https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-burun-estetigi-1.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-burun-estetigi-1.jpg

Burun Estetiğinde Doğal ve Sağlıklı Burun Estetiği için Doç. Dr. Süleyman Taş ile Tanışın!

Burun Estetiği

Burun estetiği yüzünüze uygun, bu konuda uzman bir burun estetik doktoru tarafından değerlendirilmiş ve simülasyon programında test edilmiş bir operasyon olmalıdır. Burun estetiğinde en önemli faktör bahsettiğimiz bu kriterleri karşılayan ameliyat öncesi planlamadır. Hasta memnuniyeti ve ameliyat başarısı bu şekilde artar!

Kişinin yüz analizi yapılarak; cilt kalitesi, kalınlığı, kıkırdakların gücü ve ameliyattan sonra herhangi bir nefes alma sorununa neden olmamak için hava yolu açıklığı değerlendirerek yapıldığında yani iş kitabına uygun yapıldığında sorunsuz bir iyileşme süreci ve güzel bir burun sizi beklemektedir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/Basliksiz-1.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/burun-estetigi-cesitleri.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/burun-estetigi-nasil-yapilir.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/tedavi-ozeti.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/uygun-adaylar.png
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/neden-suleyman-tas.png

İçindekiler

Doğal ve Sağlıklı Burun Estetiği için

Doç. Dr. Süleyman TAŞ

Doç. Dr. Süleyman TAŞ hastaların gerçekçi beklentilerini önemseyerek yola çıkarken kendi tecrübeleri ile önden, yandan, üst, alt ve çapraz açıları önemseyerek kişinin yüzüne en yakışan doğal burun estetiğini ortaya çıkarır.

Burun

Estetiği

Doğal burun estetiği için yeni burun şeklinde altın orana dikkat etmek önemlidir. Burun değerlendirilirken kendi içerisindeki uyumuna dikkat edilirken aynı zamanda kişinin yüz şekline de uyum sağlayacak bir orana sahip olmalıdır. Bunun için Simülasyon Burun estetiği çalışmaları yapılmaktadır. Profesyonel fotoğraf stüdyolarında çekilen fotoğraflar, simülasyon programları ile incelenmesi ve simüle edilmesi sayesinde ‘Burun estetiği sonrası burun doğal görünür mü?’ gibi kaygı içeren sorularınız son bulacak.Simülasyon teknolojisi ile hazırlanan görüntülerde düşündüğünüz estetik türünün nasıl gözükeceğini görebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz görüntüye daha çok yaklaşmış olursunuz.

Sonuç olarak burnunuza ne tür bir operasyon yapılması ile sizin ideal burun yapınıza kavuşacağınız ortaya konulan simülasyonlar aracılığıyla size gösterilir. Siz de burun estetik cerrahınız eşliğinde gerekli müdahalelerin seçimini yaparsınız. Böylelikle burun estetiğinin insanlar için en büyük problemlerinden olan burun ameliyatı sonrası görünümünüz ile ilgili kaygı sona erer. Çünkü hangi işlem sonrasında ne gibi bir görüntü elde edeceğinizi burun estetiği ameliyatı öncesinde görmüş olacaksınız.

Burun Estetiği Süreci

Doktor Seçimi

Burun estetiğinde doktor seçimi en iyi sonucu almak için etkili faktörlerin başında gelir. Burun estetiği için estetik cerrah seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok faktör vardır. Bu faktörleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Estetik cerrahın sektördeki deneyimi ve buna bağlı oluşan uzmanlığı.
 • Estetik cerrahın bu konudaki yeteneği.
 • Estetik cerrahın size güven vermesi.

Bu seçimi yaparken aceleci davranmamanız önemlidir. Bir estetik cerrahın sektörde yıllarca faaliyet göstermiş olması elbette önemlidir. Fakat tek başına asla yeterli bir kıstas değildir. Burnun anatomik yapısına tamamen hakim olduğundan ve fiziksel olarak burnu tanıdığından emin olduğunuz doktorun bu konudaki yeteneğinden de emin olmalısınız. Eski hastalarının fotoğrafını görmek bu konuda sizi tatmin edebilir. Bunun yanı sıra estetik cerrahınıza güvenmelisiniz.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/doktor-secimi.jpg

Muayene ve Analiz

Burun estetiğinde en iyi burun estetiği sonucunu alabilmek için operasyon öncesi kapsamlı bir muayene yapılmalıdır. Bu muayene sırasında hastalar doktoruna karşı şeffaf olmalıdır. Sizin için hangi tekniğin uygun olduğu belirlenir. Varsa deformeler bu aşamada saptanır. Herhangi bir alerji durumunuz varsa ya da ameliyatınıza engel olabileceğini düşündüğünüz bir rahatsızlığınız varsa bu süreç içinde doktorunuzla mutlaka bu durumu paylaşmalısınız. Eğer varsa düzenli kullanılan ilaçlar hakkında da doktora bilgi verilmelidir. Burun estetiği yapılacak burun derisinin kalın mı yoksa ince mi olduğuna dair bir kontrol gerçekleşir. Ameliyat öncesi vücudun hazır olması önemlidir. Bu yüzden belli başlı testler yapılır. Bu aşamada burun şeklinize de tam olarak karar verilir ve ortaya çıkabilecek olası sonuç sizinle paylaşılır. Burun estetiği sonrası oluşacak görüntünüz için simülasyon tekniği kullanılır.

Kanıtlanmış Başarı ve Mucizeler Yaratan Aletler ile Fark Yaratan Burun Estetiği.

Burun Estetiği Çeşitleri

Fonksiyonel Burun Estetiği

Fonksiyonel rinoplasti ile burunda yer alan fiziksel bozukluklar giderilir. Hastanın burununda yer alan kırık ve eğrilik gibi nefes problemlerine neden olan durumlarda fonksiyonel burun estetiğine başvurulur.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/septum-deviasyonu.jpg

Septum Deviasyonu

Burunda iki burun deliğini birbirinden ayıran kemiğin eğriliği ile ortaya çıkan deviasyon problemi nefes almayı büyük ölçüde etkiler.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-polipleri.jpg

Burun Polipleri

 Burun içinde oluşan polipler burun kanallarındaki hava akışını engelleyerek kişinin nefes almasını etkileyen bir problemdir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/sinus-tikanikligi.jpg

Septum Perforasyonu

Sağlık sorunları da burun estetiği yaptırılması gereken son derece önemli durumlardır. Nazal septum perforasyonu da önemli bir sağlık sorunudur.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/basarisiz-rinoplasti.jpg

Başarısız Rinoplasti Sonrası Oluşan Fonksiyonel Sorunlar

Başarısız rinoplasti operasyonları sonrası yanlış müdahale sonucunda nefes ve koku almada problemler meydana gelebilir.

Kozmetik Burun Estetiği

Kozmetik rinoplasti ile burunda yer alan biçimsel bozukluklar giderilir. Hastanın burununda yer alan şekil bozukluklarından rahatsız olması durumunda kozmetik rinoplasti ile hastanın problemlerine çözüm sunulur.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-ucu-kucukluug.jpg

Burun Ucu Düşüklüğü

 Zayıf kıkırdak yapı gibi nedenlerden dolayı oluşan burun ucu düşüklüğünde sadece burun ucuna yapılan küçük müdahaleler ile problem giderilebilir. 

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/suleyman-tas-kemerli-burun.jpg

Kemerli Burun

Gelişme çağı ile birlikte ya da yaşanan travmalardan dolayı ortaya çıkan ve kişiyi psikolojik olarak etkileyen kemerli burun, ameliyatın büyüklüğüne göre genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Genelde burunun kemer kısmına törpü işlemi yapılır ve burun sırtı ile burun ucu şekillendirilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/cok-buyuk-yada-kucuk-burun-yapisi.jpg

Büyük ve Uzun Burun Yapısı

Yüz şekli ile uyumlu ve fonksiyonel olarak işlevi olan bir görünüm elde etmek için gerekli müdahaleler gerçekleştirilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-egriligi.jpg

Burun Eğriliği

Her iki burun deliğini birbirinden ayıran kıkırdak duvarın eğilmesi ile ortaya çıkan burun eğriliği, burunun dış görüntüsü iyileştirilirken yaşanan nefes alma problemleri de kapalı ve atravmatik tekniklerle giderilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burunda-cokme.jpg

Burunda Çökme

 Farklı nedenlerden dolayı oluşan burun ucu ve burun kökü arasındaki boşluk yüzünden burun basık gözükür. Burunda oluşan bu çökmenin tedavisinde hastadan alınan parça ile birlikte problem giderilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/asiri-genis-burunlugu.jpg

Aşırı Geniş Burun Delikleri ve Kanadı

 Burun deliğinin taban kısmından olacak şekilde var olan dokuların çıkarılmasıyla birlikte buruna istenen şekil verilerek burun deliği genişliği giderilebilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-asimetrisi.jpg

Burun Asimetrisi

İnsan yapısı gereği ile insan yüzü simetrik olmasa da bazı hastalarda gözle görülür bir farka neden olan burun asimetrisi gerekli kıkırdak dokular ve gerekli noktalara müdahaleler ile giderilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/goz-alti-isik-dolgusu.jpg

Revizyon Burun Estetiği

Yanlış estetik doktoru seçimi, yanlış müdaheleler, buruna darbe alınması gibi farklı sebeplerden ötürü kimisi olduğu burun ameliyatından mutlu olmayabiliyor. Burun ameliyatından memnun kalmayanlar için en önemli konulardan bir tanesi ise ikinci burun ameliyatı olan revizyon burun estetiği oluyor.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Anestezi: Burun estetiği ameliyatları sıklıkla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hastanın ameliyat sürecinde uyanık olması birtakım sorunlara yol açabileceği için genel anestezi daha güvenlidir. Hasta ve cerrah için genel anestezi oldukça konforlu bir seçimdir.

Tampon:  Burun estetiğinde artık tampon kullanılmamaktadır. Düzeltilen kıkırdak yapının desteklenmesi için silikon ateller kullanılır. Çünkü bez tamponlar hastanın burnuna yapıştığı için acı verici bir yöntemdi. Fakat atellerde bu sorun söz konusu değildir. 

Kapalı Burun Estetiği:  Kapalı teknik burun ameliyatında burnun ortasındaki septum dediğimiz alan kesilmediği, burun içindeki yumuşak dokular açılmadığı için cilt üzerinde herhangi bir iz kalmaz. Burun dışında kesi yapılmadığından dolayı burunda herhangi bir iz olmadığı için izsiz burun estetiği olarak da adlandırılır. 

Süre: Cerraha ve operasyona bağlı olarak 2 ila 4 saat sürebilir. 

Burun Estetiği Tedavi Özeti

ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Burun ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
🩺Operasyon İsmiBurun Estetiği (Rinoplasti)🕒İstirahat Süresi7 – 10 Gün
👨🏻‍⚕️Kullanılan TeknikKapalı ve Atravmatik Teknik🛌🏽Hastanede Yatış Süresi1 Gece
⏱️Operasyon Süresi2 – 4 Saat🔙İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi7 – 10 Gün
💉AnesteziGenel Anestezi❤️‍🩹Tam İyileşme Süresi2 – 12 Ay
⌚Hassasiyet Süreci3 Gün✅Sonuçların KalıcılığıSürekli
⏲️Atel Süresi7 Gün🪙Operasyon Fiyatıİletişime Geçin

En İyi Burun Estetiği

En iyi burun estetiği en iyi burun estetik doktor seçimi ile doğru orantılıdır. Burun estetik doktor seçimi estetik operasyonunda oldukça önemlidir. Çünkü, burun estetiğinin başarısı seçimde bulunduğunuz estetik cerrahın tecrübesi ve yeteneğine bağlıdır. Bu noktada estetik operasyon kararı sonrası estetik cerrah konusunda detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu araştırmada dikkat etmeniz gereken konular;

 1. Seçmiş olduğunuz cerrahın eğitim geçmişini inceleyin.
 2. Burun estetiği konusunda uzman cerrah tercihinde bulunun.
 3. Yapmış olduğu operasyonları inceleyin.

Bu araştırmadan sonra hala daha karar veremediyseniz araştırmaya devam edin ve şunlara dikkat edin;

 • Alanındaki uzmanlığını gösteren çeşitli derneklere üye olduğuna ve bilimsel çalışmalarının bulunmasına,
 • Ödülleri bulunduğuna ve cerrahi alanda uzmanlığını kanıtlayan sertifikalara sahip olmasına,
 • Estetik operasyonlarda diğer önemli bir faktör sanattan anlayan ve el maharetinin gelişmesine,
 • Başarılı ameliyatlar sonrasında haberlere konuk olması estetik cerrahının uzman olduğuna ve onun en iyi burun estetiğini gerçekleştireceğini kanıtlayan faktörlerdir.

Burun Estetiği İçin Uygun Adaylar

Burun problemi yaşayan kişilere, estetiği kemik ve kıkırdak yapısı gelişmiş ve 18 yaşını doldurmuş kişilere, fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları olmayan kişilere ve burun estetiğinden gerçekçi beklentileri olan kişilere yapılabilir. Muayene esnasında ameliyata engel olacak herhangi bir durum tespit edilmemelidir. 

Burun estetiğinde önemli olan yaş sınırı değil; kemik ve kıkırdak yapısının gelişimidir. Kas kemik gelişimi tamamlandıktan sonra ve muayene bulgularında da bir sıkıntı olmadığı durumlarda operasyon uygulanabilir. Genellikle, burun estetiği operasyonu 18 yaş ve üzerindeki yaşlarda yapılır.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-estetigi-saglikli-kisiler.png

Sağlıklı Kişiler

Ameliyatta sorun teşkil edecek fiziksel ve psikolojik olarak herhangi bir problemi olmayan kişiler ameliyat için uygundur. 

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-estetigi-fiziksel-gelisimini-tamamlamis-kisiler.png

Fiziksel Gelişimini Tamamlamış Kişiler

Genel olarak 18 yaşında fiziksel gelişimini tamamlamış kişilere uygulama yapılır. Fakat psikolojik açıdan rahatsız edici bir durum varsa ve gelişim tamamlanmışsa estetik operasyona yine de başvurulabilir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/burun-estetigi-gercekci-beklentilere-sahip-kisiler.png

Gerçekçi Beklentilere Sahip Kişiler

Başkasının fotoğrafı ile gelmeyen, estetiği sadece kendi istediği için yaptırmaya karar vermiş, “Estetik ile birlikte hayatım değişecek!” ve “Estetik ile çok güzel/ yakışıklı olacağım.” gibi düşünceleri olmayan kişiler uygun adaylardır. 

Neden Dr. Süleyman Taş?

Türkiye’nin her yerinden hastalar Doç. Dr. Süleyman TAŞ ile Burun Estetiğine karar veriyorlar. Hem bu hastaları daha iyi anlamak hem de bu ameliyatı düşünen hastalara daha çok yardımcı olmak için 5.000 hastaya kapsamlı bir anket gönderildi. Anket sonuçlarına baktığımızda, temel nedenler;

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/basari-orani.png
Başarı Oranı
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/kapali-atravmatik-teknik.png
Kapalı Atravmatik Teknik
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/ameliyat-sonrasi-destek.png
Ameliyat Sonrası Destek
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/cift-sertifikali-cerrah.png
Çift Sertifikalı Plastik Cerrah
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/duzenledigi-rinoplasti-kurslari.png
Düzenlediği Rinoplasti Kursları
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/patentli-aletler.png
Patentli Alet ve Cihazlar
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/referanslar.png
Referansları
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/fiyat.png
Fiyat
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/sanatci-yonu.png
Sanatçı Yönü
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/bilimsel-yayinlar.png
Yayınlarıyla Bilimsel Yönü
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/oduller.png
Ödülleri
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/basarilari-ile-medya-bilinirligi.png
Başarılarıyla Medya Bilinirliği

Doğal ve Sağlıklı Sonuçlar Plastik Cerrahın Başarısında Saklı!

