https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-ortognatik-cerrahi.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/ortognatik-cerrahi-mobil-olcu.jpg

Güzel ve Sağlıklı Bir Gülüş, Geri Kazanılmış Fonksiyonel Beceriler için Ortognatik Cerrahiye Başvurabilirsiniz.

Ortognatik Cerrahi

Ortognatik cerrahi alt ve üst çene ile dişlerin konumuna müdahale eden cerrahi işlemdir. Alt çenesi önde ya da geride olan aynı şekilde üst çenesi önde ya da geri de olan hastaların dişlerinin birbiri üzerine oturması için yapılır. Bu problemi yaşayan kişiler yemek yeme ve konuşma sorunlarının yanı sıra estetik olarak da görünümlerinden rahatsız olurlar. Sefolometrik ölçümler ile çenelerin olması gereken yer belirlenir ve ortodontist dediğimiz diş hekimleri ile ortak bir çalışma yürütülür. Bu çeneyi ilerletme ve geriye alma ameliyatları ise estetik cerrah tarafından yapılır. Ortodontistler ise çenenin bu yeni konumuna göre dişlerin pozisyonunu ayarlamak için tel tedavisi uygular dişlere braketler takarak dişlerin yerini değiştirirler. Böylece yeme ve konuşma sorunlarını geride bırakabilirsiniz!

Çene Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Dişlerin kapanması ile ilgili bir sorunu olmayan sadece çene yeri ile ilgili problemleri olan hastalara güzel bir profil kazandırmak için ise genioplasty yapılır. Çene ucu geride olan hastaların çene ucu kemiği kırılarak ileri alınabileceği gibi bölgeye çene protezi de yerleştirilebilir. Ayrıca çene ucuna yağ enjeksiyonu da uygulanan yöntemlerdendir. 

Çene ucu ilerde olan hastalarda ise tek bir seçenek vardır o da çene ucu kemiğinin kırılıp çenenin geride konumlandırılmasıdır.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak ortognatik cerrahi ve çene ucu estetiği hakkındaki detayları sizinle paylaştık. Hala merak ettiğiniz detaylar varsa daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Ortognatik Cerrahi Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Ortodonti ile Ortognatik Cerrahi Ayrı mıdır?

İkisi arasında büyük farklar olsa da birbirlerini kapsarlar. Diş problemleri için ortodonti çalışırken çene problemlerinde ortognatik cerrahiye başvurulur.

Ortognatik Cerrahi İşlemleri Riskli midir?

Alanında uzman doktorlarla çalışıldığı sürece risk ortadan kalkar. Ameliyat öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gerekenlere uyduğunuz sürece korkmanıza gerek yoktur.

Ortognatik Cerrahi Sonrası Süreç Nasıldır?

Ameliyat sonrası biraz ağrı hissetmeniz beklenen bir durumdur. Ağrı kesici ile bu ağrı minimuma indirgenir. 1 gün dinlenmeniz gerekir. İlk bir hafta özel bir aparat kullanmalısınız. Böylece kemik kaynaşması kolaylaşır. Bir süre sadece sıvı ile beslenmeniz gerekir. Çene egzersizleri ile süreci kolayca atlatabilirsiniz.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ortografik-cerrahi-sss-min.jpg
Bizimle İletişime Geçiniz
Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews