TAŞ® Bebek Gibi Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı bir cilt için en önemli adım cildin temizliğidir. Bu yazımızda TAŞ® Bebek gibi bir cilt için yapılması gerekenler nelerdir? Konusuna yer vereceğiz. Keyifli okumalar.

TAŞ® Bebek gibi bir cilt için yapılması gerekenler;

  • Cilt bakımı
  • Düzenli ve yeterli beslenme
  • Su tüketimi
  • Sigara ve / veya alkol kullanımı
  • Düzenli ve yeterli uyku
  • Aşırı sıcak olmayan Ilık duş
  • Makyaj
  • Cilde uygun ürünlerin tercihi

Cilt Bakımı : Temiz bir cilt için cilt bakımı en önemli faktörlerden birisidir. Temiz olan cilt sağlıklıdır. Cilt bakımı, ciltteki sorunları ortadan kaldırmak için yapılması gereken ilk adımdır. TAŞ® Bebek cilt bakımı uygulaması ile profesyonel olarak cilt temizliği sağlanmaktadır.

TAŞ® Bebek cilt bakımı 11 adımdan oluşan profesyonel hizmet veren bakım serisidir. Ağrısız acısız konforlu yapılmaktadır. Uygulama yaklaşık olarak 1 saat 1,5 saat sürmektedir.

TAŞ® Bebek cilt bakımının ilk aşaması cildin temizlenmesi için ve köpürtme safhasıdır.

İkinci adımda peeling uygulaması ile cilt ölü derilerden arındırılmaktadır.

Üçüncü adımda ise vakum gücüyle derinlemesine temizlik sağlanmaktadır.

Dördüncü ve beşinci adımlarda cildin ihtiyacı olan vitamin desteği cilde uygulanmaktadır.

Altıncı ve yedinci adımlarda cildi sıkılaştırıcı etkiye sahip olan cilt bakımı başlıkları uygulanmaktadır.

Sekizinci ve dokuzuncu adımda cildin sıkılaşması için tonik ve nemlendirme uygulaması yapılmaktadır.

Onuncu adımda cilt tipine uygun olan led terapi uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Onbir ve sonuncu adımda bakım sonu uygulamaları yapılmakta ve işlem son bulmaktadır.

TAŞ® Bebek cilt bakımı ile cilt temizlenirken sıkılaşmakta ve aynı zamanda parlaklığı da arttırılmaktadır. Düzenli olarak ayda bir kez yapılması önerilmektedir.

Düzenli ve Yeterli Beslenme : TAŞ® Bebek gibi bir cilt için en önemli konulardan bir diğeri de beslenmedir. Ağır ve yağlı beslenmeden uzak kalmak akne ve sivilcelenme sorunlarından korumaktadır.

Su Tüketimi : Vücudun en çok ihtiyaçlarından bir diğeri de sudur. Yeterli miktarda su tüketimi yapılamadığı zaman cilt de akne sorunları ve erken yaşlanma etkileri baş göstermektedir.

Sigara ve / veya Alkol Tüketimi : Sigara ve / veya alkol tüketimi cilde en çok zarar veren faktörlerdendir. Kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Uyku : Düzenli ve yeterli uyku cilt kalitesini arttıran önemli faktörlerden bir diğeridir. İyi bir cilt için düzenli uyku alışkanlığı kazanılmalı ve göz ardı edilmemelidir.

Ilık Duş : Duş alırken çok sıcak su kullanmak cildi erken yaşlandıran etkilerden birisidir. Ilık su ile duş alınması cildi daha diri tutmaya yardımcı olacaktır.

Makyaj : Yapılan yoğun ve ağır makyajlar cildin altında birikerek siyah nokta ve akne sorunlarına yatak oluşturmaktadır. Ağır makyajlardan kaçınılmalı daha hafif makyajlar yapılmalı ve gece uyumadan önce mutlaka cilt iyice temizlenmelidir. Ayda bir kez mutlaka profesyonel bakım yapılması tavsiye edilmektedir.

Cilde Uygun Olan Ürünler : Cilt bakım ürünleri veya makyaj malzemeleri mutlaka cilt ile uyumlu olan ürünler seçilmelidir. Aksi durumda ciltte bir çok sorunlar başlayabilmektedir.

 

TAŞ® Bebek Gibi Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews