Burnun S Şeklini alması

Burnun S şeklini alması burnun dışarından bakıldığında görünen görüntünü S harfine benzemesidir. Bu hem estetik olarak hem de fonksiyonel olarak düzeltilmesi gereken önemli bir ameliyattır. Burun estetiği ameliyatı hakkında sizleri bilgilendireceğim… Keyifli okumalar.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ameliyatı yani septorinoplasti ameliyatı burnun dış kısmı ve iç kısmının düzeltilmesidir. Septo burnun iç kısmını düzeltirken rino burnun dış kısmının düzeltilmesidir. İsminden de anlaşılacağı gibi septorinoplasti ameliyatı hem nefes alma hem de estetik problemlerinizin düzeltildiği ameliyattır.

septum devuasyonu septoplasti

Burun Deformasyonları

Burun Estetiği ameliyatlarında en çok bilenen deformasyonlar burun kemeri, burun ucu düşüklüğü, burun yamukluğu, burun genişliği, burun S şeklini alması gibi sorunlar hayatımızı ve yaşantımızı olumsuz etkilemektedir bu deformasyonlar ayrı ayrı olması ile birlikte hepsi aynı ameliyatta düzeltilebilir. Burnun S şeklini alması bu ameliyat deformasyonları içerisinde en zorlarından birdir burnun düzeltmek ve buruna verilen hasarın en az seviyede olması gerekmektedir.

burnun s şeklini alması

Burun Estetiği İyileşme Süreci

İyileşme süreci bir çok faktöre göre değişmektedir. Burnun deformasyonundan tutun kullanılan tekniğe kadar her ayrıntı çok önemlidir. Burun estetiği ameliyatında 2 farklı teknik kullanılmaktadır. Açık teknik burun estetiği ve kapalı teknik burun estetiğidir. Diğerleri teknik değil yöntemdir. Kapalı teknik açık tekniğe göre iyileşme süreci daha kısa olurken ameliyat sonrası şişlik ve morluk da az olmaktadır. Doç.Dr. Süleyman TAŞ’ın gerçekleştirilmiş olduğu ve kullanmış olduğu Kapalı ve Atravmatik Teknik ile burun estetiği ameliyatlarında genelde morluk görmeyiz. Şişlik vücudun iyileşme mekanizması şişlik üzerine kurulduğu için bir miktar şişlik görmek mümkündür.

Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?

Burun estetiği ameliyatı ortalama 2 veya 2 buçuk saat sürerken ancak anestezi verilme ve uyandırılma süresi hasta kendine tamamen geldikten sonra odaya alınma süresi derken bu saat 3 – 4 saat sürebilmektedir. Tabi burun deformasyonlarına bağlı olarak da değişebilmektedir. Revizyon ameliyatları daha zor olduğu için ameliyat süreci daha uzun olabilmektedir.

Burun estetiği Doktor Seçimi

Burun estetiği ameliyatı titiz ve özenle yapılması gereken önemli ameliyattır. İsinde başarılı ve tecrübeli doktor seçimi son derece önemlidir. Revizyon ameliyatları oldukça zor olmaktadır. Burun ameliyatı gerektiğinde defalarca ameliyat olunabilir ama her ameliyatta başarı oranı biraz daha düşer bu yüzden ilk ameliyatın gerekli özen ve titizlikle yapılması son derece önemlidir. Burun estetiği ameliyatı olunmadan önce en az 3 – 4 doktor tarafından muayene olunması çok önemlidir. Burun estetiği ameliyatı hakkında bilmeniz gerekenler hakkında farklı görüşler almanız çok önemlidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Hangi Aylarda Tercih Edilmelidir?

Burun estetiği ameliyatı yaz aylarında yapılması tavsiye edilmez gibi bilgiler tamamen yanlıştır. Bilinen en büyük yanlışlardan birisidir diyebiliriz. Kapalı ve Atravmatik Teknik sayesinde 4 mevsim ameliyat olabilirsiniz. Genelde Açık Teknik ameliyatlarında burun ucu kesilmesi ve güneşe bağlı iz kalma problemleri nedeniyle kız aylarında ameliyat olunması tavsiye edilir. Ancak Kapalı Teknik burun estetiği ameliyatında burun ucu kesilmediği için tüm işlem burun delikleri içerisinden yapıldığı için iz kalma problemi olmaz ve 4 mevsim ameliyat olunabilmektedir.
Burun S şeklini alması konu başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan sorular ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews