: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahili>Vücut Estetiği > Karın Germe
Untitled 19 18 - Karın Germe

Karın Germe

Karın Germe/Abdominoplasti

Geçirilen doğumlar sonrası karın bölgesinin esnemesinden dolayı, eğer ki cilt kalitesi de iyi değil ise bu bölgede cilt sarkmaları oluşmaktadır. Zaten geçirilen gebelikler ile birlikte karın bölgesinde cildin esnemesiyle beraber, karın kasları da esner ve diastazis rekti dediğimiz karın kaslarının birbirinden ayrılarak karın içi organların dışarı doğru baskı yaparak, karında bombe görüntüye sebep olurlar. Ameliyatta sezaryen kesisi gibi bir kesiden girilerek birbirinden ayrılan bu kaslar orta hatta tekrar dikilerek düzeltilir ve bombe görünüm ortadan kalkar. Ayrıca sarkan deri çıkarılarak, daha gergin ve düz görünümlü bir karın oraya konmaktadır.

Karın germe/Abdominoplasti Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Karın bölgesindeki fazla yağ ve cilt sarkmalarının alındığı, zayıflayan ve birbirinden ayrılan kasların güçlendirilerek tekrar bir araya getirildiği bir ameliyattır.
Karın bölgesindeki kasları zayıflayarak bombe görünümlü karınlara sahip olanlara, kilo alıp verme sonrası karın bölgesinde sarkıntıları olan hastalara, geçirilen gebelikler sonrası hem bombe hemde sarkık karına sahip olan hastalara bu ameliyat yapılmaktadır.
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir

Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler:

Tüm zayıflama ürünleri
Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler
Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir),
Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar
Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları

Eğer hastamız çok kilolu ise bu bölgeden alınabilecek yağ miktarı sınırlı olduğundan ve ameliyatı kilosu nedeniyle riskli olucağından, ameliyat sonrası alıncak sonucun güzel olabilmesi için kilo vermesi söylenerek zayıfladıktan sonra bu ameliyat yapılır.
Ameliyat genel anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.
Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz.
Ameliyattan 5 saat sonra istediklerini yiyip, içebilirler. Hastaneden ise ameliyattan 6 saat sonra taburcu olabilirler. Ben hastalarımın pansuman bölgesini steril yara bandı ile kapatırım, onun dışında başka bir pansumanları olmaz. Ameliyattan sonra 1 ay süre ile korse takmaları gerekmektedir. Ameliyattan sonraki gün duş alabilirler. İlk 3 hafta yürüyüş dışında spor yapmaları yasaktır. Sonraki 3 hafta ise karın bölgesini zorlayan hareketler dışındaki spor hareketlerini yapabilirler. Ameliyattan 6 hafta sonra her türlü spor serbesttir.
Hasta kilo almadığı sürece kalıcıdır. Ancak kilo alırsa vücudun her bölgesi yağlandığı gibi karın bölgesi de yağlanacağından bir miktar şişme yine olabilmektedir.
Karın germe ameliyatı gebe kalmaya engel oluşturmaz. Karın germe sonrası gebe kalınabilir, ancak gebelik karın duvarının tekrar gevşemesine ve cildin bollaşmasına yol açar. Bu nedenle kısa bir süre içerisinde gebelik planlayan hastalara bu ameliyat önerilmez.
Karın germe ameliyatı ile ilgili sorularınızı iletişim kısmından yönlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir