: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Güzellik Birimili>Merak Ettikleriniz > Hifu Öncesi Sonrası
Hifu Öncesi Sonrası

Hifu Öncesi Sonrası

Ameliyatsız yüz germe (Hifu) işlemi isminden de anlaşılacağı gibi ameliyatsız işlem olduğu için bir çok insanın tercih ettiği ve popüler işlem haline gelmiştir. Ameliyatsız yüz germe işleminde, kesi izleri, şişlik, morluk, genel anestezi kullanılmadığı için hastaların ameliyatsız yüz germe işlemini tercih etmelerindeki sebeplerdendir. Bugün ki yazımızda hifu öncesi sonrası yazımızda sizleri bilgilendireceğiz.

Hifu Öncesi

Ameliyatsız yüz germe (Hifu) öncesinde herhangi bir hastalığınız var ise mutlaka işlem öncesinde doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir. Kan sulandırma etkisi olan aspirin veya aspirin içeren ilaçların 3 hafta öncesinden bırakılması gerekmektedir. Her ameliyatlı veya ameliyatsız işlemde olduğu gibi sigara ameliyatsız yüz germe işleminden 6 ay önce kesilmelidir. İşlemden sonra da içilmemelidir. Sigara ile sınıflandırmak yeterli değildir tüm tütün ürünleri diyebiliriz. Sigara iyileşme sürecinizi olumsuz yönde etkilediği gibi yaşlandırmayı da hızlandıracağı için iyileşme sonrası süreci olumsuz etkilemektedir. İşlemden önce makyaj yapılmamalıdır ve işlem öncesinde yüze lokal krem sürülerek uyuşturulur. Ameliyatsız yüz germe ameliyatı için öncelikle yüz sarkmalı belirginleşmiş ve doktoru tarafından işleme onay verilmiş 35 ile 65 yaş arası hastalara uygulanmaktadır. Hifu yaptıracak kişilerin ne zaman yaptırmamız gerekiyor sorusu oldukça fazladır. Ameliyatsız yüz germe işlemini 4 mevsim yaptırabilirsiniz.

Hifu Sonrası

Ameliyatsız yüz germe kişiden kişiye göre değişmekle birlikte yüz ve boyun bölgeleri için ortaşama 1,5 saat sürmektedir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Yüzde çok az kızarma görülebilir ama günlük hayatınıza devam etmenize engel değildir. 1 – 2 gün ağır spor yapılması önerilmemektedir. Tam olarak etkisini 2 ay sonra görmüş oluruz. İşlem sonrasında cilt altında sıkılaşma başlar ve bu sıkılma ile birlikte sarkıklık yukarı doğru kalkar. Ameliyatsız yüz germe sonrasında koruyucu krem sürülerek normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ameliyatsız yüz germe ağrılı bir işlem değildir işlem öncesinde verilen lokal krem işlem sırasında acı hissetmenizi engeller işlem sonrası ağrı devam etmediği için herhangi bir ağrı kesici verilmemektedir.

Hifu Nedir?

Hıfu açılımı High Intensity Focused Ultrasound şeklindedir ve baş harflerinden oluşan bir kelime olarak karşımıza çıkar. Türkçe karşılığı ise Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason olarak bilinir. Ultrasonik Cilt Sıkılaştırma (HIFU); Yüz, boyun ve çeşitli vücut bölgelerinde ciddi cilt sıkılaştırma ve kaldırma etkilerini gerçekleştiren ameliyatsız etkili bir estetik tedavidir. Kaş, boyun ve yüz kaldırma, nazolabial kat azaltma ve cilt sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi için kullanılmaktadır.

Hifu öncesi sonrası yazımızın sonuna geldik umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Merak ettikleriniz ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) İletişime geçebilirsiniz.

“Hifu Öncesi Sonrası” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir