Altın İğne Uygulaması Faydaları

RF (Radyofrekans) Altın iğne cilt için çok etkili bir yöntem diyebiliriz Rf (Radyofrekans) enerjisi ve altın iğne yardımı ile deri ve deri altına Rf (Radyofrekans) enerjisini iletir. İletilen enerji dokuları ısıtır. Bu nedenle verilen enerji doku altında yeni kollajen yapımını ve hasar görmüş kollajenlerin onarılmasını sağlar. Altın iğne kullanılmasındaki sebep ise altının en iyi iletken olmasıdır. Rf (Radyofrekans) en iyi iletmesini sağlayarak en iyi sonucu almamızı sağlamasıdır. Peki o zaman altın iğne uygulamasını faydaları nedir? Bugün ki yazımızda sizleri bilgilendireceğiz.

Altın İğne Uygulaması Faydaları

Altın İğne Radyo Frekans

Cildin gençleşmesini sağlamaktadır, sıkılaşmasını sağlayan, toparlanmasını sağlayan, kırışık ve izlerin giderilmesine yardımcı olan, vücut çatlakların giderilmesinde ve özellikle ergenlik döneminde sivilce oluşmuş ancak iyileşme süreci kötü olan çukurlaşmalar da ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılan yep yeni bir kozmetik tedavi yöntemidir.

Dünyada ve Türkiye’de oldukça sık uygulanan RF altın iğne uygulaması ameliyatsız bir işlem olması ve ağrısız süreçlerin beraberinde getirdiği harika sonuçlarda uygulanan insanlar tarafından görülen olumlu sonuçlardan dolayı taktir toplamayı ve yaygınlaşmayı başarmış bir tedavidir. Bir çok soru var bu konu ile ilgi ama benim için en ilginç olan altın iğnenin uçlarının neden altın olduğudur. Bunun cevabı ise cilt ve cilt altına verilen radyofrekansı en iyi iletmek en iyi sonucu almamızı sağlayacaktır ve en iyi iletken madde olan altının burada kullanılması, önemli bir rol oynaması sorusu kadar güzel cevabı da bizlerle baş başa bırakmaktadır.

Altın İğne Uygulaması Faydaları

Altın iğne ortalama olarak 1 saat sürmektedir. İşlem esnasında yüze batan iğneler ve iğnelere verilen belli miktardaki ısı canımızın yanmasına sebep olmaz mı? Bu soruda en sıklıkla karşılaştığımız sorulardan birisidir. İğne giriş ve ısı ayarları cilt kalınlığına göre değiştiği için kalın deri bölgesinde iğne giriş yerleri daha derindir ama hasta bir şey hissetmez ince deri olan bölgede ise aynı derinlikle değil daha düşük derinlikte ve ısı da yapılması yine hastanın canının yanmasını önleyecektir. Bununla birlikte işlem öncesi cilde lokal krem sürülerek cildin uyuşması sağlanmaktadır. İşlem sırasında olduğu gibi işlem bittikten sonra da kalıcı bir ağrı söz konusu değildir. İşlemden hemen sonra yüzde bir miktar kızarma olsa da ağı olmaz ve hasta çalışmaya devam edebilir.

Altın İğne Uygulaması Faydaları

Altın iğne uygulaması sonrası dikkat edilmesi konular üzerinden geçmekte fayda var. İşlemi yaptıran hasta aynı gün duşa girmemeleri, yüzüne su değmemelidir. Güneşten en iyi şekilde korumalı ve en az 50 faktörlük güneş korucu kullanılmalıdır. Yüze aynı gün makyaj yapılmamalıdır.

İşlem öncesi olduğu gibi sonrası da önemlidir elbette bu konudan da bahsetmekte fayda var. Öncelikle sigara gibi tütün ve tütün ürünleri tüm ameliyat ve ameliyatsız işlemlerde 6 ay öncesinden bırakılmalı ve işlemden sonra hiç içilmemelidir. Alkol gibi kan sulandırıcı içecekler işlemden 3 hafta önce kesilmelidir. Aspirin ve aspirin içeren kan sulandırıcı ilaçlar 3 hafta öncesinde doktorunuzun bilgisi ile kesilmelidir. Bulaşıcı bir hastalığınız var ise, sağlık problemleriniz ciddi seviyede ise, kalp pili, şeker, yüksek tansiyon hastalığınız var ise kanama problemleri gibi ciddi sağlık sorunlarında Hekiminize bilgi verilmeli ve işlem yapılması önerilmemektedir.

RF (Radyofrekans) altın iğne uygulaması faydaları başlıklı yazımızın sona geldik umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Soru ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews