https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-altin-igne-radyofrekans.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-altin-igne-radyofrekans.jpg

Teninizdeki Yara İzlerinden, Kırışıklıklardan ve Lekelerden Kurtulmanın Güvenli Yolunu mu Arıyorsunuz? Deri Altına Etki Ederek Kollajen Üretimini Destekleyen Altın İğne ile Tanışın!

Altın İğne Radyofrekans

Altın iğne fraksiyonel radyo frekans uygulaması bir cilt gençleştirme ve güzellik uygulamasıdır. Yaşlanma ve çevresel faktörler ile oluşan deformasyonları, kırışıklıkları ve lekeleri azaltır. Altın iğne sayesinde cilt daha genç, güzel ve parlak görünür. 

Altın iğne uygulaması ile kırışıklıklar ve lekeler giderilir. Yara izleri tarihe karışır. Cildin kendi kendini yenilemesi sağlanır. Yeni bir cilde sahip olmak için kollajen uyarımının gücünü keşfedin!

Altın İğne Radyofrekans

Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulaması seanslar şeklinde yapılır. Seans sayısı uygulama yapan estetik cerrah tarafından belirlenir. Hasta için hedeflenen görünüme kaç seansın yeterli olacağı ciltte yer alan deformasyonların miktarına ve seviyesine bağlıdır. Altın iğne sadece yüzde değil vücudun belirli bölgelerinde uygulanabilir. Altın iğne uygulaması için bir cihaz kullanılır. Bu cihaz cildin üst katmanına etki etmez. Alt katmanlara yüksek frekanslı enerji iletilir. Cildin alt tabakalarına kontrollü bir hasar verilir ve cildin iyileşme süreci ile birlikte doğal kollajen uyandırılır.

Uygulamanın iletkenliği en yüksek materyal olan altın ile yapılması, bu iğne uçlarının milimetrik olması ve verilen radyofrekans uygulaması sayesinde uygulama esnasında hiçbir kanama görülmez. Uygulama sahasına göre değişmekle beraber bir örnek verecek olursak, Altın iğne radyofrekans uygulama cihazı, 0,1 saniye gibi kısa bir süre de 64 adet altın iğne ile 1.2 cm lik derinliğe inerek 50 watt radyofrekans enerjisini uygular. Bu şekilde nokta atışı yapabilen bu cihaz sayesinde, uygulama çok kontrollüdür. Uygulama esnasında tüm yüze yaklaşık 1000 atış yapılır ve bu sayede 25000 den fazla noktaya radyofrekans enerjisi verilmiş olur.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak altın iğne radyofrekans hakkındaki detayları sizinle paylaştık. Hala merak ettiğiniz detaylar varsa daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Altın İğne Radyofrekans Uygulamasının Bilimsel Dayanağı Nedir?

Derinin dışarıdan gördüğünüz katmanının ismi epidermistir ve aslında canlı değildir, vücudu dış etkenlerden korur. Canlı olan ve dış katmanı asıl üreten dermis dediğimiz katmandır. Bu katmana mikro altın iğneler ile girerek radyofrekans dediğimiz hücreleri tetikleyici enerjiyi verdiğimiz zaman, hücreler bu enerji ile daha hızlı çalışmaya başlar ve derinin kalitesi için çok önemli olan kollajen dediğimiz çapraz bağların sentezini arttırır, bu sayede gençken sahip olduğumuz deri kalitesine bir geri dönüş başlar. Uygulamadan hemen sonra cilde vitamin ve hyaluronik asit içeren besleyici kremler sürülerek ya da Mezoterapi dediğimiz cildin ana yapı taşlarını içeren solüsyonlar eklenerek bunların direk ciltten emilimi sağlanır. Bu sayede ciltte yıkım durur, yapım başlar.

Bunu şuna da benzetebiliriz, bir ağaç düşünün, karıncalar toprağın beslenmesi için çok önemlidir, çünkü toprakta milyonlarca ufak kanal açarak toprağın havalanmasını ve taşıdıkları besinler ile organik olarak zenginleşmesini sağlarlar. Aynı şekilde cildin de toprağı dermis katmanıdır ve buna altın iğneler ile açılan binlerce küçük kanal ile havalanması ve verilen radyofrekans enerjisi ile yapımın tetiklenmesi sağlanır. Verilen besleyici kremler ile de toprağın gübresi sağlanmış olur.

Dünyada en popüler cilt yenileme uygulamasıdır ve mevcut tüm uygulama cihazlarının temel dayanağı bu etki mekanizması üzerinedir.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak altın iğne radyofrekans hakkındaki detayları sizinle paylaştık. Hala merak ettiğiniz detaylar varsa daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Altın İğne Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Altın İğne Radyofrekans Uygulaması Kaç Seans Yapılır?

Genel olarak kabul görmüş Altın iğne radyofrekans uygulama sayısı 3-6 seanstır. Bu hastanın cildinin ihtiyacına göre muayene esnasında belirlenir ve bu şekilde tedavi planı yapılır.

Altın İğne Radyofrekans Uygulaması Seansları Ne Kadar Aralıklar ile Yapılır?

Altın iğne radyofrekans uygulamasının, 3-4 hafta aralıklarla yapılması önerilir. Bu süre cildin kendini yenileme kapasitesine göre belirlenmiştir, orta yaşlarda 4 hafta aralıklarla yapılması uygunken, daha ileri yaşlarda uygulama seansını 3 hafta aralıklarla yapmak maksimum etkiyi almak için daha uygun olacaktır.

Altın İğne Radyofrekans Uygulamasının Cildi Yenileme Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Altın iğne radyofrekans uygulamasının etkisi için genel kabul görmüş etki süresi 1.5-2 yıl olmakla beraber bu aslında cildin kendini yenileme kapasitesinin durumuna göre değişmektedir. Peki, 2 yıl sonra etkisi geçiyor mu demek bu, hayır. Bu süre boyunca cildiniz gençken ki sahip olduğu yenileme hızına tekrar geri yaklaştığı için geçen 2 yıl boyunca da aslında sadece cildin yenilenmesi hedeflenmez. Aynı zamanda bu süre zarfında yaşlanmaya bağlı faktörlerde zamanın sizin için durması hedeflenir.

Bu sorunun cevabını şu şekilde özetleyebiliriz: Unutmayın cildiniz bir orkide gibidir ne kadar bakarsanız o kadar çiçek açar ve o kadar canlı kalır, yine aynı şekilde tam tersi de doğrudur; ne kadar ihmal edersek o kadar yaşlı ve bakımsız görünür. Yani aslında cilt her zaman bakılmayı hak eder, ve uğraşıldığı kadar genç görünür.

Altın İğne Radyofrekans Uygulamasına Başlamak için En Uygun Yaş Nedir?

Altın iğne radyofrekans uygulamasına başlamak için en uygun yaş, cildin kendini yenileme hızının azaldığı, yaşlanma etkilerinin ciltte görülmeye başladığı 30 yaş ve sonrasıdır. 30 yaşından sonra 60 yaşına kadar olan sürede yapılan Altın iğne radyofrekans uygulamasından maksimum derecede fayda görülebilmektedir. 60 yaşından sonra yapılacak uygulamalarda da elbette fayda görülebilir, ancak cilt hücrelerinin devirdaimi çok yavaşladığından daha genç yaşlarda yapılan uygulamalar kadar etkili olmayacaktır.

Altın iğne radyofrekans uygulamasını yaptırmak için en uygun mevsim hangisidir?

Lazer uygulamalarının aksine, Altın iğne radyofrekans uygulaması her mevsim yapılabilmektedir. Fraksiyonel olma özelliği sayesinde cilt hasarlamayan bu uygulama yaz mevsiminde de Altın iğne radyofrekans uygulamasının yapılmasını mümkün kılar. Her mevsim yapılabilen, Fraksiyonel Altın İğne Radyofrekans uygulaması, bu özelliği sayesinde lazer uygulamalarından daha avantajlıdır.

Altın İğne Radyofrekans Uygulaması Sonrası Günlük Hayatıma Devam Edebilir miyim?

Altın iğne radyofrekans uygulama sonrası, ciltte inflamasyona bağlı bir miktar kızarıklık olur, bu kızarıklık uygulamanın hemen ardından cilde sürmüş olduğumuz besleyici kremler ve Gençlik ışığı dediğimiz LED ışık uygulamaları sayesinde hızlıca ertesi gün geçmiş olur.

Altın iğne radyofrekans uygulama sonrası güneş koruyucu kullanarak hastalar kaldıkları yerden günlük yaşantılarına devam edebilmektedir. İş yaşantısına hızlı geri dönüşü sağlayan Altın iğne radyofrekans uygulaması yine bu özelliği sayesinde, diğer cildi yenileme uygulaması olan Lazerden ayrılır.

Altın İğne Radyofrekans Uygulaması Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Altın iğne radyofrekans işleminden birkaç gün önce ve 1 gün sonrasında alkol alımı olmamalıdır. Grip ve benzeri sağlık durumunu etkileyecek durum olduğunu düşünüyorsanız, uygulamayı iyileşene kadar ertlemeniz gerekmektedir.

Altın İğne Radyofrekans Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Altın iğne radyofrekans uygulama sonrası, o gün cildinize güneş kremi hariç makyaj gibi herhangi bir cilt kapatıcı sürmemeniz gerekir. İşlemden 48 saat sonra ılık su ile duş alabilirsiniz, 48 saat boyunca su değdirmeyiniz.

Altın İğne Radyofrekans Uygulamasının Riskleri Var mıdır?

Önlemlere uygun yapılan uygulamalarda hasta herhangi bir risk ile karşılaşılmayacaktır. Uygulama sonrası cildin 50 faktörlü güneş kremi ile güneşin zararlı ışınlarından korunması gerekmektedir. Korunmaması durumunda ciltte lekelenme olabilir.

Altın İğne Radyofrekans Uygulaması Kimler için Uygundur?
 • Cildin yenilemesi ve kalitesinin arttırılması,
 • Cilt kırışıklıklarının tedavisi,
 • Yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmaların tedavisi
 • Akne (sivilce) tedavisi
 • Sivilce izi tedavisi
 • Çatlak tedavisi
 • Cilt gözeneklerinin küçültülmesi
 • Cilt sıkılaştırılması
 • Cilt yağlanma dengesinin sağlanması
 • Koltuk altı terleme tedavisine ihtiyaç duyulan hasta grubu için uygundur.
Altın İğne Radyofrekans Uygulaması Kimler için Uygun Değildir?

Eğer, aktif olan bir herpes dediğimiz uçuk durumu var ise, kalp piliniz var ise, epilepsi ya da kanser gibi bir sağlık sorununuz var ise, bir kanama bozukluğunuz var ise, aspirin ya da benzer bir kan sulandırıcı kullanıyorsanız, bir yara iyileşme probleminiz var ise, keloid yada hipertrofik Skar gibi cildin kabarma probleminiz var ise, sedef, behçet yada skleroderma benzeri bir cilt hastalığınız var ise bu uygulama kesinlikle yapılmamalıdır.

Sigara kullanıcısı iseniz, yine işlemden yeteri kadar fayda göremeyeceğiniz için bu uygulama için uygun değilsinizdir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/altin-igne-min.jpg

Bizimle

İletişime Geçiniz

Daha fazlası için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 532 056 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews