: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Alın Dolgusu

Alın Dolgusu

Ameliyatsız estetik işlemleri arasında yer alan diğer bir işlem de alın dolgusudur. Alın dolgusu diğer dolgu uygulamalarına kıyasla daha az bilinen dolgu uygulamalarından birisidir.

Alın Dolgusu Nedir?

Alın dolgusu, alın üzerinde bulunan derin kırışıklık, çukur, çöküntü, girinti veya çıkıntılar veya geçirilen bir ameliyat bir kaza sonrası oluşan deformeler için kapatıcılık amacıyla yapılan doldurma işlemidir.

Alın kırışıklıklarından bahsetmişken botox uygulamasından bahsetmemek olmaz. Çünkü kırışıklık tedavisi için asıl yapılan uygulama botoxdur. Alın kırışıklıkları için önce botox uygulaması yapılmalı ve kırışıklıklar giderilmelidir. Yıllardır var olan kırışıklıklar alın üzerinde yer edinmiş ve derinleşmiş olabilmektedir. Bu durumlarda botox uygulaması yeterli olmamaktadır. Botox ile birlikte alına, derinleşen yerlere dolgu uygulaması yapılmalıdır. Bu sayede maksimum fayda ve en iyi sonuç alınmaktadır.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Alın dolgusu da diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi küçük enjeksiyonlar ile ihtiyaç olan bölgeye hyralüronik asit dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Böylelikle mevcut şikayetlere sebep olan çukur, girinti, çıkıntı alanları kapatılmaktadır.

Alın Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Alın dolgusu, yapılacak alanın büyüklüğüne göre süre kısalabilir veya uzayabilir. Alındaki derin çizgiler baz alınırsa onları doldurmak yaklaşık 5 – 10 dakikayı bulmaktadır.

Alın Dolgusu Ağrılı Mıdır?

Bu uygulama ağrılı bir uygulama değildir. İşlem öncesi sürülen anestezik kremler ile bölgesel uyuşma sağlanmaktadır. Zaten dolgunun içerisinde bulunan uyuşturucu etkisi ile dolgu girdiği alanı uyuşturmaya başlayacaktır.

Alın Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Dolgu uygulaması yapıldıktan hemen sonra etkisi görülmektedir. Bekleme süreci yoktur. Bir elinizde ayna işlem öncesi ve sonrası rahatlıkla görebilirsiniz.

Alın Dolgusu Sonrası Kızarıklık veya Şişlik Olur mu?

Alın düz ve ince bir alan olduğu için, enjeksiyon alanları bir miktar kızarabilmektedir. 10 dakikalık soğuk uygulama ile bu kızarıklık kaybolmaktadır.

Alın Dolgusu İşlemi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu uygulamayı yaptıracak olan kişilerin, en az 3 gün öncesinden aspirin, coraspin, alkol, limon, kiraz ve benzeri kan sulandırıcı etkisi olan gıda ve ilaç maddelerin tüketilmesi bırakılmış olmalıdır. İşlemden önce cilt temiz olmalıdır.

Alın Dolgusu İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alın dolgusu uygulaması sonrasında dolgu yapılan alana 24 saat boyunca dokunulmamalı ve su değmemelidir.

Alın Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadar Süre Devam Eder?

Alın dolgusunun yapıldı günden itibaren 6 veya 8 aylık kalıcılığı mevcuttur. Bu sürenin sonunda verilen dolgular erimiş olmaktadır. Ve istenildiği zaman tekrar yapılabilmektedir.
Alın Dolgusu

“Alın Dolgusu” için 2 yorum

Bir cevap yazın

Puanınız*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir