: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme Estetiği

Meme dikleştirme ameliyatı kadınların çeşitli nedenlerden dolayı yaşadığı meme deformasyonunu gidermek amacıyla yapılmaktadır. Memenin vücut ölçülerine göre daha büyük olması ile aşağıya doğru sarkması bu nedenlerden yalnızca biridir. Giderek artan sarkmalar neticesinde meme ucunun kaldırılması ve sarkan bölgenin alınması gereklidir. Sarkan bölge alınır ve meme ucu ideal bölgeye getirilerek meme kaldırma estetiği gerçekleştirilir.

Meme Dikleştirmeye Neden İhtiyaç Duyulur?

Her ay görülen adet döneminde memenin şişip sönmesi, meme büyüklüğü, kilo alıp verme, hamilelik dönemi ve emzirme döneminde memenin hacminde yaşanan değişimlerden dolayı meme başı sarkar. Deformasyona ve sarkmaya yatkın olan memenin cerrahi bir operasyon ile vücut oranlarına uygun olarak meme dikleştirme yapılması gereklidir.

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Mümkün Müdür?

Vücutta yaşanan büyük kilo alım verme işlemleri, yanlış sutyen kullanımı gibi nedenlerden dolayı sarkan göğüslerde ameliyatsız bir çözüm söz konusu değildir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs Dikleştirme Yöntemleri

Göğüs dikleştirme ameliyatında hangi yöntemin kullanılacağına hastanın meme yapısına göre karar verilmektedir. Meme dikleştirme sırasında kişinin memesinin içi boşalmış ve meme ucunda sarkma meydana geldi ise meme ucunun kaldırılmasının yanı sıra meme protezi veya yağ enjeksiyonu ile doldurma da yapılmaktadır. Memenin volümünü arttırarak vücut yapısına uygun hale getirilerek istenilen meme şekline getirilmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi ve Sonrasında Nasıl Bir Süreç Sizleri Bekliyor?

Meme dikleştirme operasyonuna karar veren bayanlarda öncelikle vücuduna uygun dik ve dolgun meme yapılması amaçlanır. Hastanın nasıl bir görüntüye kavuşmak istediğini dinlenmelidir. Göğüs dikleştirme ameliyatı öncesinde hastanın göğüs kafesi ölçülerek uygun büyüklük ve meme ucunun pozisyonu belirlenir. Normalde meme ucunun konumu kolumuzun orta hattında olması gereklidir. Standart bilinen 90-60-90 ölçülerinin her kadına uygun olmadığını ve boy, kilo ve göğüs kafesinin genişliğine göre meme dikleştirme derecesi belirlenir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirme Süreci Nasıl Olur?

Göğüs dikleştirme ameliyatının kapsamına ve yapılan işlemlere bağlı olarak emzirme sürecinde neler yaşayacağınız şekillenmektedir. Sarkma boyutunun şiddeti ve memede oluşturduğu hasar tespit edilerek süt bezlerinin bu durumdan nasıl etkileneceği belirlenmektedir. Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra bebek emzirmeyi düşünen annelerin bu düşüncesini doktoru ile paylaşması gereklidir. Bu doğrultuda operasyon planı çıkarılmalıdır.

Göğüslerinizin istediğiniz dik ve dolgun görünüme kavuşması izleyeceğiniz süreç hakkında sormak istedikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

[xa_acc style=”xa-default” ][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatı kimlere yapılır?” openclose=”in” icon=”Select Icon—“]Meme dikleştirme ameliyatı doğum, emzirme, kilo alıp verme gibi sebeplerden dolayı memeleri sarkan , normal olması gereken yerden daha aşağıda olan hastalara yapılmaktadır. Ayrıca keçi memesi diye bilinen tübüler meme dediğimiz deformitede de bu ameliyat yapılmaktadır. [/xa_slide][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatı hangi yaşlarda yapılmaktadır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]18 yaşından sonra her zaman yapılabilmektedir. [/xa_slide][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatında iz kalmakta mıdır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Seçilen tekniğe göre değişmekle beraberi, kesilen her yerde iz kalır. Ama biz estetik cerrah olarak, bu izleri en aza indirmek için estetik dikişler atarak, bu izleri vücudun görünmeyen yerlerine saklayarak en aza indirmekteyiz. İple meme asma tekniklerinde iz kalmamaktadır. Ancak bu tekniğin kalıcılığı kısa ve her memeye uygun değildir. Meme dikleştirme ameliyatında, periaeolar teknik dediğimiz meme başından kesiler yapılan dikleştirme işleminde iz sadece meme başının etrafında olurken, meme başının kırmızı rengi ile cildin beyaz renk geçiş hattına iz oturtulduğundan, kalacak iz belli olmaz. Eğer, vertikal teknik dediğimiz dikleştirme işlemi gerçekleştirilirse, iz meme başından aşağı doğru uzanmaktadır. Eğer ters T dediğimiz teknik tercih edilirse, o zaman da vertikal ize memenin alt çizgisinde bir yatay iz eşlik eder. [/xa_slide][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatından önce yapılması ve yapılmaması gerekenler nelerdir?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]

Meme dikleştirme ameliyatlarında da diğer operasyonlarda olduğu gibi sigara yaraların geç iyileşmesine neden olduğu için en az 6 ay önceden bırakmaları gereklidir. Aynı zamanda meme dikleştirme operasyonu sırasında yüksek kanama risklerini azaltmak için ameliyat öncesi bir hafta içerisinde kan sulandırıcı ilaç vb. maddelerden uzak durulmalıdır. Kronik hastalıklara sahip kişiler olan diyabet hastalarının şeker oranı, hipertansiyonlu hastaların ise tansiyonu kontrol altına alındıktan sonra ameliyatın gerçekleşmesi gereklidir. Meme dikleştirme estetiği geçirecek olan hastaların ameliyattan önce kullanmaması gereken ilaçlar ve gıdalar şöyledir;

Tüm zayıflama ürünleri;

Yeşil çay

Keten tohumu

Kiraz sapı

Domates çekirdeği

Bitkisel ürünler

Kullanılmaması Gereken İlaçlar;

Apranaks, Vermidon, Voltaren Ağrı Kesicileri

Gerekirse Xeforapid, Minoset, Novalgin ilaçları kullanılabilir.

Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gibi kan sulandırıcı ilaçlar.

Ginseng, Biloba, Coenzim Q gibi multivitamin hapları kullanılmamalıdır.

[/xa_slide][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatı için anestezi almak gerekli midir?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Ameliyat genel anestezi altında ameliyathane ortamında yapılır. [/xa_slide][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatı ne kadar sürmektedir?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Meme dikleştirme estetiği operasyon kapsamına göre ortalama 2 saat sürmektedir.

[/xa_slide][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatı ağrılı mıdır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz [/xa_slide][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatı sonrası neler yaşanmaktadır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Ameliyattan 5 saat sonra istediklerini yiyip, içebilirler. Hastaneden ise ameliyattan 6 saat sonra taburcu olabilirler. Ben hastalarımın pansuman bölgesini steril yara bandı ile kapatırım, onun dışında başka bir pansumanları olmaz. Sporcu sütyeni dediğimiz sütyeni 1 ay süre ile takmaları gerekmektedir. Ameliyattan sonraki gün duş alabilirler. İlk 3 hafta yürüyüş dışında spor yapmaları yasaktır. Sonraki 3 hafta ise kol ve göğüs hareketleri dışındaki spor hareketlerini yapabilirler. Ameliyattan 6 hafta sonra her türlü spor serbesttir. [/xa_slide][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatı süt vermeyi etkiler mi?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Meme küçültme ameliyatlarından sonra süt bezleri ve kanallarına dokunan tekniklerde süt verme de problem olabilmekte ya da sütleri normal insanlara oranla daha az gelebilmektedir. Ancak ben kişisel olarak santral pedikül tekniğini kullanmaktayım. Bu teknikte meme başına, süt bezlerine ve süt kanallarına dokunulmadığından, hastamızın süt vermesi ile ilgili hiç sorun olmamaktadır [/xa_slide][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatlarından sonra meme başının hissi azalıyor mu?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Seçilen meme küçültme ameliyatına göre değişmekte olup, kişisel olarak tercih ettiğim santral pedikül tekniğinde böyle bir sorun oluşmamaktadır. Diğer tüm tekniklerin hemen hemen hepsinde bir miktar yada tamamen meme başının duyusu kaybolmaktadır. [/xa_slide][xa_slide title=”Meme dikleştirme ameliyatı kansere neden olur mu?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Meme dikleştirme ameliyatı kansere neden olmamaktadır. [/xa_slide][/xa_acc]

“Meme Dikleştirme Ameliyatı” için 12 yorum

 • R.y. dedi ki:
  (5/5)

  Hocam meme dikleştirme ve meme büyütme aynı ameliyatta yapılabilir mi

  • (5/5)

   Merhaba,
   Elbette yapılabilir. Sıklıkla yaptığımız cerrahi işlemlerdendir.
   Daha fazla bilgi ve detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • K.C dedi ki:
  (5/5)

  Hocam hem meme büyültme hem de dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum iki işlem tek ameliyatta olabilir mi?

 • Z.K dedi ki:
  (5/5)

  Meme dikleştirme ameliyatı iz kalır mı? Çok belli olur mu iz?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Seçilen tekniğe göre değişmekle beraberi, kesilen her yerde iz kalır. Ama biz estetik cerrah olarak, bu izleri en aza indirmek için estetik dikişler atarak, bu izleri vücudun görünmeyen yerlerine saklayarak en aza indirmekteyiz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • P.B dedi ki:
  (5/5)

  Meme dikleştirme ameliyatı emzirmeyi engeller mi?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Santral pedikül tekniğini kullanmaktayım. Bu teknikte meme başına, süt bezlerine ve süt kanallarına dokunulmadığından, hastamızın süt vermesi ile ilgili hiç sorun olmamaktadır. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • S.V dedi ki:
  (5/5)

  Hocam 2 doğum yaptım ve şuanda estetik sorunlarım var memelerim çok düştü ve dikleştirmek istiyorum ama korkuyorum ağrılı bir ameliyat mıdır?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Ameliyat esnasında yaptığımız uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • A. H. dedi ki:
  (5/5)

  Süleyman Bey, ben 30 kg verdim, şuan memelerim içi boşalmış gibi ve sarkık duruyor bu durum beni rahatsız ediyor. Ameliyat olsam düzelir mi

  • (5/5)

   Merhabalar, kilo verme sonrasında memelerin sarkma oranı sizde olduğu gibi artabilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı olabilirsiniz. Yapılabilecek işlemler ve ameliyat hakkında bilgi için muayene olmanız gerekmektedir. Whatsapp numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

Puanınız*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir