Meme Dolgusu (Aquafilling)

Meme deformasyonlarına cerrahi müdahalelerin dışında bir çözüm yolu da dolgu uygulamasıdır. Meme dolgusu (aquafilling) uygulaması nedir? Nasıl yapılmaktadır? Detaylarını ele alalım. Keyifli okumalar.
Meme Dolgusu (Aquafilling)
Meme estetiği yaptırmak isteyen ve ameliyattan korkanlar için meme dolgu uygulaması bir çözüm yoludur. Meme dolgusu (aquafilling) cerrahi ameliyat değildir. Ameliyatsız estetik uygulamaları kategorisinde yer almaktadır.

Aquafilling uygulaması hangi durumlarda yapılmaktadır?

 • Meme asimetrisini düzeltmek için
 • Meme büyütme için
 • Memenin gelişimsel bozukluklarının tedavisi için
 • Popo büyütme için
 • Çarpık bacak deformasyonu için

Aquafilling uygulaması sadece meme bölgesinde uygulanmamaktadır. Yukarıda saydığımız alanlarda da uygulanmaktadır. Meme dolgusu olarak kullanıldığında memeyi olduğundan daha büyüteceğinden meme küçültme işlemi gerçekleştirilemez. Ve sarkık olan meme yapısını dikleştirme için de yeterli değildir. Sarkmış olan memenin içi doldurularak dikleşeceğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak sonuç istenilen gibi olmamaktadır. Sarkık memeye aquafilling uygulanırsa meme daha da ağırlaşacak ve yer çekimi etkisinden dolayı daha fazla aşağı düşecektir.

Aquafilling Nasıl Yapılmaktadır?

Aquafilling uygulaması için genel anestezi gerekmemektedir. Uygulama yapılacak olan alanın bölgesel olarak uyuşturulması sağlanmaktadır. Uygulamanın kendine özel kanülleri mevcuttur. Bu kanüller ile yapılacak olan bölgenin ihtiyacına göre dolgu maddesi doldurulmaktadır. Lokal anestezi ile uygulandığından yatış gerektirmemektedir. Ameliyathane ortamı gerektirmemektedir. Klinik ortamda uygulanması mümkündür. İstenilirse aynı gün veya ertesi iş başı yapılabilir. Sosyal hayata hemen geçiş yapılabilmesi mümkündür.

İşlem sonrası kanül girişlerinde ve doldurma etkisi sebebi ile bir miktar kızarıklık ve hafif şişkinlik olması beklenen durumdur. Birkaç gün içerisinde tüm bu şikayetler kaybolmaktadır.

Aquafilling Uygulamasının Zararı Var Mıdır?

Aqualiing maddesi diğer dolgu maddeleri gibi insan sağlığına uygun olarak tasarlanmaktadır. Uygulamanın her hangi bir zararı yoktur. Ancak alerjik bir yapınız var ise dikkatli olunmalıdır. Vücudunuz dolgu maddesine karşı savunmaya geçebilir ve alerjik sorunlar baş gösterebilmektedir. Alerjik yapınız mevcut ise hekiminize mutlaka belirtmeniz gerekmektedir.

Aquafilling Süresi Ne Kadardır?

Bu dolgu uygulamasının kısa süreli olarak 1 – 2 yıllık, uzun süreli olarak 5 – 8 yıl kalıcılığı mevcuttur.

Aquafilling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 • Lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir.
 • Ameliyatsız uygulamadır.
 • İş ve sosyal hayata aynı gün bile geri dönüş yapılabilir.
 • Ağrılı bir işlem değildir.
 • Anında etkisi görülebilir.
 • Fiyat olarak cerrahi işlemlerden daha uygundur.

 

Aquafilling Dezavantajları Nelerdir?

 • Kalıcı bir yöntem değildir.
 • Dolgu erimeye başladığında hepsi aynı anda eriyemeyeceği için asimetrilere sebep olmaktadır.

Klinik olarak Aquafilling uygulamasına bakış açımız; bu uygulamanın yapılmasını önermemekten yanadır. Avantajlarına rağmen ciddi dezavantajları vardır. Kalıcı olmaması ve ilerleyen dönemlerde ciddi asimetri sorunlarına yol açacağından dolayı kesinlikle önerimiz cerrahi müdahalelerin yapılması yönündedir.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews