https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/yanak-ve-elmacik-kemigi-dolgusu-1.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/yanak-ve-elmacik-kemigi-dolgusu-1.jpg

Yüz Hatlarınızı Belirginleştirin ve Daha Hoş Bir İfade Kazanın!

Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Ameliyatsız yüz estetiği uygulamalarında en çok yapılan işlemlerden birisi de yanak ve elmacık kemiği dolgu uygulamasıdır.

Yanak dolgu uygulaması yüzde var olan asimetri durumlarında bu asimetriyi en aza indirmek için amacıyla yapılan işlemlerden birisidir. Yüzün bir tarafı diğer tarafından daha büyük veya daha küçük olabilir. Dengeyi sağlayabilmek için daha küçük olan tarafa dolgu uygulaması yapılarak asimetri durumu en aza indirilmiş olur. Elmacık kemiği dolgu uygulaması ise adından da anlaşılacağı gibi elmacık kemikleri bölgesine yapılmaktadır. Amaç, elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve hoş bir yüz ifadesi elde etmektir.

Elmacık kemiği ve yanak dolgusu bölgesel olarak birbirlerine çok yakın alanda olduklarından bazen karıştırılabilmektedir. İki uygulama ayrı ayrı yapılabildiği gibi ihtiyaç halinde ikisi birlikte de yapılabilir.

Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu dolgu uygulamaları diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi küçük enjeksiyonlar yardımı ile ihtiyaç olan yanak veya elmacık bölgesine enjekte edilerek gerçekleştirilir. Uygulama öncesi anestezik krem uygulaması yapılmaktadır.

Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Yanak Dolgusu ve Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Yanak dolgusu asimetri durumu veya yapılacak alanın büyüklüğüne göre süre olarak değişebilir. Ortalama 10 dakikayı bulmaktadır. Elmacık kemiği dolgusu ise yaklaşık olarak 5 dakika sürmektedir.

Yanak Dolgusu ve Elmacık Kemiği Dolgusu Ağrılı Mıdır?

Dolgu uygulamaları ağrılı değillerdir. Uygulama öncesinde sürülen anestezik kremler iğne giriş yeri hissedilmemesi içindir. Dolgu maddelerinin içerisinde olan uyuşturma etkisi de ağrı acı olmasını engellemektedir.

Yanak Dolgusu ve Elmacık Kemiği Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Uygulama sonrası dolgu etkisini hemen göstermektedir.

Yanak Dolgusu ve Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası Kızarıklık veya Şişlik Olabilir Mi?
 • Dolgu uygulamalarında şişlik ve kızarıklık durumu cildin hassasiyetine göre değişkenlik göstermektedir. Yanak dolgusu genellikle geniş alanlar olduğu için kızarıklık yaşanılabilen bir durumdur. Birkaç saat sonra kaybolmaktadır.
İşlem Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yanak dolgusu ve elmacık kemiği dolgusunda işlem öncesinde kan sulandırıcı herhangi bir şey kullanılmamalıdır. Örneğin alkol, aspirin, coraspin, limon, kiraz gibi gıda ve ilaç maddeleri en az 3 gün öncesinden bırakılmalıdır.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Dolgu verilen yerlere dolgular oturana kadar ellenmemesi gerekmektedir. Bu sebeple dolgu uygulamaları sonrasında 24 saat su değmemesi ve makyaj yapılmaması önerilmektedir.
Yanak Dolgusu ve Elmacık Kemiği Dolgusu Etkisinin Kalıcılığı Ne Kadardır?
 • Yanak dolgusu da elmacık kemiği dolgusu da kalıcılık süreleri 6 – 8 aydır. Bu süre sonrası dolgular erimektedir. İstenildiği takdirde yeniden yapılabilir.
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/05/yanak-ve-elmacik-kemigi-dolgusu-sss.jpg
Bizimle İletişime Geçiniz
Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews