Meme Ameliyatı Sonrası Göğüste Kitle / Şişlik / Ödem Oluşması | Doç. Dr. Süleyman Taş

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak hazırladığımız blog yazılarında bu haftaki konumuz meme ameliyatı sonrasında göğüste kitle, şişlik ve ödem oluşması olacak. Birbirinden farklı meme ameliyat çeşitleri olduğundan yazıya öncelikle meme ameliyatlarının çeşitleri ile başlayabiliriz.

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı, küçük memeye sahip olan kadınların başvurdukları estetik cerrahi ameliyatı çeşitlerindendir. Ameliyatın amacı, adından da anlaşılacağı gibi memeyi büyütmektir. Genel anestezi altında yapılmaktadır. Meme ameliyatı çeşitleri içerisinde, sosyal hayata en hızlı geri dönüş yapılan ameliyat çeşididir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında bir 4-5 günlük istirahat süreci yeterlidir. Kişi sonrasında iş veya sosyal hayatına dönebilmektedir. Ameliyat sonrasında göğüste şişlik ve ödem beklenilen bir durumdur. Ameliyat olan kişi, istirahat sürecindeyken Doktorunun tavsiyelerine uyum sağlar ise göğüste kitle, şişlik ya da herhangi bir ödem oluşumu korkulacak düzeyde olmayacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı, iri göğüslere sahip olan kadınların başvurdukları ameliyat çeşididir. Meme büyütme ameliyatının tam tersi büyük olmaktadır. Memenin küçültülmesi anlamına gelmektedir. İri meme yapısına sahip olan kadınlar, sadece görsel olarak değil sağlık olarak da bir takım sorunlar yaşamaktadır. Büyük memeyi vücut taşımakta zorlanmakta ve beraberinde bel, boyun sırt ağrılarına sebep olmaktadır. Meme küçültme ameliyatı hem görsel hem sağlık açısından kişinin yaşam standardını artırmaktadır.

Meme Dikleştirme – Toparlama Ameliyatı

Kadınların, doğum ve emzirme süreçleri sonrasında göğüslerinde bir takım değişimler meydana gelmektedir. Meme, bebeğin temel ihtiyacı olan anne sütü üretimini sağlayarak büyümeye ve şişmeye başlar. Emzirme süreci tamamlandıktan sonra meme yapısı tabir-i caizse içi boşalır ve yer çekiminin etkisi ile aşağı doğru sarkar. İşte bu durumu düzeltebilecek cerrahi uygulama mastopeksi diye adlandırdığımız meme dikleştirme – toparlama ameliyatıdır. Bazı durumlarda içi boşalan meme yapısını toparlayabilmek için silikon protezlere ihtiyaç duyulabilmektedir.

Esas konumuza gelecek olursak, meme ameliyatı sonrası göğüste kitle, şişlik ve ödem oluşması yapılan estetik müdahale çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Meme büyütme ameliyatı sonrası göğüste kitle, şişlik ve ödem oluşması pek rastlanmayan bir durumdur. Meme büyütme ameliyatı sosyal hayatınıza en hızlı dönüş yapabileceğiniz ameliyat çeşididir. 4 – 5 günlük istirahat süreci yeterli olmaktadır. Ancak meme küçültme ameliyatı ve meme dikleştirme – toparlama ameliyatı ise meme büyütme ameliyatı ile kıyaslandığında istirahat süreci biraz daha uzun olmaktadır. 7 – 10 günlük kaliteli istirahat süreci mutlaka olmalıdır. Bu işlemler sonrasında göğüste kitle, şişlik ve ödem oluşması beklenen bir durumdur. Doktorun tavsiyeleri ve önerileri dikkate alındığında ve kaliteli istirahat süreci sağlandığında şişlik ve ödem durumu minimal seviyede olacaktır. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak meme ameliyatı sonrası göğüste oluşan kitle, şişlik ve ödem ile ilgili sorulan sorulara yönelik hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Meme ameliyatı ile ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak ister, sağlıklı günler dileriz.

Avatar of assoc. Prof. Dr. Suleyman tas
Doç. Dr. Süleyman TAŞ
0 Comment

No Comment.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-logo.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını muayenehanesinde görmektedir.

Üye Dernekler
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/TPRECD-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ASOPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/vsfrm-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ishrs-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/uems-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/epsrc-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/euraps-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ISAPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo-2.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo.png
Sosyal Medya

4,8 535 reviews

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Doç. Dr. Süleyman TAŞ
Merhaba 🙌
Size nasıl yardımcı olabiliriz?