Danışan Yorumları

Betül Tan

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-3.png
Burun ameliyatımı ağrısız çok az sancılı geçirdim. Yüzüm çok az şişti burun ameliyatı olan kişileri gördüğümde hep gözleri dahi kapanıyordu fakat benim…
Feyza Celiktas

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-10.png

Uzun süredir hem nefes problemim hem de burnumdaki kemerden ötürü ameliyat olmak istiyordum. Yaptığı doğal burunlardan dolayı Dr. Süleyman Taş’ı tercih…

Hatice Yaltırak

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-9.png

Süleyman Hoca’yı burun ameliyatı olmak için tercih ettim. Hem kendisi hem ekibi gerek ameliyat öncesi planlama, gerek ameliyat sonrası süreçte çok yardımcı…

Murat Yerlitaş

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-8.png

Ilk ameliyatım başarısız olmuştu ve bende Dr.Süleyman hocamızla tanışıp revizyon ameliyatımı olduktan sonra, nefes almanin ne kadar güzel bir duygu olduğunu…

Tuğba Kar

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-7.png

10 gün öncesinde Süleyman bey’e burun ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası sürecimi yüzümün herhangi bir bölgesinde morluk oluşmadan, ağrısız/acısız bir şekilde…

Sevin Turan

Burun Estetiği

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/unnamed-6.png

Burnum küçükken kırılmıştı, 15 yıldır burnumu yaptırmayı düşünüyordum, korkudan bu kadar yıl bekledim ama araştrma sürecine hep devam ettim. Dr…

Burun Estetiği Yaptırmak İstiyorum, Ancak Yakışacak mı? Nasıl Emin Olabilirim?
Burun estetiği öncesi simülasyon programları kullanılmaktadır. Bu program aracılığı ile size yeni görüntünüz gösterilir. Ayrıca profesyonel bir cerrah size nasıl bir burun estetiğinin yakışacağını bilir. Yüzünüzle uyumlu tasarımı sizin için gerçekleştirir. 
Burun Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılmalı?
Burun estetiği ameliyatı 18 yaşından büyük kişisel gelişimini tamamlamış bireylere uygulanmalıdır.
Estetik Açıdan Başarılı Bir Burun Ameliyatı Nasıl Olmalıdır?
Estetik açıdan başarılı burun estetiği fonksiyonel ve fiziksel açıdan sizi tatmin eden bir burun estetiği olmalıdır. Burun estetiği sonrası nefes alma problemi yaşamamalısınız. Ayrıca burun estetiğiniz doğal gözüküyor olmalı, yüzünüz ile uyum içerisinde olmalıdır. 
Başarısız Olan Burun Estetiği Var mıdır?
Yanlış burun estetiği doktoru seçimi ya da yapılan yanlış müdahaleler başarısız burun estetiği ile sonuçlanabilir. Bu yüzden doktorunuzu iyi seçmelisiniz
Hangi Şekil Bozukluklarında Başarılı Sonuç Almak Daha Zordur?
Başarılı bir estetik cerrah burun şekil bozukluğu ne olursa olsun başarılı sonuç almaya odaklıdır. Bazı burun şekil bozukluklarına müdahale etmek biraz daha zor olabilir. Örneğin, revizyon burun estetiği ilk burun estetiğine göre daha zorlu koşullarda gerçekleşir.
S Şeklindeki Burun Yapısı Düzeltilir mi?
Hem fonksiyonel hem de kozmetik olarak müdahale edilebilir.
Burun Ucu Kemeri ile Burun Ucu Düşüklüğü Aynı Anda Düzeltilebilir mi?
Hem burun ucu hem de burun kemeri ameliyatı aynı seansta yapılabilir.
Burun Estetiği Ameliyatlarında Kalın ve İnce Deri Arasındaki Fark Nedir?
Burun ameliyatında kıkırdak ve kemik çatıyı şekillendirilmektedir. Burnun son şeklini belirleyen son faktör ise kişinin cilt ve cilt altı dokusunun kalınlığıdır. Bu yüzden kalın derili hastaların daha sabır gerektiren daha uzun bir döneme kendilerini adapte etmeleri gerekmektedir. Alttaki ufak pürüzleri de kalın deri iyi örter, ince deri ise her şeyi yansıtır. Dolayısı ile ikisinin de kendisine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ancak kalın derili hastalar ameliyat öncesi bir hazırlık gerektirir ki ameliyattan sonraki süreç çok daha kolay geçsin.
Burun Estetiği Ameliyat Öncesi Ne Yapmalı?
Burun estetiği öncesi hasta beslenmesine dikkat etmeli, sigarayı bir ay öncesinden bırakması gerekmektedir. Bunun yanında kan sulandırıcı ilaçları bırakması alkol ve bitki çayından uzak durması gerekmektedir. Hasta güneş ışınlarından korunmalıdır.
Burun Estetiği Ameliyat Sonrası Ne Yapılmalı?
Estetik sonrası iyileşme süreci 1 yılı kapsamaktadır. Özellikle ilk 1 ayı kapsayan erken dönem ve ilk 2 ayı kapsayan orta dönem oldukça önemlidir. Bu dönemlerde beslenmemize dikkat etmeli, burnumuza darbe almamaya özen göstermeliyiz. Estetik öncesi bırakmış olduğumuz sigaraya tekrar başlamamalı estetik sonrası da kullanmamalıyız.
Burun Estetiği Sonrasında Muayene Gerekir Mi?
Burun estetiği sonrası muayene gerekir. 7 gün sonra tamponu çıkartırmak için muayeneye gitmelisiniz. Doktorunuz gidişatı değerlendirmelidir.
Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucundaki Hislerim Kaybolur Mu?
Ameliyat sonrasındaki ilk etapta burun ucundaki hislerin azalması normal olmakla birlikte, iyileşme süreci içerisinde tekrar eski fonksiyonlarına geri dönecektir.
Burun İkinci Kez Ameliyat Edilebilir Mi?
Gerektiğinde defalarca ameliyat edilebilir. Ama her ameliyatta başarı olasılığı biraz daha düşer ve komplikasyon gelişme riski yükselir. Bu nedenle ilk ameliyatın gerekli özen gösterilerek tecrübeli ellerde yapılması çok önemlidir.
Rinoplasti Ameliyatından Sonra İstirahat Raporu Alınabilir Mi?
Burun ameliyatı olan kişiye 15 gün istirahat raporu verilmektedir. Kişi 15 gün sonra iş hayatına geri dönebilir. 
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/burun-estetigi-operasyonuna-yonelik-sikca-sorulan-sorular-gorseli.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2022/03/WhatsApp-Image-2022-03-08-at-14.20.30.jpeg
Burun Estetiği Ameliyatı Sıklıkla Yaptığınız Operasyonlar Arasında mı?
Plastik cerrahi çok geniş bir alandır. Dolayısıyla birçok ameliyat türü vardır. Bu yüzden doktorunuza en çok hangi ameliyat türü için hastaların geldiğini sorabilirsiniz. Vereceği cevap, size alanındaki uzmanlık seviyesi ile ilgili bir ön izlenim sunacaktır. Süleyman TAŞ burun estetiği alanında uzmanlaşmış, kendi geliştirdiği teknikler ve patentli enstrümanlarla burun estetiği alanında yüzlerce başarılı ameliyata imza atmıştır.  
Hangi Burun Ameliyatı Tekniğini Neden Kullanıyorsunuz?
Burun ameliyatları estetik cerrahına bağlı olarak açık ve kapalı olmak üzere iki farklı türde yapılmaktadır. Her iki türde de birtakım avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. Bu noktada estetik doktorunuza hangi tekniği neden kullandığını sormanız gerekir. Süleyman TAŞ  kapalı burun estetiğinin zor olmasına rağmen hastada iz bırakmayacak bir yöntem olduğu için kendisini bu teknikte geliştirerek başarılı ameliyatlar gerçekleştirmiştir. 
Yaptığınız Ameliyatlardan Sonra Hastalarınız Ne Kadar Revizyona İhtiyaç Duyuyor?
Plastik cerrahinin kendi içerisinde çok farklı bölümlere ayrıldığı gibi, burun estetik ameliyatı da kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Dolayısıyla her burun ameliyatı doktor için aynı zorluk seviyesinde geçmez. Bu yüzden bazı burun ameliyatlarından sonra revizyon burun ameliyatı gerekebilmektedir. Ancak bu noktada oran çok önemlidir. Soracağınız bu soru, geçmişteki hastaların doktordan memnuniyet seviyesi hakkında size bilgi verir. Doktorun yaptığı burun ameliyatlarından sonra düşük oranda revizyon burun ameliyatı gerekmişse, burun estetiği alanında başarılı olduğuna dair kanaat getirilebilir. Tıbbi literatür verilerine göre, burun estetiği ameliyatı sonrası %5 – %20 oranında revizyon burun estetiği ameliyatı gerçekleşmektedir. Dr. TAŞ’ın yaptığı ameliyatlar sonrası ise hastalar en fazla %10 oranında revizyon ameliyata ihtiyaç duymaktadır.
Rinoplasti Simülasyonları ve Benzerlerini Kullanıyor musunuz?
Her burun ameliyatından evvel, farklı yöntemlerle hastanın nasıl bir buruna sahip olacağı ortaya konulmaya çalışılır. Bunun için farklı yöntemler bulunmaktadır. Doktorunuza ne tip bir burun estetiği simülasyon cihazı kullandığını sorabilirsiniz. Söz konusu cihazlar sayesinde hayal ettiğiniz burunun ameliyattan sonra sizde nasıl gözüktüğünü simülasyonlar sayesinde görebiliyorsunuz. Böylelikle ameliyattan sonra yeni burnundan memnun olmama durumları azaltılıyor. Biz de ameliyat öncesi simülasyon tekniği ile hastanın ideal burnunu ortaya koymamktayız. 
Uluslararası Geçerliliği Olan Bir Sertifikanız Var mı?
Randevuya gittiğiniz doktorun estetik cerrahi alanında uluslararası bir sertifikaya sahip olması, onun alanındaki başarı göstergelerinden bir tanesidir. Uluslararası alanda eğitimler de buna dahildir. Cerrahınızın oldukça zorlu olan hem yazılı hem de sözlü bir sınavdan geçtiğini ve uluslararası alanda tanınırlığının olduğunu gösterir. Bu durum da estetik doktorunuzun güvenirliğini arttırır. Dr. TAS, çift (Avrupa ve Türk) sertifikalı bir Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır.
Alanınızda Hangi Derneklere ve Cemiyetlere Üyesiniz?
Her alanda olduğu gibi plastik cerrahi alanında da dünya genelindeki uzmanların üye olduğu kuruluşlar, dernekler ve cemiyetler bulunmaktadır. Estetik doktorunuza hangi dernek ve cemiyetlere üye olduğunu sorabilirsiniz. Vereceği yanıtlar sizin için önemli ön izlenimler sağlayabilir. Dr. TAŞ pek çok bilimsel derneğe üyedir. 
Herhangi Bir Program Dahilinde Yurt Dışında Ameliyatlara Katıldınız mı?
Yurt dışından gelen hastalar kadar, doktorunuzun yurtdışındaki ameliyatlara kabul edilmesi de önemli bir başarı göstergesi sayılabilmektedir. Örneğin, alanında başarılı olan plastik cerrahlar, fellowship programları ile yurt dışına giderek orada estetik operasyonları gerçekleştirebilmektedirler. Ameliyat sırasında yanında geleceğin doktor adayları olur ve bu kişilere bir nevi eğitim vermiş olurlar. Doktorunuzun yurt dışında bu tarz programlara ‘Öğretici’ olarak kabul almış olması, uluslararası alandaki güvenirliğini ortaya koyar. Süleyman TAŞ yılın belli zamanlarında yurt dışında programlara katılarak eğitim vermektedir.
Yurt Dışından Gelen Hastalarınız Oluyor mu?
Estetik doktorunuzun uluslararası alanda başarısını gösteren noktalardan bir tanesinin aldığı sertifikalar, katıldığı eğitimler ve benzerleri olduğunu belirtmiştik. Buna ek olarak bir başka uluslararası başarı göstergesi, doktorunuza yurtdışından talepler olup olmadığıdır. Yurt dışından dahi düzenli hastaları oluyorsa, alanındaki başarısı için önemli bir gösterge olabilir. Hastalarımızın birçoğu yurt dışından gelmektedir.
Burun Ameliyatı Yapan Hastanelerden Hangisini Tercih Ediyorsunuz?
Ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapmaktayız. Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Fulya Hastanesi ile anlaşmamız mevcuttur.
Daha Önceki Hastalarınızın Ameliyattan Önceki ve Sonraki Fotoğraflarını Görebilir Miyim?
Birçok sektörde alanında uzman kişilerin portfolyoları bulunmaktadır. Bu portfolyolarda kişinin alanında yaptığı başlıca işler sergilenir. Bir estetik doktorunun portfolyosu da daha önce ameliyat ettiği hastaların önceki ve sonraki görünümlerini gösteren karşılaştırmalı fotoğraflardır. Siz de randevuya gittiğiniz estetik doktorunuzdan bunu görmeyi talep edebilirsiniz. Böylelikle daha önce nasıl estetik dokunuşlar yapılabildiğini görebilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda geçmiş ameliyatlarımızdan fotoğraflara bakabilirsiniz.
Eğer Sonuçtan Beklediğim Kadar Mutlu Olmazsam Seçeneklerim Neler?
Burun ameliyatı olmak isteyenlerin genelde tedirgin oldukları iki konu var. Bir tanesi ameliyat kaynaklı potansiyel ağrı ve şişlikler, bir diğeri ise tüm zorlu sürece rağmen sonuçtan memnun olmama korkusudur. Dolayısıyla bu korkunuzu yenmek için estetik doktorunuza sonuçlardan memnun olmamanız halinde opsiyonlarınızın ne olacağını sorabilirsiniz. Bu hem doktor-hasta arasındaki güvenilirlik derecesini etkiler hem de psikolojik olarak ameliyata daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olur.
Bizimle İletişime Geçiniz

Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/iletiisim-formu-yani-min.jpg
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-faq-alani.jpg
  Taş Estetik
  Cerrahi Merkezi

  Bizimle iletişime geçip detaylı muayene olabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No:11,Terrace Fulya Center 1,
  Daire:97, Şişli – Istanbul / Türkiye
  Telefon
  +90 212 215 5727
  E-Posta
  info@suleymantas.com.tr
  138 Comment
  ryan delaney 27 Nisan 2021
  |
  (5/5)

  Hello,
  Do you prefom surgery on black skin? I understand that it can be thicker skin to which the results may vary.
  Would you still see thepatient for a consultation?

  Best regards,
  Ryan

  hakan 27 Nisan 2021
  |
  (5/5)

  merhaba iyi günler hayırlı bayramlar önçelikle bi sorum olaçaktı hocam ben küçükken geçirdiğim trafik kazası kalan burnumda dikiş izi var bunun için estetik olmam mantıklımı eğer olursa fiyat nedir

  Arda 27 Nisan 2021
  |
  (5/5)

  Merhaba

  Sporcuyum, kozmetik(kemer yok etme) ameliyatı olmak istiyorum, burnum aslında görüntü olarak iyi ancak sağ ve sol profilde farklılık var, bunu düzeltmek istiyorum, kapalı ameliyat eğer mümkünse. Merak ettiğim konu bu ameliyat sonrası tekrar ne zaman antrenman yapabilirim, sahilde koşabilir miyim, ne kadar sürelik bir kaybım olacak, yaz ve kış mevsiminde iyileşme sürecinde farklılık var mıdır, yazın yapılır ise denize girmek problem olur mu?

  Teşekkür ederim,

  O. D 27 Nisan 2021
  |
  (5/5)

  Burun ucu ameliyatı yapıyor musunuz?

  P. F. 27 Nisan 2021
  |
  (5/5)

  İyi günler burun yüzüme çok geniş daraltmak mümkün mü?

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-logo.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını muayenehanesinde görmektedir.

  Üye Dernekler
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/TPRECD-logo.png
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ASOPS-logo.png
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/vsfrm-logo-1.png
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ishrs-logo.png
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/uems-logo.png
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/epsrc-logo.png
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/euraps-logo-1.png
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ISAPS-logo.png
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo-2.png
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo.png
  Sosyal Medya
  Whatsapp
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Doç. Dr. Süleyman TAŞ
  Merhaba 🙌
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?