Altın İğne Öncesi Sonrası

 

RF (Radyofrekans) altın iğne cildi sıkılaştıran, kırışıklıkların görünümünü azaltan ve cildinizin dokusunu iyileştiren yenilikçi bir kozmetik tedavidir. Cildin gençleşmesini, sıkılaşmasını, toparlanmasını, kırışıklık ve izlerin giderilmesini, sivilce iz tedavisini ve vücut çatlak tedavisini sağlamaktadır. Lekeler veya sivilce izleri ne kadar eski olursa olsun tedavi edilebilmektedir. Radyofrekans enerjisini cilt ve cilt altına ileten iğneler uçları altın kaplamadır. Peki neden altın diye sorarsanız cilt altına radyo frekansı en iyi şekilde iletmemiz gerekiyor ki yapılan işlemden en iyi sonuç alınabilsin ve bakıldığı zaman en iyi iletken madde olarak altının seçilmesi radyofrekansı en iyi şekilde cilt altına ileterek harika sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Altın iğne öncesi – sonrası yazımızı sizler için değerlendireceğiz.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Öncesi

Altın iğne uygulama öncesinde yapılması gerekenler altın iğne sonrasında iyileşme süreci ve sonucu etkileyeceği için sizleri bilgilendirmem gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Öncelikle her ameliyat veya ameliyatsız işlemde olduğu gibi sigara kullanılması yara iyileşmesini kötü etkilediği için işlemden 6 ay önce sigaranın bırakılması gerekmektedir ve işlemden önce içilmemelidir. Kan sulandırma etkisi olan aspirin ve aspirin içeren ilaçların 3 hafta öncesinden kesilmiş olması gerekmektedir. Yine kan sulandırma etkisi olan alkol kullanımının altın iğne uygulamasından 3 hafta öncesinden bırakılmalıdır. İşlem öncesinde makyaj silinmelidir, yüze kimyasal herhangi bir şey sürülmemelidir. İşlem öncesinde yüze sürülen anestezi kremi işlem sırasında ve sonrasında açı hissetmenizi önleyecektir. Bu yüzden bu işlem için acısız diyebiliriz. 18 yaşını doldurmuş cilt problemleri altın iğne tedavisi için uygun olan her hastaya yapılabilmektedir. Bu işlem için tecrübeli ve alanında uzman hekim seçmeniz tavsiye edilir.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Sonrası

RF (Radyofrekans) altın iğne ortalama olarak 1 saat sürmektedir. Beyaz tenli hastalarda daha fazla görülmektedir ancak esmer tenlilerde yüzde kızarıklık daha az olmaktadır. İşlemden sonra ağrı hissi olmamaktadır, aynı gün duşa girilmemelidir yüze su değmemelidir, 2 – 3 gün güneşten korunmalı ve en az 50 faktörlük güneş kremi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Altın iğne uygulanan aynı gün makyaj yapılmamalıdır. 3 – 6 seans yapılabilmektedir ve her seans için iyileşme sürecini beklemeniz gerekmektedir. Her seans için 1 ay beklenmesi yeterlidir.  Her seans sonrası işlemin faydasını görebilmektesiniz ancak doktorunuzun verdiği seans uygulaması tamamlandıktan sonra yılda 1 kez yaptırmanız cildiniz için yeterli olacaktır.

Altın İğne Öncesi Sonrası

Altın iğne öncesi – sonrası yazımızın sonuna geldik. Daha fazla bilgi ve sorularınız için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews