İnce Derili Burun Estetiği

Adından da anlaşılacağı üzere ince derili burun tipi burun üzerini kaplayan derinin ince yapıda olmasıdır. Yapılan burun ameliyatlarında her iki burun tipinin de birbirine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Ancak genel çerçeveden bakıldığında ince derili burun estetiği, kalın derili burun estetiğine kıyasla daha fazla avantaj sunduğu söylenebilir.

İnce Derili Burun Nasıl Anlaşılır?

Bu bilgileri okuduktan sonra muhtemelen birçok kişinin aklına ‘Benim burun yapım ince derili mi?’ sorusu gelmektedir. Burnunuzun kalın derili mi ince derili mi olduğunu kesin olarak gösteren bir bilgi buradan sunulamaz. Nitekim her burnun yapısı birbirinden farklıdır. Danışmak istediğiniz burun estetik cerrahı ile ilk randevunuzda burun derinizin yapısı ile ilgili kesin ve doğru bir bilgi almanız mümkün olur.

Estetik Ameliyatlarında İnce Derili Burunların Avantajları ve Dezavantajları

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen ve ince derili burun yapısına sahip olan kişiler kalın derili burun yapısına sahip olan kişilere kıyasla daha çok avantaja sahip olurlar. İnce derili burun ameliyatlarındaki başlıca avantaj ve dezavantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • İnce derili burun ameliyatı sonrasında iyileşme süreci kalın derili burun ameliyatına kıyasla daha kısa sürmektedir.
  • Alanında başarılı plastik cerrahiler, ince derili burun estetiklerinde ince işçiliklerini ve yeteneklerini daha rahat ortaya koyabilirler.
  • Kalın derilere kıyasla ince derili burun estetik ameliyatlarında en ufak hatalar bile belli olur. Çünkü ince derinin burun dezenformasyonlarını saklayabilme kabiliyeti kalın derinin aksine yoktur. Dolayısıyla ince derili burun yapısına sahip olan kişiler gerçekten güvenebilecekleri bir estetik cerrahiye başvurmalılardır.
  • Bir önceki maddedeki dezavantaj iyi bir burun estetik doktorunun elinde avantaja dönüştürülebilir. Nitekim ince derili burun ameliyatlarında yapılan en ufak değişikliğin bile belli olması kalın derili burun ameliyatlarına kıyasla daha fazladır. Böylelikle estetik cerrahinin yaptığı her ince ve güzel iş dışarı da yansımış olur.

İnce Derili Burun İyileşme Süreci

Daha önce belirttiğimiz üzere ince derili burun ameliyatlarında iyileşme süreci kalın derili buruna sahip hastalara kıyasla daha hızlı olur. Burun üzerindeki ödemin iyileşmesi ve burnun nihai formuna ulaşması ince derili burun ameliyatlarında 6-12 ay arasında değişmektedir. Kalın derili burunlarda ise bu süre 1-2 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

İnce Derili Burun Yapısına Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Estetik cerrahının ortaya koyduğu en ufak ince ve estetik dokunuşlar ve yapabileceği en ufak hata ince derili burunlarda daha belirgin olarak ortaya çıkar. Bu yüzden ince derili burun yapısına sahip kişiler alanında uzman ve güvenilir burun estetik doktoruna danışmalılardır. Bununla birlikte ince derili burun ameliyatlarının öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler burun yapısına, yapılacak operasyonun boyutuna gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir ve tüm bunlar estetik cerrahınız tarafından gerekli zamanlarda size bildirilir.

İnce Derili Burun Estetiği Fiyatları

Her çeşit estetik operasyonlarında yapılan işleme, kalınan hastaneye, estetik cerrahının başarı geçmişine ve benzeri durumlara bağlı olarak ameliyat fiyatları değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak her çeşit ince derili burun ameliyatı fiyatı da aynı olmamaktadır. Burun estetik fiyatlarını etkileyen faktörler geniş çerçevede ele alınabilir. Estetik süreci hakkında genel bilgilere, ameliyat öncesi, süreci ve sonrası yaşananlar hakkında detaylı bilgilere ise burun estetiği sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde ilgili linke tıklayabilirsiniz. Ameliyat fiyatını öğrenmek için danışacağınız estetik cerrahından randevu almanız ve ön görüşme sağlamanız gerekmektedir. TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi’nden fiyat almak için +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews