https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-karin-germe.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-karin-germe.jpg

Pek Çok Nedenden Dolayı Karın Bölgesinde Meydana Gelen Deformelerin Çözümü; Karın Germe!

Karın Germe

Bazı nedenler karın bölgesinde yağ ve deri fazlalığına, sarkıklığa ve deformasyona neden olabilir. Bu görüntü kişi için oldukça rahatsız edici olduğu için tedavi yöntemi olarak karın germe ameliyatı uygulanır. Kadın ve erkeklerde görülebilen bu durum özellikle kadınlarda oldukça fazla karşılaşılan problemlerden biridir. Çünkü doğum sonrası fazla genişleyip küçülen karın bölgesinde zamanla gevşek bir görüntü ve sarkma meydana gelebilir. Karın germe ameliyatı ile bölge gerdirilir ve istenilen görüntüye kavuşturulur. Sarkmış deri düzeltilerek fazla yağlar alınır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı öncesi tekniğe ve deriye bağlı hususlara bağlı muayene yapılır. Göbek deliği bölgesinden sezaryen kesisinin yapıldığı bölgeye kadar kesilerek gerdirilir. Göbek deliği uygun pozisyona getirilir. Sarkıklık ve gevşekliğin düzeltilmesine ek olarak yağ fazlalığı varsa bu durumda giderilir. Karın duvarı zarı üzerine atılan dikişler sayesinde karın kasları sıkılaştırılır. Karın operasyon sonrası sert bir karına sahip olmak mümkündür. 

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak karın germe ve mini karın germe hakkındaki detayları sizinle paylaştık. Hala merak ettiğiniz detaylar varsa daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın bölgesindeki fazla kilolarının giderilmesinde etkili yöntemlerden biri de mini karın germedir. Liposuction yapılamayacak kadar gevşek karın görünümünde hastaya bu yöntem uygulanır. Mini karın germe işlemi daha kısa bir kesi ile yapılır. Ameliyat sonrası iyileşme oldukça hızlıdır.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak karın germe ve mini karın germe hakkındaki detayları sizinle paylaştık. Hala merak ettiğiniz detaylar varsa daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Mini Karın Germe Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Karın Germe Ameliyatı için En Doğru Zaman Ne Zaman?

Karın germe ameliyatı kilo verme durduktan sonra yapılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamile Kalınır mı?

Karın germe ameliyatı hamilelik için herhangi bir sorun teşkil etmez. Operasyon sonrası iyileşme süreci tamamlandıktan sonra hamile kalınabilir. Fakat hamilelik sonrası sarkma ve çatlaklar yeniden oluşabilir. Bu yüzden anne olmayı düşünen kadınların ameliyatı ertelemesi önerilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Karın germe ameliyatı sonrasında 1-2 gün hastanede kalınır. Özel bir korse giydirilen hasta taburcu edilir. Bu korse 1 ay hasta tarafından giyilir. Böylece karın bölgesi istenen forma kavuşur. Ameliyattan 4 saat sonra biri yardımıyla yürümek mümkündür. Ameliyattan sonraki gün ise bağımsız ve yavaş yavaş yürümek mümkündür. Ameliyatta 3 gün sonra banyo yapılabilir ve gündelik işler yardımsız yapılabilir. İlk 1 hafta dikişler tam olarak kaynamamış olacaktır. Bu yüzden hapşırma ve ıkınma gibi hareketler acı verici olabilir. Ağır 1 iş değilse 10 gün sonra iş hayatına dönülebilir. 

Karın Germe Operasyonu Kaç Saat Sürer?

Karın germe ameliyatı ortalama 3-3,5 saat sürer. Karın bölgesi geniş kişilerde ise bu süre 4 saate çıkabilir.

İkinci Kez Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?

İlk karın germe ameliyatından 1 yıl sonra ikinci kez karın germe ameliyatı yapılabilir. Fakat yine yağ aldırmak istiyorsanız sınırlı miktarda yağ alınabilir.

Karın Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

Karın germe ameliyatından sonra iz olabildiğince vücudun kıvrımlarına gizlenir. Bu yüzden kötü bir görüntü oluşmaz.

Karın Germe Operasyonu ile Birlikte Liposuction Yapılır mı?

Evet. Eğer bölgede yağlanma mevcutsa operasyonlar birlikte yapılabilir.

Karın Germe Ameliyatında Fiyat Nedir?

Karın germe ile karın yağı almak için liposuction uygulaması bir arada yapılabildiği için ya da mini karın germe operasyonu uygulanabildiği için muayenesiz net bir fiyat vermemek mümkün değildir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/sss-karin-germe-min-1.jpg
Bizimle İletişime Geçiniz
Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews