https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-mezoterapi.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-mezoterapi.jpg

C Vitamini Bakımından Zengin Mezoterapi Uygulamaları Cildinizi Gençleştirir ve Saçlarınızın Hayallerinizdeki Gibi Gür Olmasını Sağlar.

Mezoterapi

Ameliyatsız estetik ve güzellik uygulamalarından biri olan Mezoterapi uygulamaları cilt mezoterapi uygulaması ve saç mezoterapi uygulaması olarak ikiye ayrılmaktadır. Saç ve ciltte yaşanan sorunlara çözüm sunar. Mezoterapinin içerisinde besleyici vitaminler bulunmaktadır. Yoğunluklu olarak C vitamini içerir.

Saç

Mezoterapisi

Saç mezoterapi uygulaması, saç dökülmesi sorunu yaşayanlar veya cansız olan saçları güçlendirmek amacıyla yapılan tedavi şeklidir. Bu tedavideki esas amaç, var olan saçları güçlendirerek dökülmeye karşı önlem almak veya dökülen saçların durmasını sağlamaktır.

Saç mezoterapi uygulamasında dikkat edilmesi gereken konu, saç mezoterapisinin yeniden saç çıkarmamasıdır. Bu tedavi saç dökülmesini engeller ancak yeni saç çıkartamaz. Yeni saç çıkarılabilmesi için saç ekimi uygulaması yapılmalıdır. Saç ekimi sonrasında çıkacak olan saçları güçlendirmek için saç mezoterapisi sıklıkla yapılan tedavidir. Saçlara ihtiyacı olan C vitamini desteğini sağlar ve daha canlı, daha parlak ve daha gür görünmesini sağlamaktadır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi, saçlı deriye küçük enjeksiyonlar yardımı ile mezoterapi maddelerinin enjekte edilmesidir. Seans olarak uygulanmaktadır.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Saç mezoterapisi seansları, saç dökülme durumuna ve ilk seans sonucunun saçlar için vereceği tepkiye göre belirlenmektedir. Genellikle 3 seans veya 6 seans olarak uygulanmaktadır. Seanslar arası 3 haftalık periyotlar halindedir.

Saç Mezoterapi Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Uygulama, tüm saçlı deriye yapıldığından süre olarak 15 – 20 dakikayı bulmaktadır.

Saç Mezoterapisi Etkisi Ne Zaman Görülür?

Saç mezoterapisi etkisini, uygulamadan 2 – 3 hafta sonra göstermektedir.

Saç Mezoterapisi Ağrılı Mıdır?

İşlem öncesi anestezik kremler sürülmektedir. Enjeksiyon giriş yerleri hissedilmemektedir. Ancak, mezoterapinin özünde bulunan C vitamini, işlem sırasında hafif yanma hissiyatına sebep olmaktadır.

Saç Mezoterapisi Kimlere Yapılabilir?

Bu uygulama, saç dökülme sorunu yaşayan, cansız saçlara sahip olan ve işlem için herhangi engel bir hastalığı veya kullandığı ilacı olmayan herkese yapılabilir. Her yaş grubuna ve cinsiyet ayrımı yapılmadan hem kadınlarda hem erkeklerde uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi Sonrası Günlük Hayata Dönüş Ne Zaman Yapılabilir?

Saç mezoterapi uygulaması ameliyathane ortamı gerektirmediği için yatış gerektiren bir süreç değildir. İşlem sonrası günlük ve sosyal hayata hemen dönüş yapılabilir.

Saç Mezoterapisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Bu uygulamanın herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur.

İşlem Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç mezoterapi uygulaması öncesinde, kan sulandırıcı ilaç (aspirin, coraspin vb.) veya kan sulandırma etkisi olan (alkol) herhangi bir şey tüketilmemelidir.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç mezoterapi uygulaması sonrası 24 saat boyunca su değmemesini önermemekteyiz. Ekstra dikkat edilmesi gereken özel bir durum mevcut değildir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/sac-mezoterap.jpg

Yüz

Mezoterapisi

Yüz mezoterapi uygulaması, cildin ihtiyacı olan tüm vitamin, mineral desteğini sağlamaktadır. Yüz mezoterapisinin cilt üzerindeki etkileri;

 • Ciltte sıkılaşma sağlar.
 • Kırışıklıkları giderir.
 • Cilde parlaklık verir.
 • Cildin canlanmasına yardımcı olur.
 • Renk tonunu dengeler ve eşitlenmesine yardımcı olur.
 • Koyulaşmış lekeleri açar.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak mezoterapi hakkındaki detayları sizinle paylaştık. Hala merak ettiğiniz detaylar varsa daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Saç Mezoterapisi Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak cilt üzerine işlem öncesi uyuşma sağlanması için anestezik krem sürülmektedir. Saç teli kadar ince yapıya sahip enjeksiyonlar ile mezoterapi solüsyonları cildin altına enjekte  edilmektedir. Mezoterapi seanslar halinde uygulanmaktadır.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Yüz mezoterapi uygulaması cildin durumuna göre 4 seans veya 6 seans olarak düzenlenmektedir. Seans aralıkları 3 haftalık periyotlarla yapılmaktadır. Seanslar tamamlandıktan sonra istenirse yılda 1 kez veya 2 kez yaptırılabilir.

Yüz Mezoterapisi Ağrılı Mıdır?

Mezoterapi uygulamaları işlem olarak ağrılı olmaması için uygulamadan hemen önce anestezik kremler uygulanır ve uyuşması sağlanır. Ancak mezoterapinin içerisinde bulunan yoğun C vitamini sebebi ile ciltte bir miktar yanma olabilmektedir. Dayanılamayacak düzeyde bir yanma değildir.

Yüz Mezoterapisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Yüz mezoterapisi yapıldıktan 2 -3 hafta sonra etkisini göstermeye başlamaktadır. 6 ay kadar da devam etmektedir.

Yüz Mezoterapisi Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Yüz mezoterapi uygulaması seans süresi yaklaşık 10 dakika – 15 dakika sürmektedir.

Yüz Mezoterapi Uygulama Sonrası Kızarıklık veya Şişlik Oluşur Mu?

Bu uygulama sonrasında şişlik oluşmaz. Ancak kızarıklık görülebilen durumdur. İşlemden sonra yapılan soğuk uygulama ile birlikte kızarıklık kaybolmaktadır.

Yüz Mezoterapi Uygulaması Kimlere Yapılabilir?

Mezoterapi uygulamaları, orta yaş grubundan önce gençlik halinin devamını sağlamak için veya yaşlanma durumunu yavaşlatmak için her cilt grubuna ve kadın , erkek herkese yapılabilir. Orta yaş grubundan kastımız 40lı, 50li yaş gruplarıdır. Yaşlanma 30lu yaşlarda başlamaktadır. Yaşlanma için önlem amacıyla bu yaş grubuna yapılma oranı çok daha yüksektir.

Yüz Mezoterapisi Kimlere Yapılmaz?
 • Hamilelere
 • Süt veren annelere
 • Felç geçmişi olanlara
 • Şeker hastalarına
 • Kan pıhtılaşması problemi olanlara
 • Kanser hastalarına
 • Alerjik reaksiyon gösterecek kişilere
 • Kalp hastalığı olanlara
 • Ürtiker hastalarına mezoterapi yapılmaz.
Yüz Mezoterapisi Sonrası Günlük Hayata Dönüş Ne Zaman Yapılabilir?

Yüz mezoterapi uygulaması sonrasında yüzde bir miktar kızarıklık olması tabiidir. Bu durum göz önüne alınarak işlemden hemen sonra güneşe çıkmamak gerekmektedir. İş yerine o gün gitmemekte fayda vardır.

Yüz Mezoterapisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Yüz bölgesi hassas bir alan olduğu için nadir de olsa yüz mezoterapisinin şişlik, hassasiyet, kaşıntı ve benzeri gibi yan etkileri olabilmektedir.

Yüz Mezoterapisi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamadan önce cilt mutlaka temiz olmalıdır. Makyaj ve benzeri kalıntılardan arındırılmış olmalıdır. Erkeklerde tüm yüze yapılacak ise sakal traşı olunmalıdır. Uygulamadan en az 3 gün öncesinden aspirin, alkol gibi kanamayı tetikleyecek kan sulandırıcı içeriklerinden uzak kalınmalıdır.

Yüz Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yüz mezoterapi sonrası cilt güneşten mutlaka korunmalıdır. 24 saat boyunca su değmemeli ve makyaj yapılmaması önerimizdir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/mezoterapi-2.jpg

Bizimle

İletişime Geçiniz

Daha fazlası için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews