https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-popo-estetigi.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-popo-estetigi.jpg

Kıvrımlı Hatlar ve Fonksiyonel Dokunuşlar için Popo Estetiğine Başvurun.

Popo Estetiği

Popo estetiği pek çok prosedürü içeren bir kavramdır. Kalça implantı, kalçaya yağ transferi ve liposuction gibi prosedürler doğrultusunda kalça estetiği gerçekleştirilebilir. Kalça yaralanmaları gibi bir nedenle fonksiyonel popo estetiği yapılabileceği gibi popo düşüklüğü gibi bir neden için estetik popo ameliyatı yapmak mümkündür. Estetik popo ameliyatları için herhangi bir estetik kaygı yeterlidir. Yürüyüş bozuklukları, kilo kaybı sonrası sarkma ve deformeler ise fonksiyonel ameliyatın nedenleri arasında yer alır.

Popodaki dolgun olmayan görüntü hastaları rahatsız edebilir. Özellikle giydiklerinin yakışmaması sebebiyle rahatsızlık yaşayan hastalar popo estetiğine başvurmaktadır.

Popo Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

 • Kalça dolgunlaştırma ve biçimlendirme
 • Popo dikleştirme
 • Popo küçültme

Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

Yağ Enjeksiyonu: Belden, poponun altından ve basenlerden ince kanüller ile yağ alınır. Kişinin kendinden alınan yağlar özel işlemlerden geçer. Sonrasında poponun üst tarafına enjekte edilir. Popo dolgunlaştırılır. Kas gelişim bozuklukları ya da meydana gelen çökmelerden dolayı bu teknik uygulanabilir.

Popo Protezi: Popodaki dolgunluk seviyesi yeterli olmadığında silikon protez uygulanır. Böylece popo çıkık ve yüksek durur. Protez kısa bir kesiden yerleştirilir.

Popo Kaldırma: Kilo veren kişilerde cilt içinde boşalma ve çökme meydana gelir. Kalça bölgesi askı işlemi ile yukarı alınır. Cilt kalitesi iyi olmayan hastalar için bu işlem yapılmaktadır.

Popo Estetiği Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Popo estetiği genel anestezi altında 1-2 saat içinde gerçekleştirilir. Ameliyattan sonraki ilk günler yüzüstü ve yan pozisyonda yatılır. Ameliyat sonrası 3. gün sırt üstü yatılabilir. Ayrıca 3. günden sonra oturulabilir. 10. günden itibaren sosyal hayata devam edilebilir. Ameliyat sonrası 3 hafta popo korsesi kullanılmalıdır. Bazı hastalarda ödem ve morluk oluşmaması için ilaç kullanılabilir.

Popo Estetiği Sonrası Protez Belli Olur mu?

Popo estetiği iyileştikten sonra hastalar yaşamlarına sanki kendi kalçalarıymış gibi devam edebilirler. Kalçada protez olduğu belli olmaz.

Popo Estetiği Sonrası Ağrı Olur mu?

Popo ameliyatı sonrası ağrı görülebilir. Fakat doktorunuz size ağrı kesici verecektir.

Popo Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Popo estetiği sonrası küçük bir iz kalır ve ilk bakışta belli olmaz.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/popo-sss-min.jpg
Bizimle İletişime Geçiniz
Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews