: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Estetik Cerrahili>Vücut Estetiği > Kol Germe
Untitled 21 - Kol Germe

Kol Germe

Kol Germe/ Brakioplasti

kol-germe

Yaşlanma ve kilo alıp verme ile birlikte kol bölgesinde de sarkmalar görünür. Düzenli spor yapmak ve cilt bakımı bile bazen bu durumun ortaya çıkmasına engel olamaz. Kollarını yukarı kaldırdıklarında bu bölgede sallanmaya devam eden sarkıklar, özellikle yaz aylarında kolu açık giydiklerinde kadınları mutsuz etmektedir. Bu problem kol germe dediğimiz ameliyat ile çözülebilmektedir. Kol altına saklanarak yapılan kesiler ile bu bölgedeki cilt fazlalıkları ve yağ dokuları çıkarılarak, kol gergin bir görünüme kavuşturulur.

Kol Germe/Brakioplasti Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kol bölgesindeki fazla yağ ve cilt fazlalıklarını alarak ince ve gergin görünümlü kolların olmasını sağladığımız bir ameliyattır.
Kol germe ameliyatı kol bölgesinde yağ ve cilt sarkıntısı olan ve bu durumdan rahatsız olan kadınlara yapılmaktadır.
Kol altına saklanarak yapılan kesiler ile bu bölgedeki cilt fazlalıkları ve yağ dokuları çıkarılarak yapılmaktadır.
Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler: Tüm zayıflama ürünleri Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir), Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları
Ameliyat genel ya da lokal anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.
Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz.
Hasta eğer genel anestezi aldıysa ameliyattan 5 saat sonra istediklerini yiyip, içebilirler. Lokal anestezi ile yapıldıysa ameliyattan hemen sonra yiyip içmelerinde bir sakınca yoktur. Hastaneden ise ameliyattan 6 saat sonra taburcu olabilirler. Ben hastalarımın pansuman bölgesini steril yara bandı ile kapatırım, onun dışında başka bir pansumanları olmaz. Ameliyattan sonraki gün duş alabilirler. İlk 2 hafta kol bölgesini zorlayan hareketler dışındaki spor hareketlerini yapabilirler.
Hasta kilo almadığı sürece kalıcıdır. Ancak kilo alırsa vücudun her bölgesi yağlandığı gibi kol bölgesi de yağlanacağından bir miktar şişme yine olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir