https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-meme-buuyltme-estetigi.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-meme-buuyltme-estetigi.jpg

Aynada Hayal Ettiğiniz Güzelliği Görmek için Meme Büyütmede Yeni Teknolojileri Kullanan Bir Doktor Önemlidir!

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme estetiği Türkiye’de ve dünyada estetik cerrahinin en çok yapılan 3 estetik ameliyatından biridir. Meme büyütme estetik ameliyatı hastanın memnuniyetini sağlayan en çok yüz güldürücü ameliyatlardan biridir. Hasta aynaya baktığı zaman istediği büyük göğüslere sahip olamadığında psikolojik olarak kendini kötü hissedebilir. Meme büyütme ameliyatının ardından kendisinde gördüğü değişim ile birlikte büyük bir mutluluk duyarak tatmin olur.

Kadınların hayatında son derece önem taşıyan göğüs büyüklüğüne aynı derece göğüs estetiği cerrahlarının da önem göstermesi önemlidir.  Bu yüzden cerrahlar meme büyütme ameliyatı için yeni teknolojiler geliştirerek ve çalışmalar yürütülmelidir. Bu doğrultuda meme büyütme ameliyatının ilerletilmesi için birçok cerrahi teknik ve yöntem geliştirilmiştir ve bu yeni teknikler meme büyütme estetiğinde kadınların yüzünü güldürmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Meme büyültme ameliyatı 18 yaşını doldurmuş, ciddi sağlık problemleri olmayan hastalar için uygulanabilir. Kimler meme büyütme estetiği olabilir sorusunun cevabı şu şekilde özetlenebilir;

 • Meme büyütme ameliyatı emzirme süreci sonrası sarkan meme için uygulanabilir.
 • Meme boyutu genetik nedenlerden dolayı küçük veya hiç olmayan kişilere uygulanabilir.
 • Aşırı kilo kaybı sonrası meme için boşalması ve sarkması durumunda uygulanabilir.
 • Her iki meme arasında boyut farkı olan kişilere uygulanabilir.
 • Meme kanseri sonrası memenin biri veya ikisinin alınması durumunda protez yerleştirilmesi mümkündür.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyüklüğü ölçü belirlemesi yapılırken öncelikle meme estetiği olacak kişinin en iyi doktoru seçmesi ve en az 3 – 4 farklı doktor tarafından muayene olup görüş alması gerektiğini söylemem gerekmektedir. Alanında iyi, tecrübeli ve ciddi anlamda meme anatomisini çok iyi bilmesi gereken doktor olması gerekmektedir. Kullandığı teknik çok önemlidir iyileşme süreci ve emzirme sürecinizi etkilememesi için fonksiyonel olarak da meme değerlendirmesi yapılmalıdır. 

Meme Büyütme Ameliyatında Hangi Yöntemler Kullanılır?

Meme Büyütme Protezi

Meme büyütmede en yaygın tekniklerden biri meme protezidir. Gelişen teknoloji ile birlikte meme protezleri göğsün doğal ve estetik açıdan tatmin edici görünmesini sağlar. Silikon takma ameliyatı başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Meme Protezi Memeye Nasıl Yerleştirilir?

Koltuk Altından Meme Protezi Yerleştirme: Koltuk altından bir kesi yapılmaktadır ve bir kanal oluşturulmaktadır. Oluşturulan kanal yolu ile protezler meme bölgesine yerleştirilmektedir. Koltuk altı tekniğinin en büyük avantajı meme üzerinden bir kesi olmamasıdır.  Kesi olmadığı için meme üzerinde de herhangi bir iz olmaz. Dez avantajı ise hastanın göğüs kasları çalıştığında protezlerin bu kanaldan yukarı veya koltuk altına doğru yayılma göstermesidir.

Meme Başından Meme Protezi Yerleştirme: Memenin baş kısımlarından yuvarlak hat boyunca kesi oluşturulmaktadır. Kesilen dokudan meme altına protezler yerleştirilmektedir. Ardından kesilen meme başları tekrar aynı hattan dikilmektedir. Meme başından yapılan kesi sonrasında beraberinde iz de oluşturmaktadır. Meme başı kesildiği için ameliyattan sonra meme başı hissi kaybolmaktadır. Bu izler ve his kaybı pek de istenmeyen durumlardır.

Meme Altı Kıvrımından Protez Yerleştirme: Meme altı kıvrımından 2 – 3 cm’lik bir kesi yapılmaktadır. Yapılan bu kesiden meme altına bir cep oluşturulmakta ve protezler yerleştirilmektedir. Ameliyat sonunda meme alt kıvrımından açılan kesi kapatılmaktadır. Meme dokusuna ve süt kanallarına zarar verilmemektedir. Meme başı hissiyatı kaybedilmemektedir. Açılan kesi izi memenin alt katlantı çizgisine gizlendiğinden bariz bir iz görünmemektedir.

Meme Büyütme Çeşitleri

Meme büyütme ameliyatı, silikon protez yardımı ile boşalan veya hiç olmayan meme dokusunun yerine yerleştirilerek gerçekleştirilmektedir. Meme yapısının istenilen boyuta ve ölçüye getirilebilmesi için firmalar birçok oran ve boyutta meme protez üretimini yapmaktadır. 2 çeşit meme protezi vardır. 

Damla (Anatomik) Meme Protezi

Damla meme protezi, memenin anatomik yapısına en uygun olarak tasarlanmakta ve üretilen meme protez çeşididir. Su damlası şekline benzediği için damla protez olarak da anılmaktadır. Su damlasına benzemesinin sebebi ve amacı ise ince olan kısmın göğsün üst tarafına, dolu olan kısmın göğsün alt tarafına gelecek şekilde yerleştirilmesi ve doğal meme hattının korunmasıdır.

Yuvarlak (Raound) Meme Protezi

Yuvarlak meme protezi, adından da anlaşılacağı gibi yuvarlak şeklindedir. Damla protezin tam tersidir. İnce veya kalın tarafları yoktur. Memeye hacim ve dolgunluk vermek amacındadır. Dekolte talep eden kişilerin beklentilerini tam anlamıyla karşılamaktadır. En çok kullanılan meme protezi çeşididir.

Meme Büyütme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Göğüs büyültme ameliyatlarında dikkat edilmesi gerekenler, iyileşme süreci ameliyatın başarı oranını etkilediği için önemli konu başlıklarından birisidir. Göğüs büyültme estetiği ne kadar güzel yapılmış olsa da sonrasında ameliyatı olan kişinin iyileşme sürecinde dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi olması operasyon sonrası başarı oranını etkilemektedir.

Sigara kullanımı ameliyattan 6 ay önce bırakılmalıdır, ameliyattan sonra da hiç içilmemelidir. Sigaranın içerisinde bulunan zararlı maddeler yara iyileşmesini kötü etkileyerek iyileşme sürecinin uzamasına neden olacaktır. Ameliyat sonrasını etkileyen bazı durumlar vardır. Kan sulandırma etkisi olan aspirin veya aspirin içeren ilaçların ameliyattan 3 hafta önce kesilmesi gerekmektedir. Yine kan sulandırma etkisi olan alkol tüketimi ameliyattan 3 hafta önce kesilmelidir. Kan sulanması ameliyat esnasında hem doktorunuzun işini zorlaştırırken iyileşme sürecinde daha fazla şişlik ve belli noktalarda moruk oluşmasına neden olabilir. Ameliyatınıza çok yakın bir dönemde aspirin veya alkol tüketimi ameliyatınızın iptal edilmesine veya ertelenmesine neden olabilir.

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2 saat sürmektedir. Genel anestezi altında yapılan işlem sırasında bir şey hissetmezsiniz. Meme büyültme ameliyatında meme protezi kas altı ve kas üstü olarak yapılabilmektedir. İki yöntem içinde kendi aralarında avantaj ve dez avantajları bulunmaktadır.

Kas Altı Meme Protezi

Kas altında yapılan meme estetiğinde daha fazla dokuya müdahale edildiği için ameliyat sonrası iyileşme süreci Kas üstüne göre daha uzun olabilmektedir. Ancak protezin tutunduğu bir kas yapısı olduğu için görüntüsünde veya asimetri olarak bozukluk olmamaktadır. Ameliyattan 1 hafta sonra kontrolü sağlanır ve belli şartlar dahilin de çalışmaya başlayabilmektedir. Ancak 2 hafta boyunca kaliteli istirahat etmesi gerekmektedir. 2 ay sonrasında hafif spor yapmaya başlayabilir 2 ay içerisinde göğüs bölgesine alınacak darbelerden hasta kendini korumalıdır. Alınacak darbelerde şişliklerini daha fazla olmakla birlikte iyileşme süreci uzayacaktır.

Kas Üstü Meme Protezi

Kas Üstüne yapılan meme protezinde ameliyat olan kişinin ağrısı daha az olmaktadır. Hatta 3 – 4 gün sonra çalışmaya başlayabilir. Sosyal hayatına daha hızlı dönebilir. Ancak kas üstü protezin tutunması gereken bir kas yapısı olmadığı için uzun dönemler de şekil bozukluğu, sonradan oluşan asimetri problemleri gibi sorunlar yaşanabilmektedir.

Meme Büyütme Estetiği Sonrası 

Tamamen kendinize geldiniz zaman anestezinin uyuşturma etkisi devam ettiği için hasta göğüslerini yaklaşık olarak 3 – 4 saat kadar hissetmez. 3 – 4 saat sonrası da verilen ağrı kesiciler ile hasta ameliyat sonrası ağrısız bir süreç yaşaması sağlanmaktadır.

Meme Estetiği Tedavi Özeti
ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Meme estetiği ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
✅ Operasyon İsmiMeme Estetiği (Mammoplasti)✅ İstirahat Süresi7 Gün
✅ Kullanılan TeknikKas Zar Altı/Üstü Tekniği (Minimum Kesi)✅ Hastanede Yatış Süresi1 Gece
✅ Operasyon Süresi1 – 2 Saat✅ İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi7 Gün
✅ AnesteziGenel Anestezi✅ Tam İyileşme Süresi2 – 12 Ay
✅ Hassasiyet Süreci3 Gün✅ Sonuçların KalıcılığıSürekli
✅ Bandaj Süresi7 Gün✅ Operasyon Fiyatıİletişime Geçin

Meme Protezleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Meme Protezi Nasıl Seçilir?

Meme büyütme ameliyatında protezlerin şekilleri ve hacimleri farklıdır. Protez hacimleri küçükten büyüğe pek çok hacim seçeneği ile üretilmektedir. Protez seçimi için hastanın fiziksel yapısı ve istekleri göz önüne alınarak hasta ile birlikte bir yol haritası çıkarılır. Hastanın dik meme ve büyük meme gibi İstekleri dikkate alınarak vücut yapısına uygun olan meme büyütme operasyonu gerçekleştirilir.

Kaç CC Silikon Takılmalı?

Meme büyütme estetiği öncesi fotoğraflarınız çekilerek simülasyon çalışmanız yapılmaktadır ve daha sonra meme oranları değerlendirilerek büyüklüğü karar verilir. Bazı hastalar memenin üst kısmının daha dolgun olmasını bazı hastalar ise memenin üst kısmının daha eğimli olmasını ister. Bu protezin damla veya yuvarlak olması ile ilgili bir durumdur. İdeal meme ölçüsü şu kadardır demek doğru olmayacaktır. Kişiden kişiye göre bu ölçümler değişebilmektedir. En iyi meme ölçümü kişinin vücut oranı, boyu, kilosu, omuz genişliği belirlemektedir. Nitekim her kadının boyu, vücut oranları, göğüs kafesinin biçimi farklıdır. Dolayısıyla kişiye özel bir boyut seçilmelidir. Aynı boyda olduğunuz bir tanıdığınızın tercih ettiği silikon protez, sizin vücut yapınızdan dolayı siz de o kadar da ideal gözükmeyebilir. Bu sebepten dolayı 3D cihazlardan cerrahınız eşliğinde faydalanmak faydalı olacaktır.

Yuvarlak Silikon Protezlerinin Başlıca Avantajları Nelerdir?
 • Memesinin üst kısmı boş olan ve bundan dolayı süngerli sütyen kullanmak zorunda kalan kadınlara uygun olması,
 • Genel sarkmadan dolayı oluşan problemleri daha etkili çözebilmesi,
 • Basketbol, yüzme, voleybol gibi sporları düzenli olarak yapan kadınlarda damla silikon kullanılması halinde zamanla silikonda kayma meydana gelebilir. Ancak kas hareketlerinin yuvarlak protezi döndürme riski düşüktür ve dönse bile şeklinden dolayı fark edilmez.
Damla Silikon Protezlerinin Başlıca Avantajları Nelerdir?
 • Vücut tipi zayıf olan kadınlarda vücudun doğal görünümünü bozmamak amacıyla damla silikon protezleri önerilir.
 • Genel bir kural değildir ancak adından da belli olacağı üzere memede damla şeklini yakalamak için damla silikon protezleri tercih edilir.
 • Meme ucunun sarkık olduğu kadınlarda damla silikon protezi meme uçlarını kaldırarak daha etkili sonuçlar verir.
Silikon Süt Bezlerine Zarar Verir mi?

Meme protezleri hakkında en çok sorulan sorular arasında da ‘Silikon emzirmeye engel mi?’ gibi sorular yer almaktadır. Ameliyat sırasında meme protezleri göğüsün alt dokusuna konumlandırılmaktadır. Burada yer alan protezlerin süt kanallarına hiçbir teması olmaz. Dolayısıyla silikonun süt bezelerine herhangi bir zararı olmaz. Yani silikon taktırdıktan sonra emzirme gayet yapılabilir.

Meme Protezleri Ömür Boyu Kullanılır mı?

Süleyman Taş olarak hastalarım arasında bana en çok gelen sorular arasında ‘Silikon kullanım süresi ne kadardır?’ tarzı soruların yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Meme protezi ameliyatı sonrası herhangi bir problem yaşamamanız durumunda silikonları çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Biçimlerinde hiçbir dezenformasyon olmayacaktır. Bu durumu biraz da estetik cerrahınız belirler. Son teknolojilerin uygun tekniklerle kullanılması halinde meme protezlerinde sorun meydana gelme riski minimuma iner ve uzun yıllar kullanabilirsiniz.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/meme-buyultme-sss-min.jpg

Yağ Enjeksiyonu

Meme protezi dışında son zamanlarda yağ enjeksiyonları da kullanılmaktadır. Kişinin kendisinden alınan yağlar ile meme büyütme ameliyatları yapılmaktadır. Vücudun diğer bölgelerine konulan yağların erime olasılığı yüksek iken meme bölgesinde böyle bir durum söz konusu değildir. Göğüs büyütme amacıyla vücudun farklı bölgesinden alınan yağın %80 oranında enjekte edilen yerde kalır.

Danışan Yorumları

Binnaz Hanım

Meme Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-1-1.png

2016da kendim göğüs küçültme ameliyatı oldum. Herşey çok iyi geçti. Sonrasında kız kardeşim de burun ameliyatı oldu. Ikimizde çok mutluyuz. Gönlü geniş…

Ayşe Tülin

Meme Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-2.png

Harıka bır yer , harıka ekıp , muhtesem bır Doktor ????? sorana da sormayana da şiddetle tavsiye ediyorum. Meme estetıgı operasyonu oldum. Her sey cok…

Berrak Ak

Meme Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-3.png

Turkiyenin , belkide Dünyanın en iyi cerrahi ? teyzelerimin botoksundan , kız kardeşimin meme protezi ve benim burun ameliyatıma kadar herşey için…

Feyaz Acar

Meme Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-4.png

Öncekikle Süleyman bey çok tşklerimi iletiyorum çok güzel bir ameliyat geçirdim çok korkarak ameliyat olcamı düşünmüştüm ama çok Harika bir ameliyat…

Ece Gover

Meme Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-5.png

Profesyonel ama bir o kadar da içten ve güven veren tavrı, mesleki tecrübesi ve yıllardır süren başarısıyla kafanızda soru işareti kalmadan güvenebileceğiniz bir…

Meme Büyütme Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Memede Sarkma Meydana Gelir mi?

Meme büyütme ameliyatının esas amacı meme yapısını büyütmektir. İlk olarak memenin altından açılan küçük bir kesi bir cep oluşturulur. Ve küçük olan memeyi büyütmek için kullanılan silikon meme protezleri bu cepten memenin içine yerleştirilmektedir. Protezler de hayat boyunca o cepte sabit kalmaktadır. Ve üstteki deri, konulan protezlerin şeklini almaktadır. Dolayısı ile meme büyütme ameliyatı sonrasında sarkma olur mu? Sorusunun cevabını ‘’hayır , sarkma olmamaktadır’’ diye verebiliriz.

Ancak, bu durum sarkık meme yapısına sahip olan kişiler için geçerli değildir. Sarkık meme yapısına sahip olan kişiler için planlanan ameliyatta esas amaç, memenin sarkıklığının giderilmesidir. Bazı durumlarda memeyi toparlamak için protez kullanılması gerekebilmektedir. Örneğin, ameliyat olacak olan kişi, daha önce doğum ve emzirme süreci yaşamış ise veya genetik faktörler sebebi ile sarkık , içi boş bir meme yapısı ile bir estetik cerraha başvurmaktadır. Sarkıklığı gidermek için meme dikleştirme ameliyatı planlanmaktadır. Aynı zamanda içi boş olan memeyi doldurmak ve volümlendirmek için de silikon meme protezine ihtiyaç vardır. Sadece sarkıklığa gerekli müdahale yapılır ise volümsüz bir meme yapısı ortaya çıkacaktır. Sarkık olan memeye sadece silikon meme protezi uygulaması yapılır ise de ameliyattan sonra da bu sarkıklık devam edecektir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası His Kaybı Olur mu?

Meme büyütme ameliyatında yapılan cerrahi müdahalenin amacı memeyi silikon protezler ile olduğundan daha dolgun ve büyük göstermektir. Meme altından yapılan ufak bir kesi ile protezler yerleştirilmektedir. Meme altından yapılan kesi, memenin his kaybına uğramasına sebep olmaz. Dolayısı ile meme büyütme ameliyatı sonrasında memede his kaybı da meydana gelmez. Ancak diğer meme estetiği ameliyatlarında aynı durum söz konusu olmayabilir. Örneğin meme küçültme veya dikleştirme amacıyla yapılacak olan cerrahi müdahaledeki kesiler ile meme büyütme işleminde yapılan kesiler farklı alanlardadır. Hissiyatı sağlayan sinirlere yapılan müdahalelerde his kaybı meydana gelebilmektedir. Mesela, meme başından yapılan kesilerden sonra meme başı hissizliği yaşanabilmektedir.  Bu durumun olası ihtimalleri, detaylı muayene esnasında Doktor ve hastası arasında mutlaka konuşulmalı ve hasta, Doktor tarafından bilgilendirilmelidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Göğüsler Doğal Durur Mu?

Meme protezinin takılmasının ardından göğüslerin doğal durup durmayacağı kadınların en çok sorduğu sorular arasında yer almaktadır. İlk olarak bu noktada sizin için en iyi estetik cerrah seçimini doğru yapmalısınız. Cerrahınız size en uygun protez tipini ve ölçüsünü belirlemeli ve en az iz bırakacak şekilde ameliyat yapabilme kapasitesine sahip olmalıdır. İkinci olarak ise teknoloji hiç olmadığı kadar hızlı gelişiyor. Ameliyat öncesi yapılan simülasyon çalışmaları ile kullanmak istediğiniz protezin nasıl gözükeceğini görebiliyor ve o doğrultuda kararınızı şekillendirebiliyorsunuz.

Meme Protezi Hastanede Kalmayı Gerektirir Mi?

Meme protezi ameliyatında genel anestezi kullanılması nedeniyle 1 gece gözlem altında olmanız gerekmektedir.

Silikon Süt Bezlerine Zarar Verir mi?

Meme protezleri hakkında en çok sorulan sorular arasında da ‘Silikon emzirmeye engel mi?’ gibi sorular yer almaktadır. Ameliyat sırasında meme protezleri göğüsün alt dokusuna konumlandırılmaktadır. Burada yer alan protezlerin süt kanallarına hiçbir teması olmaz. Dolayısıyla silikonun süt bezelerine herhangi bir zararı olmaz. Yani silikon taktırdıktan sonra emzirme gayet yapılabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı En Az Kaç Yaşında Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı göğüs yapısının gelişimini tamamlaması ile birlikte yapılmalıdır. Yani göğüs büyütme ameliyatının yapılması 18 yaşından sonra uygundur. Öte yandan poland sendromu adı verilen doğuştan memeye sahip olmama gibi durumlarda 18 yaşı doldurmadan meme ameliyatı yapılabilmektedir.

Meme Büyütme ve Dikleştirme Aynı Anda Yapılır mı?

İhtiyaç halinde yapılabilir.

Meme Silikonu Sonrası Patlama veya Delinme Olur mu?

Günümüz teknolojisi ve yöntemleri sayesinde, silikonlu memede silikonun patlaması gibi bir durum meydana gelmemektedir. Silikonlar, kullanılmaya başladıkları ilk günden itibaren geliştirilerek mükemmellik seviyesine getirilmiştir. Dolayısıyla göğüste silikon patlaması, jel akması ya da silikonun bozulması gibi durumlar meydana gelmemektedir.

Meme Protezlerinin Kullanma Süresi Var mı?

Birbirinden farklı markalara ve kalitelere sahip silikonlar bulunmaktadır. Bununla birlikte silikon uzun yıllar kullanılabilmektedir. Ancak silikonun çıkarılmasını gerektirebilecek durumlar ilerleyen yıllarda meydana gelebilir. Bunlar çoğunlukla silikonun ömrünün bitmesinden dolayı değil; tıbbi ve estetik nedenlerdendir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur mu?

Ameliyat esnasında yaptığımız uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz.

Meme Büyütme Operasyonu Sonrası Nasıl Sütyen Kullanılır?

Meme ameliyatı sonrası ilk 2 ay bizim verdiğimiz özel sütyenleri, sonrasında istediğiniz sütyeni kullanabilirsiniz.

Hangi Meme Yapısına Hangi Protez Çeşidi Uygulanır?

Meme büyütme ameliyatı için meme yapısının küçük olması gerekmektedir. Büyütmek için kullanılacak olan meme protezi, kişinin beklenti düzeyi, istekleri göz önüne alınarak belirlenir. Kişinin beklentisi doğal bir meme yapısı ise damla protez tercih edilmekte; kişinin beklentisi dekolte ise yuvarlak protez tercih edilmektedir. Ameliyat olacak olan kişinin boyu, kilosu, göğsün omuza olan oranı, kap oranı önemli faktörlerdir. Her iki protezin her vücut yapısına uyum sağlayabilmesi için boy boy , ebat ebat çeşitleri vardır.

Pirinç Testi Nasıl Yapılır?

Nasıl bir göğüs istediğinizden emin değilseniz evde pirinç testini deneyebilirsiniz. Pirinç testi için ihtiyacınız olan malzemeler; kullandığınız temiz ve desteksiz bir adet sütyen, bir adet 200 ml klasik su bardağı ve pirinç. Kullandığınız herhangi bir sütyeninizin içine cep oluşturacak şekilde bir parça bez dikin. Sütyeninizi giyin ve aynanın karşısına geçin. Bardağınızın içini pirinç ile doldurun ve birer bardak birer bardak sırayla sütyeninizin cep kısmına doldurmaya başlayın. Aynaya baktığınızda hoşunuza giden görüntü oluşana kadar pirinçleri doldurmaya devam edin. Kaç bardak pirinç kullandığınızı not alın ve doktorunuz ile bu durumu mutlaka paylaşın. Bardakla direkt göğsünüze pirinci doldurmak zor olabilir. Bu esnada temiz bir çoraptan yardım alabilirsiniz. Pirinçleri çorabın içerisine doldurup çorabın ağzını lastik ile bağlayın ve sütyeninizin içerisine yerleştirin. Hoşunuza giden görüntüyü elde edene kadar bardak bardak pirinç doldurmaya devam edin. Bu sayede tam olarak ne istediğinizi daha iyi anlayacak ve kendinizi hekiminize daha rahat ifade edebileceksiniz.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/meme-buyultme-sss.jpg
Bizimle İletişime Geçiniz

Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/iletiisim-formu-yani-min.jpg
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-faq-alani.jpg

  Taş Estetik

  Cerrahi Merkezi

  Bizimle iletişime geçip detaylı muayene olabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No:11,Terrace Fulya Center 1,
  Daire:97, Şişli – Istanbul / Türkiye
  Telefon
  +90 543 456 3693
  E-Posta
  info@suleymantas.com.tr

  34 comments

  • Avatar of Feyza Aktaş
   Feyza Aktaş

   30 Nisan 2021 at 00:44

   5 out of 5
   (5/5)

   Meme büyütme ameliyatı sonrası nasıl sütyen kullanılmalı?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:22

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Feyza Hanım,
    Meme ameliyatı sonrası ilk 2 ay bizim verdiğimiz özel sütyenleri, sonrasında istediğiniz sütyeni kullanabilirsiniz.
    Daha fazla bilgi ve detaylı muayene randevunuz için +905434563693 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of Y. S.
   Y. S.

   30 Nisan 2021 at 00:44

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Hocam meme büyültme için alt yaş sınırı nedir?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:22

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir.
    Detaylı muayene önem arz etmektedir.
    +905434563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of C.F.
   C.F.

   30 Nisan 2021 at 00:43

   5 out of 5
   (5/5)

   Silikon süt bezlerine zarar verir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:20

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Silikon takmak üzere yapılan göğüs estetiğinde silikon protezler göğüsün alt dokusunun olduğu yere yerleştirilir. Yerleştirilen noktada süt kanalları ile teması olmaz. Bu yüzden de süt kanallarına herhangi bir zarar gelmez. Dolayısıyla meme büyütme operasyonunun ardından anneler emzirmeye başlayabilir.

    Reply

  • Avatar of K.D.
   K.D.

   30 Nisan 2021 at 00:43

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Silikon taktırdıktan sonra patlama veya delinme olabiliyor mu?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 11:12

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Günümüz teknolojisi ve yöntemleri sayesinde, silikonlu memede silikonun patlaması gibi bir durum meydana gelmemektedir. Silikonlar, kullanılmaya başladıkları ilk günden itibaren geliştirilerek mükemmellik seviyesine getirilmiştir. Dolayısıyla göğüste silikon patlaması, jel akması ya da silikonun bozulması gibi durumlar meydana gelmemektedir. Daha fazla bilgi içim iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of H.Ş.
   H.Ş.

   30 Nisan 2021 at 00:42

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Hocam sizi instagram üzerinden de takip ediyorum işlerini çok başarılı benim sorum meme büyültme ameliyatı olduktan ne kadar sonra yüzebiliriz?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:20

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Özellikle meme ameliyatı yaz dönemine denk gelenlerin sıklıkla sorduğu bir sorudur. Meme ameliyatından sonra yüzebilmeniz için ortalama olarak 3-4 hafta kadar beklemeniz gerekmektedir. Ancak kesi işlemleri olduğundan dolayı yine de fazla güneşe maruz bırakmamalısınız. Durumunuzla ilgili net detayı estetik doktorunuz verecektir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of R.P.
   R.P.

   30 Nisan 2021 at 00:42

   5 out of 5
   (5/5)

   Meme büyültme estetiği sonrası his kaybı meydana gelir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:26

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Kullanılan ameliyat tekniğine bağlı olarak bu sorunun yanıtı değişmektedir. TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak biz santral pedikül tekniği kullanmaktayız. Bu teknik ile yapılan meme ameliyatlarında herhangi bir his kaybı ortaya çıkmamaktadır. Diğer birçok teknikte özellikle meme başındaki duyu kaybolabilmektedir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of C.P.
   C.P.

   30 Nisan 2021 at 00:42

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba meme büyültme estetiği olduktan sonra sarkma olur mu?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:27

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Meme büyütme ameliyatı sonrası, meme büyütme ameliyatından kaynaklı, göğüste herhangi bir sarkma meydana gelmemektedir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of P.C.
   P.C.

   30 Nisan 2021 at 00:40

   5 out of 5
   (5/5)

   Meme estetiği sonrası çok şişlik olur mu?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:28

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Meme ameliyatı sonrası göğüste şişlik olabilmektedir. Bu durum ameliyat türüne değişmekle birlikte geçici bir durumdur.Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of D.Z.
   D.Z.

   30 Nisan 2021 at 00:38

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Hocam sigara içmek meme büyültme ameliyatını olumsuz etkiler mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:28

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Sigara içmek tüm ameliyat için tehlikeli olmaktadır. Sigara ameliyattan önce bırakılmalı ve ameliyattan sonra içilmemelidir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of S.C.
   S.C.

   30 Nisan 2021 at 00:37

   5 out of 5
   (5/5)

   Meme protezlerinin belli bir süresi var mıdır Hocam?

   Reply

  • Avatar of Z.İ.
   Z.İ.

   30 Nisan 2021 at 00:37

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Hocam çalışmalarınız gerçekten çok güzel tebrik ederim. Benim sorum meme estetiği sonrası ne zaman çalışmaya başlayabilirim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:31

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Ameliyattan 1 hafta sonra kontrolünüz yapılır ve çalışmaya başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz

    Reply

  • Avatar of B.Ş.
   B.Ş.

   30 Nisan 2021 at 00:36

   5 out of 5
   (5/5)

   Meme büyültme estetiği spor ne zaman dönebiliriz?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:32

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Meme büyültme estetiği sonrası 2. ay kontrolünüz yapıldıktan sonra spor yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of I.H.
   I.H.

   30 Nisan 2021 at 00:35

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba meme büyültme estetiği sonrası agrım çok olur mu?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:34

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Ameliyat esnasında yaptığımız uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz.Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of E.B.
   E.B.

   30 Nisan 2021 at 00:35

   5 out of 5
   (5/5)

   Hocam meme büyültme ameliyatı hastanede kalmayı gerektirir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:34

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Meme estetiği genel anestezi altında yapıldığı için bir gece gözlem altında olmanız gerekmektedir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of V.P.
   V.P.

   30 Nisan 2021 at 00:34

   5 out of 5
   (5/5)

   Meme büyültme ameliyatı olmak istiyorum ama iz çok belli oluyor mu ?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:35

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Meme büyütme ameliyatında memenin altında 2-3 cm’lik küçük kesiler yapılmaktadır. Kesi yapılan her yerde iz olmaktadır. İzin %100 kapatılmasına yönelik bir tedavi mevcut değildir. 1 yıl sonra sedefi bir renk almaktadır.
    Detaylı muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of E. B.
   E. B.

   30 Nisan 2021 at 00:34

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Süleyman Bey, ben oyuncu olmak için eğitim görüyorum. Meme protezi yaptırırsam çok belli olur mu?
   Teşekkürler

   Reply

  • Avatar of Z. K.
   Z. K.

   30 Nisan 2021 at 00:34

   5 out of 5
   (5/5)

   Meme protezi yaptırmak istiyorum ama kimsenin bilmesini istemiyorum koltuk altından yapabilir misiniz?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:38

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhabalar, meme protezi ameliyatlarında kesi yapılacak planın belirlenmesi öncesinde muayene olmanız gerekmektedir. Meme dokunuz değerlendirilmelidir. Uygun olduğu takdirde koltuk altı kesisinden protezi yerleştirmek mümkündür. Detaylı muayene için +905434563693 numarası üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
    Sağlıklı günler

    Reply

  • Avatar of Zeynep Baş
   Zeynep Baş

   30 Nisan 2021 at 00:33

   5 out of 5
   (5/5)

   Poland sendromu yapıya sahibim. Meme protezi ameliyatı olabilir miyim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 13:38

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Yapılabilir tabi. Ameliyatı yapacak olan Hekim ameliyatta müdahalelerini bu durumu baz alarak planlamalıdır. Detaylı muayene için iletişim numaramız +905434563693.

    Reply

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews