Kombine Estetik Operasyonlar

Son yıllarda kombine estetik operasyonlara duyulan ilgi gün geçtikçe artıyor. Bazı hastalar tek bir estetiğe yönelirken bazıları kombine estetik operasyonları tercih ediyor.

Kombine Estetik Nedir?

Kombine estetik ameliyatı hastanın isteğiyle ya da plastik cerrah tarafından gerekli görüldüğü için aynı bölgede ya da farklı bölgede yapılan eş zamanlı estetik ameliyatlardır. 

Kombine Estetiğe Nasıl Karar Verilir?

Estetik bütündür. Karın bölgesinde sarkma varsa karın germe ameliyatı yapılır. Hastanın bel bölgesinde yağlanma varsa liposuction da yapılmalıdır. Çünkü liposuction yapılmazsa düz bir karın ve şiş kenarlar elde edilir. Bu gibi durumlarda kombine estetiğe karar verilir. Bunun yanı sıra hastanın farklı her iki bölgesinden rahatsızlık duyması durumunda kombine estetiğe karar verilebilir.

Kombine ameliyata karar verilirken hastanın istekleri göz önünde bulundurulur. Bunun yanı sıra hangi ameliyatın önce yapılacağı hastanın durumuna ya da ihtiyaçlarına bağlıdır. Kombine olarak yapılacak estetiklerde bu karar da etkilidir. Burun estetiği ve liposuction yapılacaksa önce liposuction yapılır. Çünkü liposuction esnasında hasta şekillendirilirken sağa sola çevrilir. Burun estetiği bu hareketlerden etkileneceği için önce yapılamaz. 

 • Kombine estetik operasyonu öncesi hastanın herhangi bir sorunu olmaması gerekir.
 • Anestezi süresi diğer ameliyatlara göre daha uzun olduğu için kesinlikle anestezi doktorundan onay alınmalıdır. 
 • Hastanın ileri yaşlarda olmaması önerilir. 
 • Hastanın hipertansiyon ve diyabet benzeri kronik hastalıkları olmaması gerekir. 
 • Kanama diğer ameliyatlara göre daha fazla olacağı için kan değerleri yeterli seviyede olmalıdır. 
 • Ameliyat planı hastaya özel hazırlanmalıdır ve hastanın isteklerini kapsamalıdır.

Kombine Estetik Ameliyat Öncesi Nelere Dikkat Edilir?

Kombine estetik operasyon öncesinde de tüm estetik operasyonlarda dikkat edilmesi gerekenlere dikkat edilmelidir. Kan inceltici gibi haplardan uzak durulmalı, sigara bırakılmalı, ameliyat öncesi sekiz saat yemek yenmemeli ve ameliyat günü için rahat kıyafetler tercih edilmelidir. 

Beraber Tercih Edilen Kombine Operasyonlar Nelerdir?

Pek çok bölge için kombine ameliyatlar gerçekleştirilebilir. En çok tercih edilen kombine estetik operasyonları ise sizin için şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Meme estetiği, karın germe ve liposuction.
 • Meme dikleştirme ve meme büyütme.
 • Popo estetiği ve liposuction.
 • Burun estetiği, çene ameliyatı ve dudak estetiği.
 • Meme estetiği ve kol estetiği.
 • Karın germe ve bacak estetiği.
 • Göz kapağı ile yüz estetiği.

Özellikle hamilelik sonrası kombine operasyonlar pek çok kişi tarafından tercih edilir. Kadın vücudunun pek çok bölgesinde oluşan problemler için bu ameliyat idealdir. Göğüslerde sarkma ve karın bölgesinde deformiteler meydana gelebilir. Dolayısıyla tek anestezi ve tek iyileşme dönemi ile hamilelik sonrası vücut problemlerinin önüne geçilebilir. 

Kombine Operasyonda Kaç Operasyon Aynı Anda Gerçekleştirilebilir?

Ameliyat öncesi yapılan testlerde hastanın sağlık durumunda herhangi bir problem olmadığı sürece operasyon sayısı kısıtlanmaz. 2, 4, 6 olarak bu sayı değişebilir. Bu sorunun cevabını belirleyen faktör ameliyatların büyüklüğüdür. İyileşme süresini uzatmayacak operasyınlar tercih edilir. 

Kombine Estetik İşleminin Avantajları Nelerdir?

Kombine estetik operasyonların avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kısa sürede estetik bütüne ve memnuniyete ulaşma.
 • Daha iyi estetik sonuçlara ulaşma.
 • Daha avantajlı fiyatlar.
 • Tek ameliyat iyileşme süreci gibi kısa iyileşme süreci.
 • Bir kez anestezi alma.

Kombine Estetik Fiyatları

Kombine estetik ameliyatı fiyatları tek bir estetik ameliyat fiyatına oranla daha avantajlıdır. Hastane ücreti, kan tahlili ve sarf malzeme ücreti gibi başlıca kalemler kombine ameliyat için 1 kez ödenir. Dolayısıyla tek tek estetik ameliyat olmak istediğinizde bütün bu ücretleri ayrı ayrı ödemeniz gerekir. 

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak “hamilelik sonrası kombine operasyonlar”, “sık sık birlikte tercih edilen kombine operasyonlar” ve “Kombine estetiğin avantajları” gibi konulara değindiğimiz blog yazımızın sonuna geldik. Yazı boyunca kombine estetik varyasyonları hakkında detaylı bilgi verdik. Estetik cerrahi ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek ister; sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews