https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-meme-estetigi-min-1.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-meme-estetigi-min-1.jpg

Vücut Hatlarınızla Uyumlu ve Hayalinizdeki Göğüs Yapısı için Prof. Dr. Süleyman Taş ile Tanışın!

Meme Estetiği

Estetik operasyonlarda en çok tercih edilen ameliyatlardan birisi şüphesiz ki göğüs estetiğidir. Bu noktada birçok kişi estetik adına merkezlere müracaat etmekte birçok kişinin aklından da estetik operasyonlar geçmektedir.

Neden Dr. Süleyman Taş?

Türkiye’nin her yerinden hastalar Prof. Dr. Süleyman TAŞ ile Meme Estetiğine karar veriyorlar. Hem bu hastaları daha iyi anlamak hem de bu ameliyatı düşünen hastalara daha çok yardımcı olmak için 5.000 hastaya kapsamlı bir anket gönderildi. Anket sonuçlarına baktığımızda, temel nedenler;

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/basari-orani.png
Başarı Oranı
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/kapali-atravmatik-teknik.png
Kişiye Özel Teknik
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/ameliyat-sonrasi-destek.png
Ameliyat Sonrası Destek
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/cift-sertifikali-cerrah.png
Çift Sertifikalı Plastik Cerrah
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/duzenledigi-rinoplasti-kurslari.png
Düzenlediği Kurslar
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/patentli-aletler.png
Patentli Alet ve Cihazlar
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/referanslar.png
Referansları
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/fiyat.png
Fiyat
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/sanatci-yonu.png
Sanatçı Yönü
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/bilimsel-yayinlar.png
Yayınlarıyla Bilimsel Yönü
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/oduller.png
Ödülleri
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/basarilari-ile-medya-bilinirligi.png
Başarılarıyla Medya Bilinirliği

En İyi Meme Estetiği için

Prof. Dr. Süleyman TAŞ

Prof. Dr. Süleyman TAŞ hastaların gerçekçi beklentilerini önemseyerek yola çıkarken kendi tecrübelerini de işin içine katarak çalışır. Memenin durumunu değerlendirir ve iyi meme estetiği deneyimi yaşatır. Özgüveninizi artıracak Yeni Dönüşüme Hazır Olun!

Meme Estetiği İçin Uygun Adaylar

Memesi yetersiz gelişen hastalara, hamilelik sonrası sarkma problemi yaşayanlara, kilo ve yaşa bağlı sarkma yaşayanlara, çok büyük göğüs ölçülerine sahip olan kişilere uygulanabilir. Çok büyük problemler oluşturduğu takdirde 18 yaş altı kişiler için de uygulanabilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/fiiziksel-problemi-olan-kisiler.png

Fiziksel Problemi Olan Kişiler

Kişinin genlerine bağlı olarak meme dokusunun daha az olması veya daha fazla olması, boy / kilo oranına göre fazla meme dokusu olması, iki memenin birbirinden farklı boyutlarda olması, memeler arasında asimetri, emzirme durumuna bağlı olarak zamanın ve yer çekiminin etkisiyle sarkma durumu oluşması

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/07/fiziksel-gelisimini-tamamlamis-kisiler.png

Fiziksel Gelişimini Tamamlamış Kişiler

18 yaşının altında olan kişilere ve fiziksel gelişimini tamamlamamış olan kişilere yapılmaz. 

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/07/saglikli-kisiler.png

Sağlıklı Kişiler

Gebelik dönemindeki kadınlara, emzirme dönemindeki kadınlara ve kilo vermeyi düşünenlere uygulanmaz. 

Meme Estetiği Süreci

Meme Estetiği Doktor Seçimi

Doktora Duyulan Güven: Meme mahrem bir bölgedir. Kadınların memelerinde yaşadığı sorunları giderebilmek için başvuracağı doktora daha gitmeden önce güven duyması gerekmektedir. Detaylı görüşmesi esnasında bu güven duygusu pekiştirilir. Hastanın doktoruna şikayetlerini ve sorunlarını net bir şekilde ifade etmesi gerekmektedir. Doktorunun da gerçekçi bir tavırla neler yapılabileceği ile ilgili doğru bilgilendirme yapması gerekmektedir. Bu güzergahta sağlıklı güven ortamı oluşacaktır.

Tecrübe: Ameliyatı yapacak olan doktorun alanında uzman olması ve meme dokusunun anatomik yapısını iyi tanıması gerekmektedir. Bu alandaki tecrübelerinden hastasına da bahsetmelidir. Var ise benzeri örnekleri hastasına sunmalıdır.

Teknik: Hangi hastaya hangi tekniğin uygulanacağı ve hangi tekniğin doğru olduğu hasta ile doktorun detaylı görüşmesinde belirlenir. Detaylı görüşmede doktor hastasını doğru analiz edebilme yetisine sahip olmalıdır. Hastanın yaşı, boyu, kilosu daha önceden doğum yapmış olma durumu ve ameliyat sonrasında tekrar çocuk sahibi olma ihtimali dikkate alınmalıdır. Doğru doktor, hastası daha bu etkenleri söylemeden analiz eden ve hastasıyla paylaşan doktordur. Doğru analiz edildiyse, hastanın beklentisine göre doğru teknik belirlenecektir. Tekniğin belirlenmesi ile bir sonraki aşama da belirlenmiş olacaktır. Ameliyat süreci, iyileşme süreci, hastane süreci, operasyon için maddi değer hasta ile detaylı görüşülmeli, her iki tarafta hemfikir ise ameliyat planlaması yapılabilmektedir.

Doktorun Hastaya İlgisi: Meme estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında aynı ilgi ve titizlik devam etmelidir. Doktorunuz ile aranızda yukarıda saydığımız durumlar oluştu ise doğru yerdesiniz demektir. Seçtiğiniz doktora güvenebilir ve kendinizi ona emanet edebilirsiniz.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/stas-image.jpg

Meme Estetiği Planlama

Ameliyat olmadan önce operasyonu gerçekleştirecek doktorun son tecrübeli olması, meme anatomisinden çok iyi anlaması gerektiğini söyleyebiliriz. Ameliyattan önce planlama ve çizim çalışması yapılır ve ameliyattan önce tüm planlamalar yapılır. Meme estetiği öncesinde en az 3 – 4 farklı doktordan muayene olup görüş almak ve ameliyat hakkında bilgili olmanız son derece önemlidir. Meme estetiği planlaması yapılırken önce hasta ile görüşme yapılarak hastanın şikayetleri dinlenir ve fiziki muayene yapılır. Hastada meme asimetrisi, meme büyüklüğü ya da küçüklüğü gibi sorunlara müdahale edilmesi planlanır. Hastanın vücut ölçüleri, cilt yapısı ve göğüs kafesi değerlendirilerek buna uygun protez belirlenir. Yapılacak işleme göre kesi açılacak yer işaretlenir.

Meme Estetiği Ameliyat Öncesi

Ameliyattan 3 hafta önce alkol kesilmelidir. Aspirin ve aspirin içeren kan sulandırıcı ilaçlar ameliyattan 3 hafta öncesinde bırakılmalıdır. Tütün ve tütün ürünleri kullanılmamalıdır. Kanama problemi olan, ciddi sağlık sorunu olan kişilerin ameliyattan önce mutlaka doktoruna bilgi vermesi gerekmektedir.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ancak genel anestezi ile yapılan ameliyat olduğu için hastanın uyutulma süreci ve tamamen kendine gelmesi odana alınması 3 – 4 saat sürebilmektedir. 

Meme Estetiği Teknikleri: Meme estetiğinde teknik kesi ile alakalıdır. Meme altında bulunan doğal kıvrım kesilerek implant kas altına yerleştirilebilir. Bu yöntemle en iyi meme estetiği sonucu alınır. Ayrıca meme ameliyatı izleri ilk bakıştan görünmez. Bunun yanı sıra kesi meme ucu da dediğimiz areola kısmından ya da koltuk altından da yapılabilir.

Meme Estetiği Ameliyat Sonrası

Meme estetiği ameliyatı sonrasında 1 gece hastanede kalınmalıdır. Genel anestezi altında gerçekleşen ameliyat olduğu için gözlem altında olmak önemlidir. Ameliyattan 1 gün sonra taburcu olunur. Ameliyattan 1 hafta sonra kontrol gerçekleşmektedir ve iki hafta sonra sosyal hayata yavaş yavaş dönebilmek mümkündür. 

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/meme-estetigi-ameliyat-sonrasi.jpg
Meme Estetiği Tedavi Özeti
ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Meme estetiği ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
Operasyon İsmiMeme Estetiği (Mammoplasti)İstirahat Süresi7 Gün
Kullanılan TeknikKas Zar Altı/Üstü Tekniği (Minimum Kesi)Hastanede Yatış Süresi1 Gece
Operasyon Süresi1 – 2 Saatİşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi7 Gün
AnesteziGenel AnesteziTam İyileşme Süresi2 – 12 Ay
Hassasiyet Süreci3 GünSonuçların KalıcılığıSürekli
Bandaj Süresi7 GünOperasyon Fiyatıİletişime Geçin

Meme Estetiği Uygulamaları

Meme dokusu; emzirme, yaşlanma, genetik bozukluklar ve doğum gibi nedenlerden dolayı bozulabilir. Meme boyutu doğuştan fazla küçük ya da fazla büyük olabilir. Memede oluşan bu deformiteler ve orantısız görünüm fiziksel olarak kişinin kendini beğenmemesine neden olabilir. Hatta memedeki fiziksel bozukluklar kişinin psikolojisini etkileyerek özgüven problemleri oluşturabilir. Meme estetiğinde başarı hastanın gerçekçi sonuçlar beklemesi, uzman bir plastik cerrah tarafından yapılması, meme şeklinin ve oranının vücuda uyumlu olması gibi faktörlere bağlıdır. 

Meme küçültme, meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatları farklı implant modelleri ve hacim seçenekleri ile yapılmaktadır. Böylece istenen göğüs yapısına ulaşmak kolaydır!

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/meme-buyultme-gorseli.jpg

Meme Büyütme Ameliyatı

Vücut formuna göre fazla küçük olan göğüs yapısı kıyafet seçme gibi problemlere neden olduğu ve psikolojik sorunlara neden olduğu için giderilir. Ameliyat esnasında kişinin istediği boyutta ve istediği formda protezler göğüs içine uygulanır. 

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/meme-diklestirme-1.jpg

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Yaş, hamilelik ve emzirme gibi süreçler sonucu göğüslerde oluşan sarkma; memenin volümünü arttırarak vücuda uygun forma getirilmesi ile birlikte giderilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/meme-kucultmr-1.jpg

Meme Küçültme Ameliyatı

 Vücut formuna göre fazla büyük olan göğüs yapısı kişide sırt ağrısı gibi problemlere ve psikolojik sorunlara neden olduğu için fazla dokuların alındığı bir operasyon gerçekleştirilir.

Danışan Yorumları

Binnaz Hanım

Meme Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-1-1.png

2016da kendim göğüs küçültme ameliyatı oldum. Herşey çok iyi geçti. Sonrasında kız kardeşim de burun ameliyatı oldu. Ikimizde çok mutluyuz. Gönlü geniş…

Ayşe Tülin

Meme Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-2.png

Harıka bır yer , harıka ekıp , muhtesem bır Doktor ????? sorana da sormayana da şiddetle tavsiye ediyorum. Meme estetıgı operasyonu oldum. Her sey cok…

Berrak Ak

Meme Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-3.png

Turkiyenin , belkide Dünyanın en iyi cerrahi ? teyzelerimin botoksundan , kız kardeşimin meme protezi ve benim burun ameliyatıma kadar herşey için…

Feyaz Acar

Meme Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-4.png

Öncekikle Süleyman bey çok tşklerimi iletiyorum çok güzel bir ameliyat geçirdim çok korkarak ameliyat olcamı düşünmüştüm ama çok Harika bir ameliyat…

Ece Gover

Meme Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-5.png

Profesyonel ama bir o kadar da içten ve güven veren tavrı, mesleki tecrübesi ve yıllardır süren başarısıyla kafanızda soru işareti kalmadan güvenebileceğiniz bir…

Bizimle İletişime Geçiniz

Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/iletiisim-formu-yani-min.jpg
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-faq-alani.jpg
  Taş Estetik
  Cerrahi Merkezi

  Bizimle iletişime geçip detaylı muayene olabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No:11,Terrace Fulya Center 1,
  Daire:97, Şişli – Istanbul / Türkiye
  Telefon
  +90 543 456 3693
  E-Posta
  info@suleymantas.com.tr

  3 comments

  • Avatar of Ayşe Tülin
   Ayşe Tülin

   27 Nisan 2021 at 23:53

   5 out of 5
   (5/5)

   Harıka bır yer , harıka ekıp , muhtesem bır Doktor ????? sorana da sormayana da şiddetle tavsiye ediyorum. Meme estetıgı operasyonu oldum. Her sey cok ıyı. Tum surecımı blog sayfamda aktarıyor olacagım. Suleyman Beye ve ekıbıne tekrardan bınlerce kez tesekkur ederımm ???

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    27 Nisan 2021 at 23:53

    Merhaba Ayşe Hanım,
    Güzel sözleriniz için teşekkür ederiz.
    Sevgiler

    Reply

  • Avatar of Mustafa Yigit
   Mustafa Yigit

   27 Nisan 2021 at 23:37

   5 out of 5
   (5/5)

   Ben Buse Yigit 27 yasindayim ve meme büyükük sorunum var. Bunun tedavisinin ücreti ne kadar dir ve neler dahil dir?

   Reply

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews