https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-dolgu.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-dolgu.jpg

Yüzünüzdeki Boşlukları Mucizevi Bir Dokunuş Olan Dolgu ile Tamamlayın!

Dolgu

Vücut yaşlandıkça hacmi azalır, cilt altı erimeler ve oluşan derin kırışıklıklar oluşur. Bu durumun tedavisinde dolgu uygulamaları kullanılır. Dolgular etki sürelerine ya da içerdikleri maddelere göre çeşitli sınıflara ayrılırlar.

Dolgu

Çeşitleri

Dolguları etki sürelerine göre ayıracak olursak; kısa, uzun süreli ve kalıcı olarak 3 sınıftırlar. Kısa etkili dediğimiz dolgular hyaluronik asit dediğimiz zaten vücudumuzda dokular arasında mevcut olan bir protein ile yapılan dolgu uygulamalarıdır. Bu protein laboratuar ortamında üretilerek, hazır uygulanabilir enjektörlerin içerisine yerleştirilir. Bunların etki süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir. Uzun süreli dolgu maddeleri ise yine diş, kemik gibi sert dokularımızda bulunan hidroksiapatit veya poli-L-laktik asit içeren proteinlerdir. Bunlar da laboratuar ortamında üretilerek hazır uygulanabilir. Enjektörlerin içerisine yerleştirilmişlerdir. Bunların etki süresi 2-4 yıl civarındadır. Kalıcı dolgular ise; plastik, silikon, metil metakrilat gibi normalde vücumuzda bulunmayan maddelerden üretilirler. Bu yüzden vücutta reaksiyonlara neden olabildiklerinden ve erimedikleri için yapılan uygulamanın geri alınma ihtimali olmadığından tercih edilmemekte ve önerilmemektedirler. Dolgu uygulamaları çok yaygın kullanılmaktadır. Bu uygulamalar ameliyat gerek kalmadan 5 dk gibi kısa bir sürede ofis ortamında gerçekleştirilebilmektedir. Hastalar bu uygulama ile öğlen arası gelip gençleşerek öğleden sonra işlerine refresh olmuş bir şekilde gidebilmektedirler.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/dudak-dolgusu.jpg

Dudak Dolgusu

Ameliyatsız estetik işlemleri arasında en çok talep edilen uygulamaların başında dudak dolgusu geliyor. Dudak dolgusu volüm ve hacim eksikliği olan dudaklara dolgunluk sağlamak amacıyla yapılan ameliyatsız işlemdir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/goz-alti-isik-dolgusu.jpg

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu, göz altlarında oluşan çukurluk, derinlik, karartı gibi şikayeti olan kişilere uygulanan ameliyatsız estetik girişimlerinden birisidir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/yanak-ve-elmacik-kemigi-dolgusu.jpg

Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Yanak dolgu uygulaması yüzde var olan asimetri durumlarında bu asimetriyi en aza indirmek için amacıyla yapılan işlemlerden birisidir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/cene-dolgusu.jpg

Çene Dolgusu

Çene dolgusu için profil estetiğinin ameliyatsız düzeltilmesi işlemidir denilebilir. Çene dolgusunun diğer adı da jawline uygulamasıdır.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/alin-dolgusu.jpg

Alın Dolgusu

Alın dolgusu, alın üzerinde bulunan derin kırışıklık, çukur, çöküntü, girinti veya çıkıntılar veya geçirilen bir ameliyat bir kaza sonrası oluşan deformeler için kapatıcılık amacıyla yapılan doldurma işlemidir.

Dolgu Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Nerelere Dolgu Uygulaması Yapılabilir?

Dolgu ile yüzün daha dolgun ve genç görünmesi sağlanarak, elmacık kemikleri belirginleştirilebilir, dudaklar büyütülebilir, burun ucu dolgunlaştırılabilir, yüzdeki kırışıklıklar silinebilir, memeler ya da kalçalar büyütülebilir. Vücuttaki istenmeyen bütün çukurluklar silinebilir.

Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ofis ortamında, yapılacak bölge uyuşturucu krem(emla) ile uyuşturulduktan sonra gerçekleştirilmektedir.

Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

5 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir.

Dolgu Uygulaması Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Uygulama öncesinde aspirin gibi ilaçlar alınmamalıdır.

Dolgu Uygulaması Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Uygulama günü yüzü ovuşturarak yıkama gibi yüze müdahalelerin yapılmaması gerekmektedir.

Dolgu Uygulaması Zararlı mıdır?

Kısa ve uzun süreli dolguların hiçbir zararı yoktur. Zaten yapılan bu maddeler, normalde vücudumuzda bulunan proteinlerdir. Ancak, kalıcı dolgular reaksiyonlara neden olabilmektedirler.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dolgu-sss-min.jpg

Bizimle

İletişime Geçiniz

Daha fazlası için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews