Meme Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Meme estetiği ameliyatları, plastik cerrahi branşı dünyasında en çok tercih edilen estetik ameliyatlarındandır. Peki, meme estetiği ameliyatları ne kadar sürer? Sizler için yazdık. Keyifli okumalar.

Meme estetiği ameliyatının süresi yapılan ameliyatın amacına göre değişkenlik gösterir. Tek tek ele alalım.
Meme Ameliyatları Ne Kadar Sürer?
Meme Büyütme Estetiği Süreci

Meme büyütme ameliyatı, estetik ameliyatlar arasında en çok talep edilen cerrahi müdahaledir. Ameliyat öncesinde detaylı muayene önem arz etmektedir. Muayene esnasında kişinin şikayetleri, istek ve talepleri belirlenmektedir. Vücut oranlarına uygun, beklentisini de karşılayacak silikon protezler tüm detayları ile konuşulur. Ameliyat öncesi çizimler ve ölçümler yapılmaktadır.

Meme büyütme cerrahisi genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bu sebepten dolayı ameliyattan sonraki gece hastanede kalınması önerilmektedir. Ertesi gün taburcu olunabilmekte ve istirahat sürecine başlanmaktadır.

Meme büyütme estetik ameliyatı yaklaşık olarak 1 saat veya 1,5 saat sürmektedir. 4 – 5 gün istirahatin ardından iş hayatına devam edilebilmektedir.
Meme Ameliyatları Ne Kadar Sürer?
Meme Küçültme Estetiği Süreci

Meme küçültme ameliyatı, hem estetik ameliyatı hem de sağlık müdahalesi kapsamındadır. En çok talep edilen ameliyatlardan birisidir. Ameliyat öncesi yapılacak olan detaylı muayene esnasında tüm şikayet ve bulgular saptanmaktadır. Ölçümler ve çizimler yapılmaktadır.

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında 1 gece hastanede kalınması önemlidir. Ertesi gün taburcu olunabilmektedir. Ardından kaliteli istirahat süreci son derece önemlidir. 1 hafta sonra kontrol gerçekleştirilmektedir. İş hayatına dönüş 1 hafta veya 10 günü bulabilmektedir. İş hayatına dönüşe zorunlu değil ise 2 haftaya kadar kaliteli istirahat önerilmektedir.

Meme küçültme ameliyatı, kullanılacak olan tekniğe göre değişmektedir. 50 – 55 yaşlarında bir hasta için süte bezlerinin korunmasına gerek kalmayacağından dolayı ameliyat süresi daha kısadır. Genellikle 1 saat veya 1,5 saat sürmektedir. Daha genç yaşlarda ve emzirme durumu olan hastalarda kullanılacak olan teknikte süt bezleri korunmaktadır. Dolayısı ile ameliyat süresi doğrudan uzamaktadır. Yaklaşık olarak 2 saat veya 3 saati bulabilmektedir.
Meme Ameliyatları Ne Kadar Sürer?
Meme Dikleştirme Estetiği Süreci

Meme dikleştirme ameliyatı, kadınların kabusu olan sarkık meme deformasyonu sonucu yapılan cerrahi müdahaledir. Yine en çok talep edilen ameliyatlardan birisidir. Ameliyat öncesi yapılacak olan detaylı muayenede tüm hatlar görüşülmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınması yeterli olmaktadır. Ertesi gün taburcu olunmaktadır. Tıpkı meme küçültme ameliyatında olduğu gibi kaliteli istirahat süreci gerektiren cerrahi müdahaledir. 1 hafta sonra kontrol yapılmaktadır. İşe başlangıç için acele edilmemeli ve aciliyeti yok ise 2 hafta istirahat önerilmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatının süresi yapılacak olan müdahaleye göre değişmektedir. Tek başına meme dikleştirme yapılacak ise yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Bazı durumlarda meme dikleştirmeye ek olarak meme protezi ameliyatı da eklenmektedir. Bu durumda ameliyat süresi doğrudan uzamaktadır. Yaklaşık olarak 3 saati bulmaktadır.
Meme Ameliyatları Ne Kadar Sürer?
Meme Anomali Ameliyatları

Meme anomali ameliyatlarının süreleri anomalinin çeşidine ve yapılacak olan müdahaleye göre değişiklik göstermektedir. Ameliyatın süresi detaylı muayene sonrası belirlenmektedir.

 

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews