Meme Estetiği İçin En Doğru Zaman Ne Zaman?

Meme estetiği ameliyatları kadınlar tarafından en çok tercih edilen cerrahi ameliyatlar arasındadır. Peki, ‘’ meme estetiği için en doğru zaman ne zaman? ‘’ dır. Bu yazımızda sizlere bu konuyu aktarıyor olacağız. Keyifli okumalar.
Meme estetiği ameliyatları, meme büyütme estetik ameliyatı, meme küçültme estetik ameliyatı ve meme dikleştirme estetik ameliyatı olarak 3 şekilde planlanmaktadır. Ayrı ayrı veya birlikte kombin olarak da yapılabilmektedir.
Meme estetiğinin yapılabilmesi için en doğru zaman yapılacak olan meme estetiği müdahalesine göre değişiklik göstermektedir. Meme estetik ameliyatları ve yapılabilmesi uygun zaman dilimlerini tek tek ele alalım.

Meme Büyütme Ameliyatı İçin En Doğru Zaman
Meme büyütme ameliyatı için en ideal ve en doğru zaman dilimi yaza girmeden önceki dönemdir. Çünkü, meme büyütme estetiğinde amaç dolgun ve hacimli memelere sahip olmaktır. Yaz tatili sezonu açılmadan tatil öncesinde hayal ettiğiniz tatili meme estetiği ameliyatı sonrası gerçekleştirmek mümkün. Yaz gelmeden önce yapılmasının sebebi, yazın rahatlıkla mayo, bikini giyebilmektir. Tatilinizin tadını çıkarabilmeniz için tatil planlarınızdan önce meme büyütme ameliyatını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu durum sizin faydanıza olacak ve harika bir tatil için ilk adımı atmış olmanızı sağlayacaktır.
Meme Estetiği İçin En Doğru Zaman Ne Zaman?
Meme Küçültme Ameliyatı İçin En Doğru Zaman
Meme küçültme ameliyatı için en ideal ve en doğru zaman kendinize kaliteli istirahat dönemi ayırabileceğiniz dönemdir. Meme küçültme ameliyatı ağrılı olabilmektedir. İyileşme süreci de istirahat sürenizin kalitesi ile doğru orantıda ilerleyecektir. Çalışıyorsanız veya okuyorsanız, işten okuldan en az 15 gün izinli olduğunuz dönemde planlanması doğru olacaktır. Bu izin döneminizi kışa getirmek mümkün ise çok çok daha iyi olacaktır. Böylelikle yaza kadar iyileşme süreci tamamlanmış olacaktır. Siz için de tatilinizden ödün vermeden yeni göğüsleriniz ile hem tatilinizin hem de hafifliğinizin tadını çıkarabilmenize fırsat olacaktır.
Meme Estetiği İçin En Doğru Zaman Ne Zaman?
Meme Dikleştirme Ameliyatı İçin En Doğru Zaman
Meme dikleştirme ameliyatı için en ideal ve en uygun zaman hiç şüphesiz kış mevsimidir. Meme dikleştirme ameliyatları, diğer meme estetiği ameliyatlarına kıyaslandığında daha komplike cerrahidir. Genellikle uygulama şekli ters T şeklindedir. Ters T tekniğinde, memenin altından yatay bir kesi ve meme başına doğru dikey bir kesi yapılmaktadır. Sarkan meme dokusu içeriden görünmez sütyen şeklinde toparlanmaktadır. Sarkık ama içi boşalmış olan memelerde dikleştirmeye ek silikon protezler de yerleştirilerek meme büyütme estetiği de yapılmaktadır. Ters T kesi yerleri ameliyat sonrasında dikişler atılarak kapatılmaktadır. Memenin iyileşme süreci, sadece büyütme estetiği yapılan memelere oranla biraz daha yavaştır. Meme küçültme ameliyatında olduğu gibi kaliteli istirahat gerektirmektedir. Özellikle kışın yapılmasının sebebi, güneş olmamasından kaynaklanmaktadır. Çünkü ters T tekniğinde yapılan kesi yerlerinin güzel iyileşmesi ve izin minimum durumda kalması için güneşin olmaması gerekmektedir.
Meme Estetiği İçin En Doğru Zaman Ne Zaman?
Kışın izin alamıyor ve çocukların okullarından dolayı fırsat bulamıyor da olabilirsiniz. Bu durumda yazın da ameliyatlar yapılabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli olan nokta daha önce de belirttiğimiz gibi kendinize ayırabileceğiniz yeterli ve gerekli olan kaliteli istirahat sürecidir. Aynı durum diğer meme estetiği ameliyatları için de geçerlidir.
Hangi meme estetiği ameliyatını olursanız olun mutlaka doktorunuzun size özel vereceği talimatları harfiyen yerine getirmeli ve gerekli özeni göstermelisiniz. Bu sayede iyileşme süreciniz daha hızlı sürede tamamlanacaktır.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews