https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-burun-estetigi-1.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-burun-estetigi-1.jpg

Burun Estetiğinde Doğal ve Sağlıklı Burun Estetiği için Prof. Dr. Süleyman Taş ile Tanışın!

Burun Estetiği

Burun estetiği yüzünüze uygun, bu konuda uzman bir burun estetik doktoru tarafından değerlendirilmiş ve simülasyon programında test edilmiş bir operasyon olmalıdır. Burun estetiğinde en önemli faktör bahsettiğimiz bu kriterleri karşılayan ameliyat öncesi planlamadır. Hasta memnuniyeti ve ameliyat başarısı bu şekilde artar!

Kişinin yüz analizi yapılarak; cilt kalitesi, kalınlığı, kıkırdakların gücü ve ameliyattan sonra herhangi bir nefes alma sorununa neden olmamak için hava yolu açıklığı değerlendirerek yapıldığında yani iş kitabına uygun yapıldığında sorunsuz bir iyileşme süreci ve güzel bir burun sizi beklemektedir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/Basliksiz-1.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/burun-estetigi-cesitleri.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/burun-estetigi-nasil-yapilir.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/tedavi-ozeti.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/uygun-adaylar.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/neden-suleyman-tas.png

Doğal ve Sağlıklı Burun Estetiği için

Prof. Dr. Süleyman TAŞ

Prof. Dr. Süleyman TAŞ hastaların gerçekçi beklentilerini önemseyerek yola çıkarken kendi tecrübeleri ile önden, yandan, üst, alt ve çapraz açıları önemseyerek kişinin yüzüne en yakışan doğal burun estetiğini ortaya çıkarır.

Burun

Estetiği

Doğal burun estetiği için yeni burun şeklinde altın orana dikkat etmek önemlidir. Burun değerlendirilirken kendi içerisindeki uyumuna dikkat edilirken aynı zamanda kişinin yüz şekline de uyum sağlayacak bir orana sahip olmalıdır. Bunun için Simülasyon Burun estetiği çalışmaları yapılmaktadır. Profesyonel fotoğraf stüdyolarında çekilen fotoğraflar, simülasyon programları ile incelenmesi ve simüle edilmesi sayesinde ‘Burun estetiği sonrası burun doğal görünür mü?’ gibi kaygı içeren sorularınız son bulacak.Simülasyon teknolojisi ile hazırlanan görüntülerde düşündüğünüz estetik türünün nasıl gözükeceğini görebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz görüntüye daha çok yaklaşmış olursunuz.

Sonuç olarak burnunuza ne tür bir operasyon yapılması ile sizin ideal burun yapınıza kavuşacağınız ortaya konulan simülasyonlar aracılığıyla size gösterilir. Siz de burun estetik cerrahınız eşliğinde gerekli müdahalelerin seçimini yaparsınız. Böylelikle burun estetiğinin insanlar için en büyük problemlerinden olan burun ameliyatı sonrası görünümünüz ile ilgili kaygı sona erer. Çünkü hangi işlem sonrasında ne gibi bir görüntü elde edeceğinizi burun estetiği ameliyatı öncesinde görmüş olacaksınız.

Burun Estetiği Süreci

Doktor Seçimi

Burun estetiğinde doktor seçimi en iyi sonucu almak için etkili faktörlerin başında gelir. Burun estetiği için estetik cerrah seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok faktör vardır. Bu faktörleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Estetik cerrahın sektördeki deneyimi ve buna bağlı oluşan uzmanlığı.
 • Estetik cerrahın bu konudaki yeteneği.
 • Estetik cerrahın size güven vermesi.

Bu seçimi yaparken aceleci davranmamanız önemlidir. Bir estetik cerrahın sektörde yıllarca faaliyet göstermiş olması elbette önemlidir. Fakat tek başına asla yeterli bir kıstas değildir. Burnun anatomik yapısına tamamen hakim olduğundan ve fiziksel olarak burnu tanıdığından emin olduğunuz doktorun bu konudaki yeteneğinden de emin olmalısınız. Eski hastalarının fotoğrafını görmek bu konuda sizi tatmin edebilir. Bunun yanı sıra estetik cerrahınıza güvenmelisiniz.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/doktor-secimi.jpg

Muayene ve Analiz

Burun estetiğinde en iyi burun estetiği sonucunu alabilmek için operasyon öncesi kapsamlı bir muayene yapılmalıdır. Bu muayene sırasında hastalar doktoruna karşı şeffaf olmalıdır. Sizin için hangi tekniğin uygun olduğu belirlenir. Varsa deformeler bu aşamada saptanır. Herhangi bir alerji durumunuz varsa ya da ameliyatınıza engel olabileceğini düşündüğünüz bir rahatsızlığınız varsa bu süreç içinde doktorunuzla mutlaka bu durumu paylaşmalısınız. Eğer varsa düzenli kullanılan ilaçlar hakkında da doktora bilgi verilmelidir. Burun estetiği yapılacak burun derisinin kalın mı yoksa ince mi olduğuna dair bir kontrol gerçekleşir. Ameliyat öncesi vücudun hazır olması önemlidir. Bu yüzden belli başlı testler yapılır. Bu aşamada burun şeklinize de tam olarak karar verilir ve ortaya çıkabilecek olası sonuç sizinle paylaşılır. Burun estetiği sonrası oluşacak görüntünüz için simülasyon tekniği kullanılır.

Kanıtlanmış Başarı ve Mucizeler Yaratan Aletler ile Fark Yaratan Burun Estetiği.

Burun Estetiği Çeşitleri

Fonksiyonel Burun Estetiği

Fonksiyonel rinoplasti ile burunda yer alan fiziksel bozukluklar giderilir. Hastanın burununda yer alan kırık ve eğrilik gibi nefes problemlerine neden olan durumlarda fonksiyonel burun estetiğine başvurulur.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/septum-deviasyonu.jpg

Septum Deviasyonu

Burunda iki burun deliğini birbirinden ayıran kemiğin eğriliği ile ortaya çıkan deviasyon problemi nefes almayı büyük ölçüde etkiler.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-polipleri.jpg

Burun Polipleri

 Burun içinde oluşan polipler burun kanallarındaki hava akışını engelleyerek kişinin nefes almasını etkileyen bir problemdir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/sinus-tikanikligi.jpg

Septum Perforasyonu

Sağlık sorunları da burun estetiği yaptırılması gereken son derece önemli durumlardır. Nazal septum perforasyonu da önemli bir sağlık sorunudur.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/basarisiz-rinoplasti.jpg

Başarısız Rinoplasti Sonrası Oluşan Fonksiyonel Sorunlar

Başarısız rinoplasti operasyonları sonrası yanlış müdahale sonucunda nefes ve koku almada problemler meydana gelebilir.

Kozmetik Burun Estetiği

Kozmetik rinoplasti ile burunda yer alan biçimsel bozukluklar giderilir. Hastanın burununda yer alan şekil bozukluklarından rahatsız olması durumunda kozmetik rinoplasti ile hastanın problemlerine çözüm sunulur.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-ucu-kucukluug.jpg

Burun Ucu Düşüklüğü

 Zayıf kıkırdak yapı gibi nedenlerden dolayı oluşan burun ucu düşüklüğünde sadece burun ucuna yapılan küçük müdahaleler ile problem giderilebilir. 

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/suleyman-tas-kemerli-burun.jpg

Kemerli Burun

Gelişme çağı ile birlikte ya da yaşanan travmalardan dolayı ortaya çıkan ve kişiyi psikolojik olarak etkileyen kemerli burun, ameliyatın büyüklüğüne göre genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Genelde burunun kemer kısmına törpü işlemi yapılır ve burun sırtı ile burun ucu şekillendirilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/cok-buyuk-yada-kucuk-burun-yapisi.jpg

Büyük ve Uzun Burun Yapısı

Yüz şekli ile uyumlu ve fonksiyonel olarak işlevi olan bir görünüm elde etmek için gerekli müdahaleler gerçekleştirilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-egriligi.jpg

Burun Eğriliği

Her iki burun deliğini birbirinden ayıran kıkırdak duvarın eğilmesi ile ortaya çıkan burun eğriliği, burunun dış görüntüsü iyileştirilirken yaşanan nefes alma problemleri de kapalı ve atravmatik tekniklerle giderilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burunda-cokme.jpg

Burunda Çökme

 Farklı nedenlerden dolayı oluşan burun ucu ve burun kökü arasındaki boşluk yüzünden burun basık gözükür. Burunda oluşan bu çökmenin tedavisinde hastadan alınan parça ile birlikte problem giderilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/asiri-genis-burunlugu.jpg

Aşırı Geniş Burun Delikleri ve Kanadı

 Burun deliğinin taban kısmından olacak şekilde var olan dokuların çıkarılmasıyla birlikte buruna istenen şekil verilerek burun deliği genişliği giderilebilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-asimetrisi.jpg

Burun Asimetrisi

İnsan yapısı gereği ile insan yüzü simetrik olmasa da bazı hastalarda gözle görülür bir farka neden olan burun asimetrisi gerekli kıkırdak dokular ve gerekli noktalara müdahaleler ile giderilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/goz-alti-isik-dolgusu.jpg

Revizyon Burun Estetiği

Yanlış estetik doktoru seçimi, yanlış müdaheleler, buruna darbe alınması gibi farklı sebeplerden ötürü kimisi olduğu burun ameliyatından mutlu olmayabiliyor. Burun ameliyatından memnun kalmayanlar için en önemli konulardan bir tanesi ise ikinci burun ameliyatı olan revizyon burun estetiği oluyor.

API key not valid. Please pass a valid API key.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Anestezi: Burun estetiği ameliyatları sıklıkla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hastanın ameliyat sürecinde uyanık olması birtakım sorunlara yol açabileceği için genel anestezi daha güvenlidir. Hasta ve cerrah için genel anestezi oldukça konforlu bir seçimdir.

Tampon:  Burun estetiğinde artık tampon kullanılmamaktadır. Düzeltilen kıkırdak yapının desteklenmesi için silikon ateller kullanılır. Çünkü bez tamponlar hastanın burnuna yapıştığı için acı verici bir yöntemdi. Fakat atellerde bu sorun söz konusu değildir. 

Kapalı Burun Estetiği:  Kapalı teknik burun ameliyatında burnun ortasındaki septum dediğimiz alan kesilmediği, burun içindeki yumuşak dokular açılmadığı için cilt üzerinde herhangi bir iz kalmaz. Burun dışında kesi yapılmadığından dolayı burunda herhangi bir iz olmadığı için izsiz burun estetiği olarak da adlandırılır. 

Süre: Cerraha ve operasyona bağlı olarak 2 ila 4 saat sürebilir. 

Burun Estetiği Tedavi Özeti

ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Burun ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
🩺Operasyon İsmiBurun Estetiği (Rinoplasti)🕒İstirahat Süresi7 – 10 Gün
👨🏻‍⚕️Kullanılan TeknikKapalı ve Atravmatik Teknik🛌🏽Hastanede Yatış Süresi1 Gece
⏱️Operasyon Süresi2 – 4 Saat🔙İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi7 – 10 Gün
💉AnesteziGenel Anestezi❤️‍🩹Tam İyileşme Süresi2 – 12 Ay
⌚Hassasiyet Süreci3 Gün✅Sonuçların KalıcılığıSürekli
⏲️Atel Süresi7 Gün🪙Operasyon Fiyatıİletişime Geçin

En İyi Burun Estetiği

En iyi burun estetiği en iyi burun estetik doktor seçimi ile doğru orantılıdır. Burun estetik doktor seçimi estetik operasyonunda oldukça önemlidir. Çünkü, burun estetiğinin başarısı seçimde bulunduğunuz estetik cerrahın tecrübesi ve yeteneğine bağlıdır. Bu noktada estetik operasyon kararı sonrası estetik cerrah konusunda detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu araştırmada dikkat etmeniz gereken konular;

 1. Seçmiş olduğunuz cerrahın eğitim geçmişini inceleyin.
 2. Burun estetiği konusunda uzman cerrah tercihinde bulunun.
 3. Yapmış olduğu operasyonları inceleyin.

Bu araştırmadan sonra hala daha karar veremediyseniz araştırmaya devam edin ve şunlara dikkat edin;

 • Alanındaki uzmanlığını gösteren çeşitli derneklere üye olduğuna ve bilimsel çalışmalarının bulunmasına,
 • Ödülleri bulunduğuna ve cerrahi alanda uzmanlığını kanıtlayan sertifikalara sahip olmasına,
 • Estetik operasyonlarda diğer önemli bir faktör sanattan anlayan ve el maharetinin gelişmesine,
 • Başarılı ameliyatlar sonrasında haberlere konuk olması estetik cerrahının uzman olduğuna ve onun en iyi burun estetiğini gerçekleştireceğini kanıtlayan faktörlerdir.

Burun Estetiği İçin Uygun Adaylar

Burun problemi yaşayan kişilere, estetiği kemik ve kıkırdak yapısı gelişmiş ve 18 yaşını doldurmuş kişilere, fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları olmayan kişilere ve burun estetiğinden gerçekçi beklentileri olan kişilere yapılabilir. Muayene esnasında ameliyata engel olacak herhangi bir durum tespit edilmemelidir. 

Burun estetiğinde önemli olan yaş sınırı değil; kemik ve kıkırdak yapısının gelişimidir. Kas kemik gelişimi tamamlandıktan sonra ve muayene bulgularında da bir sıkıntı olmadığı durumlarda operasyon uygulanabilir. Genellikle, burun estetiği operasyonu 18 yaş ve üzerindeki yaşlarda yapılır.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-estetigi-saglikli-kisiler.png

Sağlıklı Kişiler

Ameliyatta sorun teşkil edecek fiziksel ve psikolojik olarak herhangi bir problemi olmayan kişiler ameliyat için uygundur. 

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-estetigi-fiziksel-gelisimini-tamamlamis-kisiler.png

Fiziksel Gelişimini Tamamlamış Kişiler

Genel olarak 18 yaşında fiziksel gelişimini tamamlamış kişilere uygulama yapılır. Fakat psikolojik açıdan rahatsız edici bir durum varsa ve gelişim tamamlanmışsa estetik operasyona yine de başvurulabilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-estetigi-gercekci-beklentilere-sahip-kisiler.png

Gerçekçi Beklentilere Sahip Kişiler

Başkasının fotoğrafı ile gelmeyen, estetiği sadece kendi istediği için yaptırmaya karar vermiş, “Estetik ile birlikte hayatım değişecek!” ve “Estetik ile çok güzel/ yakışıklı olacağım.” gibi düşünceleri olmayan kişiler uygun adaylardır. 

Neden Dr. Süleyman Taş?

Türkiye’nin her yerinden hastalar Prof. Dr. Süleyman TAŞ ile Burun Estetiğine karar veriyorlar. Hem bu hastaları daha iyi anlamak hem de bu ameliyatı düşünen hastalara daha çok yardımcı olmak için 5.000 hastaya kapsamlı bir anket gönderildi. Anket sonuçlarına baktığımızda, temel nedenler;

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/basari-orani.png
Başarı Oranı
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/kapali-atravmatik-teknik.png
Kapalı Atravmatik Teknik
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/ameliyat-sonrasi-destek.png
Ameliyat Sonrası Destek
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/cift-sertifikali-cerrah.png
Çift Sertifikalı Plastik Cerrah
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/duzenledigi-rinoplasti-kurslari.png
Düzenlediği Rinoplasti Kursları
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/patentli-aletler.png
Patentli Alet ve Cihazlar
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/referanslar.png
Referansları
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/fiyat.png
Fiyat
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/sanatci-yonu.png
Sanatçı Yönü
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/bilimsel-yayinlar.png
Yayınlarıyla Bilimsel Yönü
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/oduller.png
Ödülleri
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/basarilari-ile-medya-bilinirligi.png
Başarılarıyla Medya Bilinirliği

Doğal ve Sağlıklı Sonuçlar Plastik Cerrahın Başarısında Saklı!

Danışan Yorumları

Betül Tan

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-3.png
Burun ameliyatımı ağrısız çok az sancılı geçirdim. Yüzüm çok az şişti burun ameliyatı olan kişileri gördüğümde hep gözleri dahi kapanıyordu fakat benim…
Feyza Celiktas

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-10.png

Uzun süredir hem nefes problemim hem de burnumdaki kemerden ötürü ameliyat olmak istiyordum. Yaptığı doğal burunlardan dolayı Dr. Süleyman Taş’ı tercih…

Hatice Yaltırak

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-9.png

Süleyman Hoca’yı burun ameliyatı olmak için tercih ettim. Hem kendisi hem ekibi gerek ameliyat öncesi planlama, gerek ameliyat sonrası süreçte çok yardımcı…

Murat Yerlitaş

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-8.png

Ilk ameliyatım başarısız olmuştu ve bende Dr.Süleyman hocamızla tanışıp revizyon ameliyatımı olduktan sonra, nefes almanin ne kadar güzel bir duygu olduğunu…

Tuğba Kar

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-7.png

10 gün öncesinde Süleyman bey’e burun ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası sürecimi yüzümün herhangi bir bölgesinde morluk oluşmadan, ağrısız/acısız bir şekilde…

Sevin Turan

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-6.png

Burnum küçükken kırılmıştı, 15 yıldır burnumu yaptırmayı düşünüyordum, korkudan bu kadar yıl bekledim ama araştrma sürecine hep devam ettim. Dr…

Burun Estetiği Yaptırmak İstiyorum, Ancak Yakışacak mı? Nasıl Emin Olabilirim?
Burun estetiği öncesi simülasyon programları kullanılmaktadır. Bu program aracılığı ile size yeni görüntünüz gösterilir. Ayrıca profesyonel bir cerrah size nasıl bir burun estetiğinin yakışacağını bilir. Yüzünüzle uyumlu tasarımı sizin için gerçekleştirir. 
Burun Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılmalı?
Burun estetiği ameliyatı 18 yaşından büyük kişisel gelişimini tamamlamış bireylere uygulanmalıdır.
Estetik Açıdan Başarılı Bir Burun Ameliyatı Nasıl Olmalıdır?
Estetik açıdan başarılı burun estetiği fonksiyonel ve fiziksel açıdan sizi tatmin eden bir burun estetiği olmalıdır. Burun estetiği sonrası nefes alma problemi yaşamamalısınız. Ayrıca burun estetiğiniz doğal gözüküyor olmalı, yüzünüz ile uyum içerisinde olmalıdır. 
Başarısız Olan Burun Estetiği Var mıdır?
Yanlış burun estetiği doktoru seçimi ya da yapılan yanlış müdahaleler başarısız burun estetiği ile sonuçlanabilir. Bu yüzden doktorunuzu iyi seçmelisiniz
Hangi Şekil Bozukluklarında Başarılı Sonuç Almak Daha Zordur?
Başarılı bir estetik cerrah burun şekil bozukluğu ne olursa olsun başarılı sonuç almaya odaklıdır. Bazı burun şekil bozukluklarına müdahale etmek biraz daha zor olabilir. Örneğin, revizyon burun estetiği ilk burun estetiğine göre daha zorlu koşullarda gerçekleşir.
S Şeklindeki Burun Yapısı Düzeltilir mi?
Hem fonksiyonel hem de kozmetik olarak müdahale edilebilir.
Burun Ucu Kemeri ile Burun Ucu Düşüklüğü Aynı Anda Düzeltilebilir mi?
Hem burun ucu hem de burun kemeri ameliyatı aynı seansta yapılabilir.
Burun Estetiği Ameliyatlarında Kalın ve İnce Deri Arasındaki Fark Nedir?
Burun ameliyatında kıkırdak ve kemik çatıyı şekillendirilmektedir. Burnun son şeklini belirleyen son faktör ise kişinin cilt ve cilt altı dokusunun kalınlığıdır. Bu yüzden kalın derili hastaların daha sabır gerektiren daha uzun bir döneme kendilerini adapte etmeleri gerekmektedir. Alttaki ufak pürüzleri de kalın deri iyi örter, ince deri ise her şeyi yansıtır. Dolayısı ile ikisinin de kendisine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ancak kalın derili hastalar ameliyat öncesi bir hazırlık gerektirir ki ameliyattan sonraki süreç çok daha kolay geçsin.
Burun Estetiği Ameliyat Öncesi Ne Yapmalı?
Burun estetiği öncesi hasta beslenmesine dikkat etmeli, sigarayı bir ay öncesinden bırakması gerekmektedir. Bunun yanında kan sulandırıcı ilaçları bırakması alkol ve bitki çayından uzak durması gerekmektedir. Hasta güneş ışınlarından korunmalıdır.
Burun Estetiği Ameliyat Sonrası Ne Yapılmalı?
Estetik sonrası iyileşme süreci 1 yılı kapsamaktadır. Özellikle ilk 1 ayı kapsayan erken dönem ve ilk 2 ayı kapsayan orta dönem oldukça önemlidir. Bu dönemlerde beslenmemize dikkat etmeli, burnumuza darbe almamaya özen göstermeliyiz. Estetik öncesi bırakmış olduğumuz sigaraya tekrar başlamamalı estetik sonrası da kullanmamalıyız.
Burun Estetiği Sonrasında Muayene Gerekir Mi?
Burun estetiği sonrası muayene gerekir. 7 gün sonra tamponu çıkartırmak için muayeneye gitmelisiniz. Doktorunuz gidişatı değerlendirmelidir.
Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucundaki Hislerim Kaybolur Mu?
Ameliyat sonrasındaki ilk etapta burun ucundaki hislerin azalması normal olmakla birlikte, iyileşme süreci içerisinde tekrar eski fonksiyonlarına geri dönecektir.
Burun İkinci Kez Ameliyat Edilebilir Mi?
Gerektiğinde defalarca ameliyat edilebilir. Ama her ameliyatta başarı olasılığı biraz daha düşer ve komplikasyon gelişme riski yükselir. Bu nedenle ilk ameliyatın gerekli özen gösterilerek tecrübeli ellerde yapılması çok önemlidir.
Rinoplasti Ameliyatından Sonra İstirahat Raporu Alınabilir Mi?
Burun ameliyatı olan kişiye 15 gün istirahat raporu verilmektedir. Kişi 15 gün sonra iş hayatına geri dönebilir. 
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/burun-estetigi-operasyonuna-yonelik-sikca-sorulan-sorular-gorseli.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/WhatsApp-Image-2022-03-08-at-14.20.30.jpeg
Burun Estetiği Ameliyatı Sıklıkla Yaptığınız Operasyonlar Arasında mı?
Plastik cerrahi çok geniş bir alandır. Dolayısıyla birçok ameliyat türü vardır. Bu yüzden doktorunuza en çok hangi ameliyat türü için hastaların geldiğini sorabilirsiniz. Vereceği cevap, size alanındaki uzmanlık seviyesi ile ilgili bir ön izlenim sunacaktır. Süleyman TAŞ burun estetiği alanında uzmanlaşmış, kendi geliştirdiği teknikler ve patentli enstrümanlarla burun estetiği alanında yüzlerce başarılı ameliyata imza atmıştır.  
Hangi Burun Ameliyatı Tekniğini Neden Kullanıyorsunuz?
Burun ameliyatları estetik cerrahına bağlı olarak açık ve kapalı olmak üzere iki farklı türde yapılmaktadır. Her iki türde de birtakım avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. Bu noktada estetik doktorunuza hangi tekniği neden kullandığını sormanız gerekir. Süleyman TAŞ  kapalı burun estetiğinin zor olmasına rağmen hastada iz bırakmayacak bir yöntem olduğu için kendisini bu teknikte geliştirerek başarılı ameliyatlar gerçekleştirmiştir. 
Yaptığınız Ameliyatlardan Sonra Hastalarınız Ne Kadar Revizyona İhtiyaç Duyuyor?
Plastik cerrahinin kendi içerisinde çok farklı bölümlere ayrıldığı gibi, burun estetik ameliyatı da kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Dolayısıyla her burun ameliyatı doktor için aynı zorluk seviyesinde geçmez. Bu yüzden bazı burun ameliyatlarından sonra revizyon burun ameliyatı gerekebilmektedir. Ancak bu noktada oran çok önemlidir. Soracağınız bu soru, geçmişteki hastaların doktordan memnuniyet seviyesi hakkında size bilgi verir. Doktorun yaptığı burun ameliyatlarından sonra düşük oranda revizyon burun ameliyatı gerekmişse, burun estetiği alanında başarılı olduğuna dair kanaat getirilebilir. Tıbbi literatür verilerine göre, burun estetiği ameliyatı sonrası %5 – %20 oranında revizyon burun estetiği ameliyatı gerçekleşmektedir. Dr. TAŞ’ın yaptığı ameliyatlar sonrası ise hastalar en fazla %10 oranında revizyon ameliyata ihtiyaç duymaktadır.
Rinoplasti Simülasyonları ve Benzerlerini Kullanıyor musunuz?
Her burun ameliyatından evvel, farklı yöntemlerle hastanın nasıl bir buruna sahip olacağı ortaya konulmaya çalışılır. Bunun için farklı yöntemler bulunmaktadır. Doktorunuza ne tip bir burun estetiği simülasyon cihazı kullandığını sorabilirsiniz. Söz konusu cihazlar sayesinde hayal ettiğiniz burunun ameliyattan sonra sizde nasıl gözüktüğünü simülasyonlar sayesinde görebiliyorsunuz. Böylelikle ameliyattan sonra yeni burnundan memnun olmama durumları azaltılıyor. Biz de ameliyat öncesi simülasyon tekniği ile hastanın ideal burnunu ortaya koymamktayız. 
Uluslararası Geçerliliği Olan Bir Sertifikanız Var mı?
Randevuya gittiğiniz doktorun estetik cerrahi alanında uluslararası bir sertifikaya sahip olması, onun alanındaki başarı göstergelerinden bir tanesidir. Uluslararası alanda eğitimler de buna dahildir. Cerrahınızın oldukça zorlu olan hem yazılı hem de sözlü bir sınavdan geçtiğini ve uluslararası alanda tanınırlığının olduğunu gösterir. Bu durum da estetik doktorunuzun güvenirliğini arttırır. Dr. TAS, çift (Avrupa ve Türk) sertifikalı bir Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır.
Alanınızda Hangi Derneklere ve Cemiyetlere Üyesiniz?
Her alanda olduğu gibi plastik cerrahi alanında da dünya genelindeki uzmanların üye olduğu kuruluşlar, dernekler ve cemiyetler bulunmaktadır. Estetik doktorunuza hangi dernek ve cemiyetlere üye olduğunu sorabilirsiniz. Vereceği yanıtlar sizin için önemli ön izlenimler sağlayabilir. Dr. TAŞ pek çok bilimsel derneğe üyedir. 
Herhangi Bir Program Dahilinde Yurt Dışında Ameliyatlara Katıldınız mı?
Yurt dışından gelen hastalar kadar, doktorunuzun yurtdışındaki ameliyatlara kabul edilmesi de önemli bir başarı göstergesi sayılabilmektedir. Örneğin, alanında başarılı olan plastik cerrahlar, fellowship programları ile yurt dışına giderek orada estetik operasyonları gerçekleştirebilmektedirler. Ameliyat sırasında yanında geleceğin doktor adayları olur ve bu kişilere bir nevi eğitim vermiş olurlar. Doktorunuzun yurt dışında bu tarz programlara ‘Öğretici’ olarak kabul almış olması, uluslararası alandaki güvenirliğini ortaya koyar. Süleyman TAŞ yılın belli zamanlarında yurt dışında programlara katılarak eğitim vermektedir.
Yurt Dışından Gelen Hastalarınız Oluyor mu?
Estetik doktorunuzun uluslararası alanda başarısını gösteren noktalardan bir tanesinin aldığı sertifikalar, katıldığı eğitimler ve benzerleri olduğunu belirtmiştik. Buna ek olarak bir başka uluslararası başarı göstergesi, doktorunuza yurtdışından talepler olup olmadığıdır. Yurt dışından dahi düzenli hastaları oluyorsa, alanındaki başarısı için önemli bir gösterge olabilir. Hastalarımızın birçoğu yurt dışından gelmektedir.
Burun Ameliyatı Yapan Hastanelerden Hangisini Tercih Ediyorsunuz?
Ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapmaktayız. Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Fulya Hastanesi ile anlaşmamız mevcuttur.
Daha Önceki Hastalarınızın Ameliyattan Önceki ve Sonraki Fotoğraflarını Görebilir Miyim?
Birçok sektörde alanında uzman kişilerin portfolyoları bulunmaktadır. Bu portfolyolarda kişinin alanında yaptığı başlıca işler sergilenir. Bir estetik doktorunun portfolyosu da daha önce ameliyat ettiği hastaların önceki ve sonraki görünümlerini gösteren karşılaştırmalı fotoğraflardır. Siz de randevuya gittiğiniz estetik doktorunuzdan bunu görmeyi talep edebilirsiniz. Böylelikle daha önce nasıl estetik dokunuşlar yapılabildiğini görebilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda geçmiş ameliyatlarımızdan fotoğraflara bakabilirsiniz.
Eğer Sonuçtan Beklediğim Kadar Mutlu Olmazsam Seçeneklerim Neler?
Burun ameliyatı olmak isteyenlerin genelde tedirgin oldukları iki konu var. Bir tanesi ameliyat kaynaklı potansiyel ağrı ve şişlikler, bir diğeri ise tüm zorlu sürece rağmen sonuçtan memnun olmama korkusudur. Dolayısıyla bu korkunuzu yenmek için estetik doktorunuza sonuçlardan memnun olmamanız halinde opsiyonlarınızın ne olacağını sorabilirsiniz. Bu hem doktor-hasta arasındaki güvenilirlik derecesini etkiler hem de psikolojik olarak ameliyata daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olur.
Bizimle İletişime Geçiniz

Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/iletiisim-formu-yani-min.jpg
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-faq-alani.jpg
  Taş Estetik
  Cerrahi Merkezi

  Bizimle iletişime geçip detaylı muayene olabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No:11,Terrace Fulya Center 1,
  Daire:97, Şişli – Istanbul / Türkiye
  Telefon
  +90 543 456 3693
  E-Posta
  info@suleymantas.com.tr

  138 comments

  • Avatar of ryan delaney
   ryan delaney

   27 Nisan 2021 at 20:07

   5 out of 5
   (5/5)

   Hello,
   Do you prefom surgery on black skin? I understand that it can be thicker skin to which the results may vary.
   Would you still see thepatient for a consultation?

   Best regards,
   Ryan

   Reply

  • Avatar of hakan
   hakan

   27 Nisan 2021 at 20:06

   5 out of 5
   (5/5)

   merhaba iyi günler hayırlı bayramlar önçelikle bi sorum olaçaktı hocam ben küçükken geçirdiğim trafik kazası kalan burnumda dikiş izi var bunun için estetik olmam mantıklımı eğer olursa fiyat nedir

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:18

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Detaylı muayeneye gelmenizi öneririm. Durumun ne olduğunu ancak o zaman anlayabiliriz.
    Detaylı fiyat bilgisi ve randevunuz için +905434563693 numaralı telefonumuzdan ekibimize ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı günler.

    Reply

  • Avatar of Arda
   Arda

   27 Nisan 2021 at 20:06

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba

   Sporcuyum, kozmetik(kemer yok etme) ameliyatı olmak istiyorum, burnum aslında görüntü olarak iyi ancak sağ ve sol profilde farklılık var, bunu düzeltmek istiyorum, kapalı ameliyat eğer mümkünse. Merak ettiğim konu bu ameliyat sonrası tekrar ne zaman antrenman yapabilirim, sahilde koşabilir miyim, ne kadar sürelik bir kaybım olacak, yaz ve kış mevsiminde iyileşme sürecinde farklılık var mıdır, yazın yapılır ise denize girmek problem olur mu?

   Teşekkür ederim,

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:18

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Arda Bey,
    Kapalı ve Atravmatik Teknikte burun iyileşme süreci daha hızlıdır.Ameliyattan sonraki ilk hafta istirahat etmenizi öneriyoruz. Sonrasında yürüyüşlere başlayabilirsiniz. 1 ay sonra denize girebilirsiniz. Yoğun tempolu antrenman yapıyor ise ameliyattan 6 – 8 hafta sonra başlamanızı tavsiye ederim. Kan basıncı yükselmemesi için. Bu teknikte kesi olmadığı için yaz veya kış mevsim ayrımı yoktur. Önemli olan kendinize kaliteli istirahat dönemini sağlayacak dönemdir.
    Sorunuz için teşekkürler.
    +905434563693 numaralı telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz.
    Sağlıklı Günler

    Reply

  • Avatar of O. D
   O. D

   27 Nisan 2021 at 20:06

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ucu ameliyatı yapıyor musunuz?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:20

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Evet, burun ucu cerrahisi uygulamamız mevcuttur.
    Detaylı muayene önem arz etmektedir.
    +905434563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of P. F.
   P. F.

   27 Nisan 2021 at 20:05

   5 out of 5
   (5/5)

   İyi günler burun yüzüme çok geniş daraltmak mümkün mü?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:20

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Kanat cerrahisi uygulaması ile mümkün olmaktadır.,
    Detaylı muayene önem arz etmektedir.
    Bizimle iletişime geçebilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of K.G
   K.G

   27 Nisan 2021 at 20:05

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Hocam burun ucum çok sert daha önce ameliyat oldum tekrar ameliyat olabilir miyim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:21

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Olabilirsiniz ancak yeni bir ameliyat demek risk demektir.
    Detaylı muayene önem arz etmektedir.
    Bizim ile iletişime geçebilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of R.C
   R.C

   27 Nisan 2021 at 20:04

   5 out of 5
   (5/5)

   Hocam burun ameliyatı olduktan sonra burun kemeri yeniden çıkar mı?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:21

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Burun ameliyatı ile kemer alınması sonucu tekrar kemer oluşmaz. Ameliyat kesin ve kalıcı olandır.
    Muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of Z.D
   Z.D

   27 Nisan 2021 at 20:04

   5 out of 5
   (5/5)

   Hocam küçükken burnuma aldığım darbeden kırıldı estetik ameliyat olabilir miyim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:25

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Olabilirsiniz ancak detaylı muayene son derece önem arz etmektedir.
    Muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of R.Z
   R.Z

   27 Nisan 2021 at 20:04

   5 out of 5
   (5/5)

   Hocam revizyon burun ameliyatı olabilmemiz için ilk ameliyatın üzerinden ne kadar geçmesi lazım

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:22

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Revizyon burun cerrahisi için 1 yıl tamamlandıktan sonra yapılmalıdır.
    Muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of F.S
   F.S

   27 Nisan 2021 at 20:03

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Hocam 50 yaşındayım burun estetiği olabilir miyim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:28

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Burun ameliyatı için üst yaş sınırı 40 yaştır. Ancak bu 40 yaş sonrasına kesinlikle ameliyat yapılmadığı anlamına gelmemektedir. Doku ve cildin durumu karar verilmesine sebep olan kriterlerdir. 50 yaşında ama 30 yaşındaki birinin cildinin kalitesine sahip iseniz yapılabilir. Detaylı muayene önem arz etmektedir.
    Muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of Y.R
   Y.R

   27 Nisan 2021 at 20:03

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ucu düşük ve burun kemerim var ikisini aynı ameliyatta olabilir miyiz?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:28

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Hem burun ucu hem de burun kemeri ameliyatı aynı seansta yapılabilir.
    Muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of Y.V
   Y.V

   27 Nisan 2021 at 20:02

   5 out of 5
   (5/5)

   Yazılarınız ve yaptıgınız burunlar harika Doktor Bey ellerinize sağlık

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:28

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Güzel yorumunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

    Reply

  • Avatar of K.S
   K.S

   27 Nisan 2021 at 20:02

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun estetiği ile birlikte hava yolu müdahalesi de yapıyor musunuz?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:29

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Burun estetiği ile birlikte nefes alamama sorununuz var ise ikisine de müdahale ediyoruz.
    Muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of Z.F
   Z.F

   27 Nisan 2021 at 20:02

   5 out of 5
   (5/5)

   Hocam daha önce ameliyat olmuş bir burnun kıkırdaklardan biri aşağı düşmüşse ucu düzeltilebilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:29

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Deformasyon durumuna bağlı olarak sadece burun ucu düzeltilmesi yapılabilir.
    Muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of P.İ
   P.İ

   27 Nisan 2021 at 20:02

   5 out of 5
   (5/5)

   Ameliyattan sonra kaç gün hastanede kalmamız gerekir?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:30

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Burun ameliyatı sonrası 1 gece hastanede kalmanız yeterlidir.
    Muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of L.T
   L.T

   27 Nisan 2021 at 20:01

   5 out of 5
   (5/5)

   Hocam arada bir burnum kanıyor burun ameliyatı olmam için engel midir?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:34

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Ameliyattan önce burnun neden kanadığı araştırılmalıdır. Her hangi bir kanama hastalığı yok ise ameliyat planlaması yapılabilir.
    Muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of F.A
   F.A

   27 Nisan 2021 at 20:01

   5 out of 5
   (5/5)

   Gülerken burun ucu düşmesi nedir?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:33

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Ameliyat olmak isteyen kişilerin en çok şikayet ettiği nokta burun ucu düşmesidir. Buna ne neden olabilir? Eğer kıkırdakları zayıf ise ya da gülme kasları dediğimiz bu kasları çok kuvvetli ise güldükleri esnada burun ucunu aşağıya çekerek o memnun olmadıkları buruncu düşük kemerli görüntünün daha belirgin olmasına neden olmaktadır. Ameliyatta ise nedeni tespit edilip düzeltilir ise ameliyattan sonra gülerken burun ucu düşmesi problemi görülmemektedir. Yani gülme kası çok güçlü ise zayıflatılmalı, kıkırdakları zayıf ise güçlendirilmelidir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of T.F
   T.F

   27 Nisan 2021 at 20:00

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun estetiğinde kanatlardan kesi yapılması nedir?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:33

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Burun ameliyatlarında burun kanatlarının kesilmesi her hasta için yapılması geren zorunlu bir müdahale değildir. Ancak burnun değerlendirmesini yaparken hastanın talepleri, kanatlarının kesilmesi gerektiği yönünde ise ve hastanın burnu yüzüne göre çok geniş veya yayvan ise hastanın istediği sonuç ile hastanın yüzüne yakışacak olan burnun kanatlarının kesilmesi gerektiği yönünde ise burun ameliyatı sırasında burnun kanatlarından kesiler yapılarak burnun daraltılması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of F.A
   F.A

   27 Nisan 2021 at 20:00

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Hocam burun estetiği ameliyatlarında kalın ve ince deri arasındaki fark nedir?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:35

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Burun ameliyatında kıkırdak ve kemik çatıyı şekillendirilmektedir. Burnun son şeklini belirleyen son faktör ise kişinin cilt ve cilt altı dokusunun kalınlığıdır. Bu yüzden kalın derili hastaların daha sabır gerektiren daha uzun bir döneme kendilerini adapte etmeleri gerekmektedir. Alttaki ufak pürüzleri de kalın deri iyi örter, ince deri ise her şeyi yansıtır. Dolayısı ile ikisinin de kendisine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ancak kalın derili hastalar ameliyat öncesi bir hazırlık gerektirir ki ameliyattan sonraki süreç çok daha kolay geçsin. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of B.Ç
   B.Ç

   27 Nisan 2021 at 20:00

   5 out of 5
   (5/5)

   Hocam 3 kez burun estetiği ameliyatı oldum burun deliklerim çok dar oldugu için nefes almamda güçlük çekiyorum. Rrevizyon ameliyatı olabilir miyim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:35

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Revizyon ameliyatı ile istediğiniz sonucu elde etmek mümkündür veya değildir diyebilmemiz için detaylı muayene olmanız gerekmektedir. Asistanlarım ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of A.N
   A.N

   27 Nisan 2021 at 19:59

   5 out of 5
   (5/5)

   Hocam solum yolumuzda bir sorun olursa ameliyata KBB Doktoru da dahil oluyor mu?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 14:34

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Burun estetiği ameliyatlarında hem hava yolunu hem estetik müdahaleyi kendim yapıyorum. Bunun için ikinci bir doktor ameliyata dahil olmamaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Reply

  • Avatar of Y.i
   Y.i

   27 Nisan 2021 at 19:59

   5 out of 5
   (5/5)

   Hocam gummy smile, burun ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:18

    5 out of 5
    (5/5)

    Hocam gummy smile, burun ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir mi?

    Reply

  • Avatar of A.R
   A.R

   27 Nisan 2021 at 19:58

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba, Profesyönel futbolcu oldugum için sormam gerek burun ameliyatından sonra kaç gün antrenman yapamam?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:18

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Burun ameliyatından 6 – 8 hafta sonra spor hayatınıza başlayabilirsiniz.
    Detaylı muayene randevunuz için +905434563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
    Sorunuz için teşekkürler,
    Sağlıklı Günler.

    Reply

  • Avatar of V.B
   V.B

   27 Nisan 2021 at 19:58

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun dolgum var ne zaman erir? Size ameliyat olmak istiyorum

   Reply

  • Avatar of Sena Can
   Sena Can

   27 Nisan 2021 at 19:57

   5 out of 5
   (5/5)

   Burnum kemerli ve eğri. İnstagramdan takip ediyorum sizi çok güzel yapıyorsunuz. Bende gelmek istiyorum. Nasıl ulaşabilirim size?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:20

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Sevgili Sena,
    Ekibimize 05434563693 numaralı telefondan direkt ulaşabilirsin. Görüşmek dileğiyle.

    Reply

  • Avatar of Ayça Duman
   Ayça Duman

   27 Nisan 2021 at 19:57

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Doktor Bey Polip ameliyatı yapıyor musunuz? Şekil olarak da düzeltilmesini istiyorum

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:33

    5 out of 5
    (5/5)

    Polipleriniz nedeniyle nefes alma problemleriniz var ise aynı zamanda burnunuzun şekil olarak düzeltilmesini istiyorsanız bu iki iki işlemin tek ameliyatta yapılabilmesi mümkündür. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

    Reply

  • Avatar of Cezmi Sarı
   Cezmi Sarı

   27 Nisan 2021 at 19:56

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı sonrası gözlük yerine lens kullanmamız gerekir mi? Gözlük ne kadar süre sonra kullanabiliriz?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:35

    5 out of 5
    (5/5)

    Burun estetiği ameliyatı sonrası lens kullanabilirsiniz. Ameliyattan 2 ay sonra gözlük kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

    Reply

  • Avatar of Kerem Kocaman
   Kerem Kocaman

   27 Nisan 2021 at 19:56

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatın sonrası koku alma duyusu azalır mı?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:37

    5 out of 5
    (5/5)

    Burun Estetiği Ameliyatlarında ameliyattan hemen sonra geçici süre koku alma hissinde azlık yaşanabilir. Koku merkezi ile burun ameliyatı yapılan alanlar anatomik olarak bir birinden çok farklı yerde bulunmaktadır. Bu nedenle doğru yapılmış bir burun estetiği ameliyatı sonrasında Kalıcı bir koku kaybı yaşanmaz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

    Reply

  • Avatar of Leyla Tura
   Leyla Tura

   27 Nisan 2021 at 19:55

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatından sonra burun ucu yeniden düşer mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:37

    5 out of 5
    (5/5)

    Yer çekimine karşı her organın olduğu gibi burun ucu da aşağı gitme eylemindedir. Fakat yumuşak doku kıkırdak balansı iyi ayarlanır ise yer çekime karşı dayanması gereken doku miktarı iyi ayarlanır ise bu balans içerisindeki burun ucu düşmez. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

    Reply

  • Avatar of Nesrin Gölgeli
   Nesrin Gölgeli

   27 Nisan 2021 at 17:49

   5 out of 5
   (5/5)

   Kalın deri burnum var ameliyat olabilir miyim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:40

    5 out of 5
    (5/5)

    Kalın deriliyseniz ameliyat öncesinde görmeniz gereken bazı tedaviler olabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı olacak hasta kalın derili ise ve sadece burun ucu değil yüz kemikleriyle olan ilişkisi de düzeltildiyse ciddi bir eğrilik var ise o zaman son şekli alması 2 yılı bulabilmektedir. Dolayısı ile kalın derili burun ameliyatı olacak kişilerin daha sabır gerektiren bir döneme kendilerini adapte etmelerinde fayda var. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

    Reply

  • Avatar of Emre Gürkan
   Emre Gürkan

   27 Nisan 2021 at 17:48

   5 out of 5
   (5/5)

   Merhaba Süleyman Bey, burnum çok büyük küçültülebilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:41

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba,
    Burun Küçüktme Ameliyatı ile burun küçültülebilir. Tabiki, anotominin el verdiği limitasyonlar dahilinde. Detaylı muayene ile beklentilerinizi görebilir ve yapılabilecekler hakkında bilgi verebiliriz. Sağlıklı günler dileriz.

    Reply

  • Avatar of Cansu İnce
   Cansu İnce

   27 Nisan 2021 at 17:48

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatından sonra saç boyatılabilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:42

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Cansu Hanım,
    Saç boyanabilir. Sakıncası yoktur.

    Reply

  • Avatar of Pelin Çiçek
   Pelin Çiçek

   27 Nisan 2021 at 17:48

   5 out of 5
   (5/5)

   Atel ve tamponlar varken duş alınabilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:42

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Pelin Hanım,
    Burun ameliyatı esnasında burun kanatlarında bir müdahale yapılmadıysa ve kesi yok ise atelli iken duş alınabilir. Ancak kesi var ise kesi yerine su değmemesi gerekeceğinden sadece boyundan aşağısı yıkanabilir.

    Reply

  • Avatar of Şeyma Acar
   Şeyma Acar

   27 Nisan 2021 at 17:47

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatından önce veya sonra limon tüketebilir miyim ?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:43

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Şeyma Hanım,
    Limon, insan vücudunda kan sulandırıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle ameliyattan 10 gün önce ve 10 gün sonra kan sulandırıcı etkisi olan yiyecek ve içecekler kullanılmaması gerekmektedir.

    Reply

  • Avatar of Necla Bilgin
   Necla Bilgin

   27 Nisan 2021 at 17:47

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatından sonra neler yiyebiliriz?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 15:43

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Necla Hanım,
    Burun ameliyatından sonra yeme ve içmeye engel bir durum yoktur. Kişi canının istediği her şeyi yiyebilir veya içebilir. Ancak çok sert ve çeneyi yorucu ve çok tuzlu, baharatlı, kafeinli gıdalardan uzak kalınmalı.

    Reply

  • Avatar of Melek Doğan
   Melek Doğan

   27 Nisan 2021 at 17:47

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatından sonra kabız olunursa ne yapılmalı?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:04

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Melek Hanım,
    Ameliyattan sonra ıkınma, zorlanma gibi durumlar istenmeyen durumlardır. Ameliyat olan kişi kabızlık sorunu yaşıyor ise mutlaka doktoruna söylemeli ve ilaç başlanmalıdır. İlaç dışında bol sıvı tüketimi yapılmalı. Katı ve posasız yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

    Reply

  • Avatar of Kübra Nur
   Kübra Nur

   27 Nisan 2021 at 17:47

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı olduktan sonra hapşırırsak bir zararı olur mu?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:04

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Kübra Hanım,
    Hapşırmak burun içindeki basıncı arttıracağından kanam ihtimali de arttırabilir. Bu nedenle ilk hafta hapşırma esnasında ağız kocaman açılmalı ve basınç ağızdan verilmelidir.

    Reply

  • Avatar of Murat Çiçek
   Murat Çiçek

   27 Nisan 2021 at 17:46

   5 out of 5
   (5/5)

   Darbe sonrası burnun şekli bozulur mu?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:05

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Murat Bey,
    Darbenin şiddetine bağlı olmakla birlikte elbette bozulabilir. Hatta kırılabilir ve yeniden bir cerrahi müdahale gerekebilir.

    Reply

  • Avatar of Elif Acar
   Elif Acar

   27 Nisan 2021 at 17:46

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatından sonra burna darbe alınırsa ne yapılmalı?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:07

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Elif Hanım,
    Darbe alımı söz konusu olduğu anda hekim hemen bilgilendirilmelidir. O sizi yönlendirecektir.

    Reply

  • Avatar of Semra Bilgin
   Semra Bilgin

   27 Nisan 2021 at 17:46

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı sonrası namaz kılınabilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:07

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Semra Hanım,
    Atel ve tamponlar alındıktan sonra namaz kılınabilir fakat secde esnasında buruna ekstra dikkat edilmelidir

    Reply

  • Avatar of Duygu Kalkan
   Duygu Kalkan

   27 Nisan 2021 at 17:45

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı sonrası buruna su çekilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:08

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Duygu Hanım,
    Burun ameliyatı sonrasında burun içerisinde atel ve tamponlar vardır. Atel ve tamponlar alındıktan sonra buruna su çekilebilir

    Reply

  • Avatar of Arda Bayraktar
   Arda Bayraktar

   27 Nisan 2021 at 17:45

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı ile birlikte başka ameliyatlar da yapılabilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:08

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Arda Bey,
    Yapılabilir, engel değildir. Ancak bizim tercihimiz, kaliteli bir iyileşme süreci için tek bir ameliyatın yapılmasıdır.

    Reply

  • Avatar of Nurdan Çiftçioğlu
   Nurdan Çiftçioğlu

   27 Nisan 2021 at 17:45

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun estetiğinden ne kadar süre sonra ağda yaptırabilirim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:12

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Nurdan Hanım,
    Dudak üstüne yapılacak ise 2-3 hafta sonra ağda yapılabilir. Ancak burun kanatlarında kesi var ise kesi yerleri ağdanın etkisi ile açılabileceğinden 2-3 ay sonra yapılması uygundur.

    Reply

  • Avatar of Sema Akkılıç
   Sema Akkılıç

   27 Nisan 2021 at 17:45

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatından ne kadar süre sonra lazer epilasyon yaptırabilirim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:13

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Sema Hanım,
    Lazer epilasyon burun üzerine yapılamayacak ise atel ve tamponlar alındıktan sonra yapılabilir.

    Reply

  • Avatar of Hacer Çınar
   Hacer Çınar

   27 Nisan 2021 at 17:44

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatından sonra kaşlar alınabilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:13

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Hacer Hanım,
    Elbette alınabilir. Ancak buruna çarpma veya vurma gibi durumlara karşı dikkatli olunmalıdır.

    Reply

  • Avatar of Aslı Altun
   Aslı Altun

   27 Nisan 2021 at 17:44

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun masajını yanlış yapmak burnun şeklini bozar mı?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:14

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Aslı Hanım,
    Burun estetiği ameliyatından sonra buruna dokunmamazlık olmasın diye burun masajı tavsiye edilir. Burun masajını yanlış yapmak burun şeklini bozmaz ancak iyileşmesini yavaşlatabilir.

    Reply

  • Avatar of Ece Polat
   Ece Polat

   27 Nisan 2021 at 17:43

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatından önce ve sonra grip olursam ne yapmalıyım?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:14

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Ece Hanım,
    Ameliyattan önce grip olunur ise hemen tedaviye başlanmalı ve ameliyat gününe kadar iyileşmiş olunmalı. Aksi durumda ameliyat ertelenmelidir. Ameliyattan sonra grip olunur ise tedaviye başlanmalıdır.

    Reply

  • Avatar of Ebru Erdoğan
   Ebru Erdoğan

   27 Nisan 2021 at 17:43

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun estetiği lokal anestezi ile yapılabilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:15

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Ebru Hanım,
    Burun estetiğinde tercih genel anestezidir. Lokal anestezi önerilmemektedir.

    Reply

  • Avatar of Büşra Çakmak
   Büşra Çakmak

   27 Nisan 2021 at 17:43

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı sonrasında hastanede kalmak şart mı?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:16

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Büşra Hanım,
    Burun ameliyatı genel anestezi altında yapıldığından 1 gece hastanede kalınması önerilmektedir.

    Reply

  • Avatar of Songül Aksu
   Songül Aksu

   27 Nisan 2021 at 17:42

   5 out of 5
   (5/5)

   Emzirme döneminde burun ameliyatı olabilir miyim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:16

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Songül Hanım,
    Emzirme döneminde burun ameliyatı yapılabilir.

    Reply

  • Avatar of Alev Gürbüz
   Alev Gürbüz

   27 Nisan 2021 at 17:42

   5 out of 5
   (5/5)

   Gebelik döneminde burun ameliyatı olmanın sakıncası var mıdır?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:22

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Alev Hanım,
    Gebelik döneminde burun ameliyatı yapılamaz.

    Reply

  • Avatar of Tuğçe Şahin
   Tuğçe Şahin

   27 Nisan 2021 at 17:42

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun estetiği ameliyatı sonrası makyaj yapılabilir mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:23

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Tuğçe Hanım,
    Atel ve tamponlar alındıktan sonra makyaj yapılmasında engel bir durum söz konusu değildir.

    Reply

  • Avatar of Ümran Bozkurt
   Ümran Bozkurt

   27 Nisan 2021 at 17:41

   5 out of 5
   (5/5)

   Ameliyattan sonra profesyonel cilt bakımı yaptırabilir miyim?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:24

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Ümran Hanım,
    Burnun iyileşme süreci toplamda 1 yıldır. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra yaptırılabilir.

    Reply

  • Avatar of Büşra Kara
   Büşra Kara

   27 Nisan 2021 at 17:41

   5 out of 5
   (5/5)

   Ameliyattan sonra burun nasıl temizlenir?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:24

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Büşra Hanım,
    Atel ve tamponlar alındıktan sonra burun için temizleme jelleri, sabunları ve / veya peelingler hafif masajlar yapılarak temizlenebilir.

    Reply

  • Avatar of İlkay Yüksel
   İlkay Yüksel

   27 Nisan 2021 at 17:41

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı sonrası nefes alamama problemi yaşanır mı?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:25

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba İlkay Bey,
    Burun ameliyatı sonrası burnun nemlendirme fonksiyonu 1 ay sonra gelişmektedir. Bu yüzden 1 ay boyunca burun dışarıdan nemlendirilmeli ve temizlenmelidir. Aksi durumda nefes alamama durumu yaşanır.

    Reply

  • Avatar of Arzu Acar
   Arzu Acar

   27 Nisan 2021 at 17:40

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun estetiği ameliyatı sonrası gözlerde değişme olur mu?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:25

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Arzu Hanım,
    Burun ameliyatı ile birlikte gözlere bir cerrahi müdahale yapılmadı ise gözlerin şeklinde değişme olmaz.

    Reply

  • Avatar of Gamze Güneş
   Gamze Güneş

   27 Nisan 2021 at 17:40

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı sonrası burun dudak arası ve dudaktaki uyuşukluğun geçmesi ne kadar sürer?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:26

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Gamze Hanım,
    Ameliyattan sonra 2-3 hafta kadar devam eder.

    Reply

  • Avatar of Nazlı Dindar
   Nazlı Dindar

   27 Nisan 2021 at 17:40

   5 out of 5
   (5/5)

   Atel ve tamponlar alındıktan sonra gülerken üst dişlerin görünmemesi normal mi?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:27

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Nazlı Hanım,
    Ameliyat esnasında burun aşağı yukarı sürekli hareket ettirilir ve burun dudak arasındaki kaslarda gevşeme olur. Ameliyattan sonra gülememe, uyuşukluk veya üst dişlerin görünememesi gibi durumlar normaldir. Ortalama 2-3 hafta sonra eski haline döner.

    Reply

  • Avatar of Beytullah Demirbaş
   Beytullah Demirbaş

   27 Nisan 2021 at 17:39

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı sonrası ödem söktürücü kullanmanın bir zararı var mıdır?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:27

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Beytullah Bey,
    Burun ameliyatı sonrası ödemlerin takibi ve hızlı iyileşmesi için kesinlikle darbe alınmamalı ve doktorun talimatlarına uyulmalı. Ekstra bir ilaç vb. kullanımına gerek yoktur.

    Reply

  • Avatar of Gülşah Elmas
   Gülşah Elmas

   27 Nisan 2021 at 17:39

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı sonrasında dişlerin fırçalanmasında sakınca var mı?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:30

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Gülşah Hanım;
    Yumuşak bir fırça ile fırçalanabilir.

    Reply

  • Avatar of Şeyma GÜL
   Şeyma GÜL

   27 Nisan 2021 at 17:38

   5 out of 5
   (5/5)

   Burun ameliyatı öncesinde cilt bakımı yaptırılmalı mıyım?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:31

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Şeyma Hanım;
    Cilt bakımı şart değildir fakat temizlenmiş bir cilt tercih edilir.

    Reply

  • Avatar of seval
   seval

   27 Nisan 2021 at 17:38

   5 out of 5
   (5/5)

   ameliyat kararı verip TAŞ estetik cerrahi kliniği ile irtibata geçtiğiniz andan itibaren nezaket,kibarlık,sabır,özen,özgüven,özveri,tecrübe,samimiyet,ilgi,alaka,hoşgörü ve naiflik… bir ekipten beklediğiniz bekleyebileceğiniz herşey TAŞ estetik cerrahi kliniğinde?? hem hekim hem eski bir tanıdık olarak diyorum ki ekibiniz ve tabi ki hocanız?sizler ha-ri-ka-sı-nız!!!
   yolunuz hep açık olsun…

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:34

    5 out of 5
    (5/5)

    Güzel sözleriniz, harika enerjiniz için kendim ve tüm ekibim adına teşekkür ederim…
    Sağlıcakla kalın Seval Hanım
    Selamlar

    Reply

  • Avatar of Sümeyye
   Sümeyye

   27 Nisan 2021 at 17:38

   5 out of 5
   (5/5)

   Emeğiniz ilginiz için teşekkürler. Süleyman bey her zaman kendini geliştiren yeniliklere açık ve bölümünün ehli bir doktor başarılarınin devamını diliyorum. Ameliyat sürecinde gece bile ulaşa bileceginiz ilgili bir ekibe sahip olduğunu da söylemeden gecemiyecegim ?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:35

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Sümeyye’cim,
    Güzel sözlerin için çok teşekkür ederiz. Sende iyi ki varsın
    Sevgiler

    Reply

  • Avatar of Nuran Yenilmez
   Nuran Yenilmez

   27 Nisan 2021 at 17:37

   5 out of 5
   (5/5)

   Dr. Süleyman Bey’e güvenim sonsuz. Ameliyat olalı 5 ay oldu , çok mutluyum. Hiç ameliyat olmamışım gibi. Dışarıdan görenler anlamıyor bile. Çok doğal oldu. Her şey için teşekkür ederim.

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:36

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Nuran Hanım,
    Sizleri tanıdığımız için çok memnunuz. Biz teşekkür ederiz.
    Sağlıcakla kalın…

    Reply

  • Avatar of Yaprak Balaban
   Yaprak Balaban

   27 Nisan 2021 at 17:37

   5 out of 5
   (5/5)

   2 yıl önce çok araştırarak kafamda bi sürü soruyla Süleyman Hocamıza gittim kendisi o kadar dürüst ki ne konuştuysak o oldu hala kimse operasyon geçirdiğimi anlamıyor o kadar doğal oldu ki kesinlikle tavsiye ederim ve çok teşekkür ederim Süleyman hocamıza ve Burcu hanıma çok ilgililer ve çok başarılılar şiddetle tavsiye ediyorum

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:36

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Yaprak’çım,
    Kliniğimizde seni ağırladığımız için çok mutluyuz. Güzel sözlerin için teşekkür ederim.
    Selamlar

    Reply

  • Avatar of Zuhal Yardımcı
   Zuhal Yardımcı

   27 Nisan 2021 at 17:37

   5 out of 5
   (5/5)

   Süleyman hocaya burun ameliyatı oldum. Bir insanın hayatı boyunca iyiki diyebileceği olay ve kişi sayısı oldukça azdır.Süleyman hoca benim iyikim ? İyiki kendisini tanıdım ve iyiki ameliyat oldum. Ameliyat olduğumu kimse anlamıyor bile öylesine güzel öylesine doğal ? Süleyman hocaya ameliyat olan onu tanıyan güzel enerjisini hisseden herkes kesinlikçe çok şanslı. Tıpkı benim gibi ?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:46

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Zühal’cim,
    Sizleri tanıdığımız ve ailemizin birer üyesi olduğunuz için bizler çok şanslıyız. Her şey gönlünce olsun. Güzel yorumun için teşekkürler.
    Sevgiler

    Reply

  • Avatar of Sibel Kara
   Sibel Kara

   27 Nisan 2021 at 17:36

   5 out of 5
   (5/5)

   Dr. Süleyman Taş a 2 ay önce burun ameliyatı oldum. Kapalı teknik sayesinde hiç morarma ve şişme olmadı ??. Tam istediğim gibi ve çok doğal oldu. İyiki sizinle tanışmışım ve doktorum olmuşsunuz. Ellerinize sağlık.

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:46

    5 out of 5
    (5/5)

    Merhaba Sibel Hanım,
    Ailemizin bir üyesi olduğunuz için ve güzel sözleriniz için çok teşekkür ederiz…
    Siz de iyi ki varsınız

    Reply

  • Avatar of Serap Demir
   Serap Demir

   27 Nisan 2021 at 17:36

   5 out of 5
   (5/5)

   Süleyman Bey , alanında uzman bir cerrahtır. Kesinlikle tavsiye ederim. Gerçekleştirdiği burun ameliyatı sayesinde hayatım pozıtıf anlamda cok degıstı. Artık rahat bır nefes alıyorum ve cok güzel bır buruna sahıbım. Tekrar tekrar teşekkürler…

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:47

    5 out of 5
    (5/5)

    Güzel sözleriniz için teşekkür ederiz Serap Hanım, hastalarımız mutlu bizler daha da mutluyuz. Selamlar

    Reply

  • Avatar of Meltem Yalçın
   Meltem Yalçın

   27 Nisan 2021 at 17:35

   5 out of 5
   (5/5)

   Kız kardeşimle beraber burnumuzdan ameliyat olmak istiyorduk ancak nerede kime olabileceğimizi bilmiyorduk.Hemşirelik okuyan bir arkadaşımız bize bu konuda Süleyman Bey’in uzman olduğunu kopan ayağı bile yerine sorunsuz bir şekilde dikebildiğini anlattığında hemen arayıp, randevu aldık.Ameliyat tarihini kararlaştırdık. Süleyman Bey o kadar güven veren bir enerjiye sahip ki hiç tereddüt etmiyorsunuz. Güler yüzlü, nezaket sahibi, alanında uzman olduğu zaten aşikar.
   Ameliyat sürecinde ve istirahat sırasında aklımıza takılan her konuda yardımcı olundu.Her sorumuzu bıkmadan usanmadan yanıtlayan Süleyman Bey’in asistanı Burcu Hanım’a da çok teşekkür ederim.Kararımdan dolayı çok mutluyum. Artık daha derin nefesler alabilmek beni daha da mutlu ediyor.Teşekkür ederim Süleyman Bey ?

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:49

    5 out of 5
    (5/5)

    Bizler de sizleri tanıdığımız için çok mutluyuz… Güzel sözleriniz için teşekkürler ?

    Reply

  • Avatar of Emre Mavuzer
   Emre Mavuzer

   27 Nisan 2021 at 17:34

   5 out of 5
   (5/5)

   Süleyman TAŞ harika ötesi bir Estetik Cerrahı elleri adeta sihirli burun amilyatı olduktan sonra acısız ve morluksuz tam anlamıyla istegim buruna sahip oldum Op. Dr. Süleyman Taş başta olmak üzere bütün ekibine cook tesekkür ederim.

   Reply

   • Avatar of Doç. Dr. Süleyman TAŞ
    Doç. Dr. Süleyman TAŞ

    30 Nisan 2021 at 16:50

    5 out of 5
    (5/5)

    Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Güzel günlerde kullanman dileğiyle… ?

    Reply

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews