https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-prp.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-prp.jpg

Cilt ve Saç Problemlerinde Umut Sizde! PRP Tedavisi ile Yenilenin.

PRP Tedavisi

Ameliyatsız uygulamalardan biri olan PRP yani trombosit bakımından zengin plazma tedavisi kişinin kendinden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek vücuda enjekte edilmesi işlemidir. Saç dökülmesi ve cilt gençleştirme uygulamaları için bu yöntem kullanılmaktadır.

PRP Tedavisi

Nasıl Yapılır?

PRP tedavisi yaklaşık 30-40 dakika süren bir uygulamadır. Hastanın kanı bir tüp içinde toplanır. Kan diğer bileşenlerden santrifüj yöntemi ile ayrılır. Kanın içinde yer alan trombositler yaralı dokuları onarır ve doğal bir rezervuar işlevi vardır. Böylece ciltte kollajen üretimi desteklenir. Kıkırdaklar daha sert ve esnek hale gelir. 

PRP enjeksiyonu saç dökülmesi için saç derisine lokal uyuşturucu solistonu ile uygulanır. Yüz için PRP ise gerekli görülen yerlere dolgu gibi enjekte edilir.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak PRP hakkındaki detayları sizinle paylaştık. Hala merak ettiğiniz detaylar varsa daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Saç PRP

Saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler için PRP bir çözümdür. Bu uygulamada yine hastanın kanı alınır. Bu kan işlenir ve saç derisine enjekte edilir. Uygulama öncesi anestezik krem uygulaması yapılmaktır. Bu yüzden uygulama esnasında acı hissetmezsiniz. Bölgesel saç dökülmesi ya da erkek tipi kellik için bu yöntem uygulanabilir. Bu uygulama doku rejenerasyonu ve iyileşme açısından oldukça faydalıdır.

Cilt PRP

PRP ile cilt gençleştirme uygulaması yapılmaktadır. Kişiden alınan kan işlemden geçerek sorunlu bölgelere enjekte edilir. Tedavi öncesi anestezik krem uygulanır. Bu uygulama yaraları iyileştirir, kırışıklıkları azaltır ve akne izlerini iyileştirir. Daha kusursuz bir cilt için bu uygulamaya başvurabilirsiniz.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ameliyatsiz-estetik-prp-min.jpg

PRP Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

PRP Tedavisi Kimlere Yapılmaz?

Kanser geçmişi olanlara, otoimmün hastalığı bulunanlara, kan hastalığı olanlara, hamilelere ve emzirenlere, yapılacak alanda enfeksiyon bulunanlara uygulanmaz.

PRP ile Saç Çıkar mı?

PRP uygulamasında amaç hasarlı bölgedeki hücreleri yenilemek ve çoğalmasını sağlamaktır. Böylece saç oluşumunu destekler. Fakat yeni saç oluşumu herkesde aynı şekilde olmaz. Bu yüzden PRP tedavisi için dökülme oranı belirlenir ve seanslar buna göre şekillenir.

PRP’nin Saça Etkisi Kaçıncı Seanstan İtibaren Başlar?

Onarım 3 seanstan itibaren başlar. Biraz sabır isteyen bu uygulamada gözle görülür sonuçlar için beklemek gerekir. Etkisi 8 aya kadar devam edebilir.

Saç Ekimi Sonrası PRP Ne Zaman Yapılmalıdır?

PRP sorunsuz bir saç ekiminden 10 gün sonra yapılabilir.

PRP Tedavisinin Fiyatı Nedir?

Cilt PRP ve Saç PRP için fiyat değişmekle birlikte seans sayısı ve uygulama bölgesinin büyüklüğü gibi etkenler tedavi fiyatını etkilemektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/prp-sss-min.jpg

Bizimle

İletişime Geçiniz

Daha fazlası için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews