Hıfu Kalıcılığı Ne Kadar?

 

Ameliyatsız estetik teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ameliyattan korkan insanların estetik işlemler yaptırmaya kapı açtığını söyleyebiliriz. Ameliyatsız estetik işlemlerinde en çok yapılan operasyonlardan birisi olan ameliyatsız yüz germe (HIFU) Yüz, boyun ve çeşitli vücut bölgelerinde ciddi cilt sıkılaştırma ve kaldırma etkilerini gerçekleştiren ameliyatsız etkili bir estetik tedavidir. Kaş, boyun ve yüz kaldırma, nazolabial kat azaltma ve cilt sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi için kullanılmaktadır. Bugün ki yazımızda bir çok insanın merak ettiği Hifu kalıcılığı ne kadardır konumuzu değerlendireceğiz.

https://www.youtube.com/watch?v=4icbRqWuJlc

Hifu Nedir?

Hifu açılımı High Intensity Focused Ultrasound olmaktadır. Bilinen ultrason cihazlarının daha odaklı olan üst versiyonudur. Yaşlılık belirtilerinin başladığı yaşlarda ameliyata gerek duyulmadan da günlük yaşamanızı etkilemeyecek küçük, basit bir işlem ile alınan harika sonuçlar insanların bu cihazdan faydalanmalarını sağlaması ve tercih edilmesi nedeni ile popülerleşen ameliyatsız yüz germe aynı zamanda ses dalgaları ile kolajen üretimini de olumlu etkileyen, deri altımdaki kasların sıkılaşarak tedaviye katkıda bulunmaktadır.

Hifu Etki Süresi

Ameliyatsız yüz germe (HİFU) yapılan bölgeye ve kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık olarak 30 ile 45 dakika arasında değişmektedir. Tam iyileşme süresi 2- 3 ay kadardır ve kalıcılığı 1,5 yıl diyebiliriz. İstek ve cilt ihtiyacına göre tekrar yaptırmanızda bir sakınca bulunmamaktadır.

Hıfu Kalıcılığı Ne Kadar?

Hifu Öncesi

Ameliyatsız işlem olduğu için işlem öncesinde de yapmanız gerekenler çok basit olmaktadır. Ancak sonraki süreci yani işlemden sonraki iyileşme sürecini kötü veya iyi etkileyen faktörler bulunmaktadır bu yüzden ameliyatsız yüz germe (HİFU) öncesi yapılması veya yapılmaması gerekenler hakkında sizleri bilgilendireceğim. Öncelikle her ameliyatta belirttiğimiz gibi ameliyatsız yüz germe işleminde de sigara 6 ay öncesinden bırakılmalıdır ve işlemden sonra içilmemelidir. Kişilerin sağlık sorunları değerlendirmesi sonucu ağır hastalığı olanlara bu işlem önerilmez. Kanama bozukluğu hastalığı, kalp pili olan, hamile kadınlar için vb. önerilmemektedir. Alkol kullanımı işlemden 3 hafta önce kesilmelidir ve işlemden 3 – 4 gün sonra kullanılabilir. Aspirin ve aspirin içeren ilaçların kan sulandırma etkisi olduğu için işlemden 3 hafta önce kesilmelidir. Yüzde bulanan ve işlemin yapılacağı bölgede makyaj olmamalıdır, işlemden önce silinmelidir.

Hifu Sonrası

Ameliyatsız yüz germe (HİFU) sonrasında işlemin yapıldığı gün duşa girilmemelidir, işlemden sonra 2 -3 gün güneşten korunmalı ve en az 50 faktörlük güneş korucu krem kullanılmaktadır, işlemden hemen sonra makyaj yapmamanız gerekmektedir, 2 – 3 gün kadar ağır spor yapmamanız gerek, çok tempolu çalışma veya vücudunuzu aşırı yormamanız gerekmektedir. İşlem sonrasında yüzünüzde herhangi bir morarma olmamaktadır. Çok az şişlik gözükse de işlem öncesinde kullanılan anestezi kremleri ile işlem anında acı hissetmezsiniz ve kremlerin etkisi geçtiği zaman da yine herhangi bir acı hissi olmamaktadır.

Hifu kalıcılığı ne kadardır yazımızın sonuna geldik umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Merak ettikleriniz ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews