Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaşlar mimik hareketiyle birlikte yüzümüze anlam katan göz güzelliğimizi ön plana atan organımızdır. Kaş düşmesi ileri yaşlarda kendini belli etmesi ve estetik olarak düzeltilmesi gereken bir deformasyondur. Bu düşük kaş problemini çözmek için ameliyat ve ameliyatsız çözümler elbette bulunmaktadır. Bir çok kaş kaldırma işlemi yapılmaktadır. Ameliyatsız işlemlerden başlayacak olursak kaş kaldırma işlemleri botox, dolgu, hıfu (ameliyatsız yüz germe), iple kaş kaldırma olarak sıralayabiliriz. Ameliyatlı kaş kaldırma ise şakak germe ameliyatı, endoskopik kaş kaldırma ameliyatı olarak sıralayabiliriz.

Botox İle Kaş Kaldırma

Botox ile kaş kaldırma işlemi kaşın uç kısmana uygulanması sonucunda 1 veya 2 milim kadar kaldırılmasıdır. Ortalama 6-8 ay arasında kalıcılığı vardır ve tekrarlamanız gerekebilmektedir. 5 – 10 dakika sürmektedir. Ağrı sızı olmamakla birlikte şişlik morluk olmamaktadır. İşlem sonrası sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Botox süresi dolgu zaman yeniden yapılabilir. Gerektiği durumlarda defalarca yapılabilmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Dolgusu

Kaş dolgusu kaş alt kısmına uygulanmaktadır. Kaşın altına uygulanan dolgu kaşların yine 1 – 2 milim kadar yukarı kaldırmasıdır. 5 – 10 dakika sürmektedir. Herhangi bir ağrı, şişlik, morluk olmamaktadır. İşlem sonrası sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz 8 ile 12 ay arasında kalıcılığı mevcuttur. Yüz mimik kaslarına göre dolgunun erken erimesi ve kaşların yeniden düşmesi söz konusu olabilir. Bir veya birden fazla yapılmasında herhangi bir problem olmamaktadır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Hıfu (Ameliyatsız Yüz Germe) 

Ameliyatsız yüz germe ameliyatı kaş, gıdı, yanak sarkmasına karşı kullanılan etkili ameliyatsız kaldırma etkisi olan cihazdır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte üretilen ve kullanılan bu cihaz sayesinde 10 – 15 dakika da istenilen sonuç elde edilmekle birlikte kalıcılığı çok daha uzundur. İşlem öncesi yüze krem sürülerek hafif uyuşturulur. Odaklanmış ses dalgaları ile uygulandığı bölgede kaldırma ve germe etkisi yaratmaktadır. İşlem sonrası sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

İple Kaş Kaldırma

İple kaş kaldırma işlemi saç içerisinden küçük bir kesi açılarak kaş uçları doğru asılmasıdır. Bu işlemde ise hasta ne kadar mimik hareketlerini kullanırsa kaşların yeniden düşme ihtimali o kadar hızı olmaktadır. Kişiye göre değişmek ile birlikte 6  ay ile 2 yıl arasında kalıcılığı olabilmektedir.

Şakak Germe Ameliyatı

Şakak germe ameliyatı kaş kaldırma için uygulanan bir ameliyattır. Ancak hem cerrahlar hem de hastalar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir. Bu ameliyat yönteminde saçlı deriden büyük bir deri çıkarılmaktadır. Çıkarılan saç derisi şakakların gerilmesi ile birlikte kaş bölgesinde kalkık görüneme sebep olabilir. Ancak bu ameliyat sonucunda saç içerisinde uzun saçsız bölümler oluşturmasıdır ve bu saçsız bölümler ileride hastaya kellik gibi kötü durumlarla karşı karşıya bırakabilmektedir. İyileşme süreci daha uzun, şişlik ve morlukların olabileceği bir ameliyat olabilmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Endoskopik Kaş Kaldırma

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı saç içerisinden küçük kesiler ile kamera ile kaş bölgesine girilip kaç bölgesinin yukarı kaldırılarak sabitlenmesi ve yukarı asılma işlemi diyebiliriz. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatın avantajları ise saç içerisinden küçük bir kesi açılarak herhangi bir saçsız alan veya kesi izi olmaması, elde edilen sonucun klasik yüz germe ameliyatı hatta yüz germe ameliyatından daha etkili sonuçların alınabileceği, çok hızlı bir iyileşme sürecinin olduğunu söyleyebiliriz. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sonrası ameliyat olan kişi ameliyattan 2 – 3 gün sonra sosyal hayatına dönebilirsiniz. Hastanede kalmak gerekmemektedir. Genelde kaş düşüklüğü için kullanılan en iyi yöntem denilebilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatı ve ameliyatsız kaş kaldırma ile ilgili sizleri bilgilendirdik. Daha fazla bilgi ve sorularınız için (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews