gerekmektedir.

6. Adım / Kimyasal Peeling (Solüsyon Uygulanması A – B – C )
Cihazımızın başlığına küçük Vortex Başlığı takılır. Tüm yüze burgu – süpür hareketleri ile uygulanır. Aynı işlem diğer solüsyonlar olan B Solüsyon ve C Solüsyonu için de sırası ile yapılmalıdır.

A Haznesinde Cleanser Solüsyonu bulunmaktadır. B Haznesinde AHA Solüsyonu bulunmaktadır. C Haznesinde ise BETA Solüsyonu bulunmaktadır.

Cleanser Solüsyonu, ciltteki hassasiyette karşı yatıştırıcı ve cilt sebumunu düzenleyici temizleme solüsyonudur. Ciltteki kızarıklık, tahriş gibi hassasiyetin neden olduğu etkileri yatıştırıcı bakım oluşturabilir.

Kimyasal peeling genellikle yüz ve boyun bölgesinde cilt yenileme, leke tedavileri, akne izleri, ince kırışıkların giderilmesi için yapılan bir işlemdir. Kimyasal peeling işleminde en çok kullanılan maddeler; Alfa-hidroksi asitler (AHA), BETA-hidroksi asitlerdir. Bu ürünlerin bazıları ciltte soyulmayı artırıcı etki gösterirken; bazıları da kollajen yapımını uyararak hücre yenilenmesini hızlandırır. Cildin tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş ve lekelenmiş üst tabakası soyularak dökülür, daha sağlıklı ve canlı bir tabaka ortaya çıkar.

7. Adım / Spray Başlık
Cihazımızın Spray başlığında ozonlu su bulunmaktadır. Bu adımda amacımız, temizlenmiş ve peeling yapılmış olan cildimize oksijenli, antibakteriyel solüsyon sıkılmaktadır. Bu sayede cilt ve cilt altında derinlemesine temizlik yapılmakta ve bakteri oluşumu önlenmektedir.

Medikal Cilt Bakımı

8. Adım / Ceramide veya Vitamin C Uygulaması
Gel Vitamin C; Hiperpigmentasyonlu ciltlerin kullanımına uygun 2si bir arada serum maskesidir.
Gel Ceramide; Çevresel hasarlı ciltlerin kullanımına uygun 2si bir arada serum maskedir.

9. Adım / İontoferez Başlık
İontoferez başlık verdiği radyofrekans enerjisi ile amacımız, sarkmış olan veya sarkmaya meyilli ciltte sıkılaşma sağlamaktır. Esas etki alanı kasadır. Kas yapısında oluşan sıkılaşma cilt üzerinde de yansıyacaktır.

10. Adım / Buz Başlık
Bu aşamada cihazımızın Buz Başlığını kullanıyoruz. Ayarlarımız, en son ayarda olmalıdır. 3 dakika boyunca tüm yüze soğuk uygulama yapılmalıdır. Buradaki amacımız, ciltte oluşan veya oluşacak olan kızarıklık etkilerini ortadan kaldırmaktır. Aynı zamanda ferahlatıcı ve rahatlatıcı etkisi de mevcuttur.

11. Adım / Gençlik Işığı
Buz başlık uygulamasının ardından birkaç dakika el ile masaj yapılır. Parmaklar ile cilt üzerinde hafif masajın ardından led uygulamasına geçilmektedir. Led uygulamasının toplam uygulanma süresi 20 dakikadır.

Led Terapi, diğer tüm ışık tedavilerinde olduğu gibi cildin kendi kendini iyileştirmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Led Terapi uygulamasının en önemli özelliği cildi harekete geçirerek yenileme sürecini kısaltmasıdır.

Led Terapi cihazlarının değişik uygulamalar için geliştirilmiş olan 4 ayrı ışığı bulunur. Tedavide kırmızı, yeşil, mavi ve sarı diyotlar kullanılır. Bu ışık cilt altındaki kolajen dokuyu hareketlendirir.

Gençlik Işığının (Led Terapi) Kullanıldığı alanlar:
* Güneş ve yaşlanmaya bağlı lekelerde,
* Her türlü doku yenilenmesinde,
* Akne tedavisi,
* Anti aging / ince kırışıklıklar,
* Ameliyat sonrası yara iyileşmesini hızlandırmak amacıyla,
* Bazı deri kanserlerinin tedavisinde,
* Kas ve eklem ağrılarının tedavisinde,
* İyileşmeyen deri ülserlerinde,
* Deri tümörleri ve siğil tedavisinde,
* Vitiligo hastalığında,
* Tıp dilinde psoriasis olarak bilinen, sedef hastalığında,
* Kan dolaşımının geçici olarak arttırılmasında.

Medikal Cilt Bakımı

Etken Mekanizması
Mavi Işık; Akne, Porphyrins bakterisi içerir. Mavi ışık yüksek afinite özelliği sayesinde Porphyrins bakterisini öldürebilecek dalga boyutundadır. Mavi ışık aşırı hassas ciltlere yatıştırıcı bir etki gösterir.

Yeşil Işık; Cildi sakinleştirir ve hassasiyetini alır. Karma cilt tipleri için uygundur. Yeşil ışık melanositleri üreten hücreleri hedef alır. Fazla melanin üretimini engeller, melaninin cildin yüzeyine doğru çıkmasını önler. Melanin yığılımını parçalayarak var olan lekelerin renk bozulmalarını önler.

Sarı Işık; Cildin kan ve lenf dolaşımı sistemini düzenleyerek detoks etkisi yaratır ve cildin kızarık görüntüsünü gidermeye yardımcı olur. Erken zonanın baskılanmasında kullanılabilir.

Kırmızı Işık; Kolajen üretimini stimüle eder. Kolajen, hasarlı dokuların tamirinde ve yaşlı dokuların yenisi ile değişiminde kullanılan en önemli proteindir. Gözenekleri sıkılaştırır. Cerrahi operasyon sonrası şişliğin giderilmesinde ve belirgin kırışıklıkların tedavisinde oldukça iyidir.

Kırmızı + Mavi Işık Kombinasyonu; Yağlı ciltleri ve yoğun akneli vakaları kırmızı ve mavi ışığı beraber uygulayarak yatıştırır. Tedavinin hızlı etki etmesini sağlayan iki farklı atım moduyla, cildin daha etken reaksiyon vermesini sağlar.

Led Terapi ile ilgili Uyarılar ve önlemler:
Yapılan araştırmalara göre herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiştir. Bazı kişilerde ışık duyarlılığı olabilir. Işık duyarlılığı (foto sensitivite) olanlarda önceden test yapılması gerekir. Bu tedavi Epilepsi hastalarına uygulanmaz.

12. Adım / Bakım Sonu
Lip&Eye Renewal Cream, yaşlanmaya bağlı göz çevresindeki ince kırışıkları hedef almaktadır. Sadece göz kapağı ve göz çevresine dairesel hareketler ile sürülerek uygulanır. Bu bölgede sıkılaşma efekti oluşturmaktadır.

Silky Moisturizing Lotion (Nemlendirici Losyon), yağlı ciltli kişilerde kullanacağımız yüksek nemlendirme özelliğine sahip losyonumuzdur.

Retinol Day Cream (Gündüz Kremi), Anti-agıng efekti veren ve bakım sonu uygulamamızın son ürünüdür. Çok kırışıklığı olan, yaşlı ve kuru ciltlerde tüm yüze uygulanır. Cilt üzerinde, yaşlanma etkilerine karşı, ince kırışıklıkların düzelmesinde, cildi pürüzsüzleştirici, cilde ışığını kazandırma, lifting efekti olan antioksidan korumalı düzgünleştirici gündüz bakım kremidir.

13. Adım / Güneş Koruyucu
Sun Shield Cream, tüm bakımların ardından olmazsa olmaz kural, güneş koruyucudur. Tüm yüze dağıtılarak masaj yardımı ile uygulanmalıdır. Güneşin, cildimiz için yararlı olan etkilerini cildimize alır ve zararlı olan etkilerinden korumaktadır.

Bakım sonrasında, bakım yaptıran kişi günlük hayatında cildini çok iyi nemlendirmeli, güneşe çıkmadan 20 dakika önce mutlaka güneş koruyucusunu sürmeli ve bol su içmelidir.

Sağlıklı ve güzellikler içinde bir hayat dileriz.

TAŞ® Estetik Cerrahi Kliniği
Doç. Dr. Süleyman Taş
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Doğal Güzelliğin Adresi®