https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-liposuction.jpg
https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/dr-suleyman-tas-liposuction.jpg

Spor ve Diyete Rağmen Erimeyen Yağlarınıza Liposuction ile Çözüm Bulun!

Liposuction

Türkçe’deki karşılığı ile yağ aldırma operasyonu ya da yağ emme operasyonu olarak anılan liposuction, vücudun farklı bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için yapılır. Bu operasyon direkt zayıflama ve kilo verme ameliyatı olarak algılanmamalıdır. Yaptığınız spor ve diyetlere rağmen vücudunuzda erimeyen yağlar varsa hayalinizdeki vücuda sahip olmak için liposuction tercih edilebilir bir ameliyattır.

Liposuction Nedir? Nasıl Yapılır?

Vücutta cilt altında 2 ayrı yağ dokusu bulunur. Biri cildin hemen altında bulunan yüzeyel yağ dokusu dediğimiz kilo alıp vermeden etkilenen yağ dokusu iken, diğeri daha derinde bulunan genetik ve yapısal özelliklere bağlı olan kilo alıp vermekten etkilenmeyen yağ dokusudur. Genellikle 30 yaşını geçtikten sonra ne kadar spor ve diyet yapılsa da basen, kalça gibi bölgelerin yağlanmasına engel olmak mümkün olmayabilir. Diyet ve spor yapmaktan yüz çöker, memelerin formu boşalır ancak yine de basen bölgesindeki yağlar kalır. Hatta bazen çok genç yaşlardaki kızlarda da böyle bir sorun olabilir. Bu durum lifodistrofi dediğimiz hastalık olarak tanımlanır ve bu kişilerin vücudundaki yağ dağılımı eşit değildir. İşte bu gibi durumlarda, kanül dediğimiz aletler ile cilt altına girerek bu sorunlu bölgelerdeki yağların çekilmesi işlemine liposuction denmektedir. Plastik cerrahideki devrim niteliğinde olan bu uygulama dünyada çok yaygın kullanılmaktadır. Ayrıca, son yapılan çalışmalar gösterdi ki, liposuction ile vücudundaki yağlarından kurtulamayan hastalarda bu yağlar uzaklaştırıldığı için bu hastaların Tip 2 Diyabet dediğimiz şeker hastalığının asıl sebebi olan insülin direnci oluşmamaktadır. Böylece  Lipoplasty şeker hastalığına yakalanma riskleri azalmaktadır.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak liposuction hakkındaki detayları sizinle paylaştık. Hala merak ettiğiniz detaylar varsa daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Liposuction Operasyonu Hakkında

Sorulacak Sorular

Liposuction Kimlere Yapılır?

Kilo problemleri olmayan fakat bölgesel olarak zayıflayamayan kişilerde vücuda şekil vermek ve yağları uzaklaştırmak amacıyla yapılır. Sağlık sorunu bulunmayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan kişilere uygulanabilir.

Lazer Lipoliz ve Liposuction Farkı Nedir?

Bu iki uygulama arasındaki en büyük fark yağların atılma işlemidir. Liposuction sırasında kanüllerle yağlar vakumlanarak alınırken lipolizde uygulama ile birlikte yağlar idrar yoluyla atılmaktadır.

Liposuction ile Kaç Kilo Verilir?

Bu bir kilo verme operasyonu değildir. Fazla yağ birikimi yaşanan bölgelerde iyileştirme çalışmasıdır. Dolayısıyla operasyon sonrası kilonuzda 1 ila 2 kilo gibi bir fark oluşur.

Liposuction Kimlerde İşe Yaramaz?
 • Sık sık kilo alıp veren kişilerde ve sarkma yaşayan kişilerde bu uygulama yapılmamalıdır.
Liposuction Kaç Saat Sürer?

Ameliyat süresi bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Örneğin sırt ve karın gibi bir bölgede operasyon yapmak uzun sürer. Yaklaşık olarak 1-4 saat arasında operasyon sonuçlanır.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Liposuction sonrası kilo alınmamalıdır. Diyete ve spora devam etmeniz uygulamanın kalıcılığı açısından çok önemlidir.

Liposuction Sonrası Kesin Sonuç Ne Zaman Belli Olur?

Şişlik ve morluklar 1-3 ay arasında iyileşir. Cildin sıkılaşması için yaklaşık 6 aya ihtiyaç vardır. Bu yüzden liposuction sonuçları 6 ay sonra ortaya çıkar.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

3 gün sonra iyileşme başlar. 10 gün içinde iyileşme süreci tamamlanır.

Liposuction Uygulanabilecek Bölgeler Hangisidir?

Popo, karın, basen, kol, meme ve bel gibi bölgelerde etkili sonuçlar almak mümkündür.

Kötü Sonuçlanan Liposuction Operasyonunun Geri Dönüşü Var mı?

Bu her operasyon için mümkün olmayabilir. Ancak vücudu yeniden güzel hale getirmek çoğu zaman mümkündür. Detaylı muayene sonrası yeniden operasyon olma kararı verebilirsiniz.

Liposuction Sonrası İz Kalır mı?

Elbette iz kalır. Ancak hem izler oldukça küçüktür hem de bikini bölgesi gibi yerlere saklanır ya da vücudun doğal kıvrımlarına gizlenir.

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/liposuction-min-1.jpg
Bizimle İletişime Geçiniz
Operasyon hakkında detayları öğrenmek için şimdi bizimle iletişime geçiniz.

  [mathcaptcha anasayfa-captcha]

  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693
  Bizi Arayın
  +90 543 456 3693

  Leave a Reply

  Puanınız*

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

  15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

  Sosyal Medya

  4,6 671 reviews