https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/goz-alti-isik-dolgusu-1.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/goz-alti-isik-dolgusu-1.jpg

Göz Altlarınızdaki Yorgunluğu Silip Atın!

Göz Altı Işık Dolgusu

Ameliyatsız estetik kategorisinde önemli bir yere sahip olan dolgu uygulamaları da kendi aralarında çeşitlere ayrışmaktadır. Göz altı ışık dolgusu da onlardan birisidir

Göz altı ışık dolgusu, göz altlarında oluşan çukurluk, derinlik, karartı gibi şikayeti olan kişilere uygulanan ameliyatsız estetik girişimlerinden birisidir. Göz altlarında oluşan çukurluklar, orada çöküntüye bağlı olarak karanlık göstermektedir. Göz altı kararması yüz ifadesini yaşlı, yorgun, halsiz göstermesine sebep olabilir. Bu uygulamaya göz altı ışık dolgusu denilmesinin sebebi, göz altlarında oluşan çukur ve derin olan bölgeler dolgu maddeleri ile doldurulur. Çukurluk kapatılır ve sonrasında renk değişikliğine sebep olmaz. Dolayısı ile yüzde bir aydınlanma meydana gelir. Yorgun ifade ortadan kalkar, yaşlı ve halsiz görünüme son verilmiş olur.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu uygulama, klinik ortamlarda genel anestezi veya lokal anestezi gerektirmeden yapılmaktadır. Uygulama, küçük enjeksiyonlar sayesinde göz altında ihtiyaç olan bölgeye dolgu maddelerinin iletilmesi ile gerçekleşir. Tam anlamıyla doldurma işlemi yapılmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu iş ve sosyal hayatınızdan alıkoyacak veya istirahat süreci gerektirecek bir uygulama değildir.

Göz Altı Işık Dolgusu Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Göz altı ışık dolgusu uygulama süresi her bir göz altı için 5 dakikadır. Çalışanlar için öğle molalarında gelip yaptırabilecekleri kadar kısa sürelidir.

Göz altı ışık dolgusu iş ve sosyal hayatınızdan alıkoyacak veya istirahat süreci gerektirecek bir uygulama değildir.

Göz Altı Işık Dolgusu Ağrılı Mıdır?

Bu dolgu uygulaması ağrılı bir işlem değildir. Dolgu malzemesinin içinde olan uyuşturucu maddeler, cilde temas ettiği anda uyuşturmaya başlar. İşlem öncesinde sürülen anestezi kremleri sayesinde de enjeksiyon giriş yerinin hissedilmesi engellenmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Dolgu uygulaması sonrası etkisini hemen görebilirsiniz. Doldurma efekti sağlandığından bir gözde işlem bittikten sonra diğer göz ile kıyaslanabilir.

Uygulama Sonrasında Kızarıklık veya Şişlik Olur Mu?
 • Göz altları diğer dolgu bölgelerine nazaran daha ince ve daha hassas olan yerlerdir. Uygulama sonrasında bir miktar kızarıklık ve ödeme rastlanabilir. Uygulama sonrasında yapılacak olan soğuk uygulama ile birkaç gün içerisinde kaybolur.
Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Işık dolgusu öncesinde, kan sulandırıcı etkisi olan aspirin, coraspin, alkol, kiraz, limon gibi gıda ve içecekleri işlemden en az 3 gün önce tüketmemek gerekmektedir. Aksi durumda minik minik kanamalar olabilir ve ödem kaçınılmaz olmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • İşlem sonrası, dikkat edilmesi gereken özel bir durum mevcut değildir. Dolgu yapılan bölgenin ellenmemesi gerekmektedir.
Göz Altı Işık Dolgusunun Etkisi Ne Kadardır?
 • Göz altı ışık dolgusunun etkisi diğer dolgu maddeleri gibi 6 ay ile 8 ay civarıdır.
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/goz-alti-isik-dolgusu-sss.jpg
Bizimle İletişime Geçiniz
Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews