: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Güzellik Birimi > Gözenek Sıkılaştırma
Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek Sıkılaştırma

Açık gözenekler cilt üzerinde birçok soruna davetiye oluşturmaktadır. Bu yazımızda, açık gözeneklere , beraberinde oluşan cilt sorunlarına, gözenek sıkılaştırma tedavilerine yer vereceğiz. Sizler için hazırladık. Faydalı olmasını umut eder, keyifli okumalar dileriz.

Gözenek Nedir?

Gözenek, cildin ve alt katmanlarının nefes almasını sağlayan hücresel yapılardır. Her ciltte ve her deri yüzeyinde bulunmaktadırlar.

Gözeneklerin içerisine yağ, kir ve benzeri dolduktan sonra gözenek genişlemeye başlamaktadır. Genişleyen gözenekler gözle görülür hale geldiğinde cilt üzerinde delik deşik deformeler oluşmaktadır.
Gözenek Sıkılaştırma
Gözenekler Neden Genişler?

Gözeneklerin genişlemesi cilt üzerinde hoş olmayan görüntülere neden olmaktadır. Geniş gözenekler güzelliği arka planda bıraktığı gibi kişinin kendisini kötü hissetmesine de sebep olmaktadır. Peki, gözenekler neden genişler?

 • Genetik Faktörler : Genetik yapısı olarak annenizde, babanızda, teyzenizde, halanızda veya diğer aile büyüklerinin ciltlerinde gözenek genişliği durumu var ise siz de olması da muhtemeldir.
 • Cilt Temizliği : Makyaj yapsanız da yapmasanız da kadın erkek herkesin cildini temizlemesi ve bunu alışkanlık haline getirmesi gerekmektedir. Temizlenmeyen veya iyi temizlenmeyen ciltte mutlaka gözenekler açılmaya başlamaktadır. Dolayısı ile cilt kalitesi düşmektedir.
 • Makyaj Yapımı : Özellikle de kadınlar cilt üzerine uyguladıkları makyaj ile var olan gözeneklerin içlerini doldurmakta ve gözeneklerin genişlemesine sebep olmaktadır.
 • Yaşlanma : Yaşın artması ile cilt kalitesini kaybetmeye başlamaktadır. Dolayısı ile gözenekler de açılmaya başlamaktadır.
 • Sigara Kullanımı : Sigaranın hemen hemen her şeye olan zararlarının yanında cilt üzerindeki zararları da göz ardı edilemez. Cildin kalitesini azaltmakta ve gözeneklerin açılmasına, genişlemesine neden olmaktadır.
 • Güneş Işınları : Güneş D vitamini açısından zengin bir faktördür. Ancak güneşin yararlı ışınları olduğu kadar zararlı ışınları da mevcuttur. Doğrudan güneşe maruz kalmak cilt için faydasından ziyade zararlıdır. Cilt üzerinde gözeneklerin açılması dahil bir çok deformeye sebep olmaktadır.
 • Cilde Uygun Olmayan Ürün Kullanımı : Gerek makyaj malzemelerinde gerek ise cilt temizleme ürünlerinde cilde en uygun olanları tercih edilmelidir. Aksi durumda gözeneklerin açılması kaçınılmazdır.

Gözenekler Nasıl Sıkılaştırılır?

Açık olan gözenekler cilt için birer kusurdur. Beraberinde sarkma ve kırışmayı da getirmektedir. Gözenek tedavisi yapılmaz ise erken dönemde yaşlılık belirtileri görülebilir.

Gözeneklerin sıkıştırılması için en etkili yöntem ve tedavi altın iğne radyo frekans uygulamasıdır. Altın iğne cihazının ucunda kişiye özel başlıklar kullanılmaktadır. Başlık kısımlarında bulunan altın uçlar ciltte bilinçli hasar yaratmaktadırlar. Cilt bu hasarı toparlamak için yeni hücre üretimini arttırmaktadır. Aynı zamanda uç kısımlar cildin alt tabakasına yaydığı radyo frekans etkisi ile ciltte yenilenme ve sıkılaşma sağlamaktadır.

Gözenek Sıkılaştırma

“Gözenek Sıkılaştırma” için 6 yorum

 • Sude Ilgın dedi ki:

  Bende de gözenek problemi var. İlk ne yapmak lazım?

  • Merhaba Sude Hanım,
   İlk olarak cilt analizi yapılmalı ve ihtiyaç olan işlem belirlenmelidir.
   Detaylı bilgi ve randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı günler.

 • Handan Yeter dedi ki:

  Buz gözenekleri küçültür mü?

  • Merhaba Handan Hanım,
   Buz, evde yapabileceğiniz işlemlerden birisidir. Gözenekleri küçültmek ve sıkılaştırmak için tedavi yöntemleri mevcut. Buzun gözenekleri küçültme etkisinden emin değiliz.
   Detaylı bilgi ve randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı günler.

 • Nesli Aydın dedi ki:

  Sivilce ve gözenek sıkılaştırıcı maske önerir misiniz?

  • Merhaba Nesli Hanım,
   Her cilt farklı yapılara sahiptir. Şu maskeyi yapın demek yanlış olacaktır. Cilt sorunlarına karşı bir çok uygulamamız mevcuttur.
   Detaylı bilgi ve randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan ekibimize ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir