Diş Teli Varken Burun Estetiği


Tel tedavisi gören hastaların büyük bir çoğunluğunun aklındaki sorulardan biri “Burun estetiği olabilir miyim?” Erişkin hastalar burun estetiğinin diş teli tedavisinden önce mi sonra mı yapılacağını merak ediyor. Biz de bu haftaki blog yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vermek istiyoruz. Siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız blog yazımızı okuyabilir ve sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. 

Diş Teli Varken Burun Estetiği Yaptırılabilir mi?  

Diş teli burun estetiği yaptırmaya engel değildir. Fakat “Burun estetiği mi önce yapılmalı yoksa diş teli mi?” sorusunu soruyorsanız önce diş teli tedavisi yaptırmanızı öneririz. Ortodontik tedavi dişlerin ve dudakların pozisyonunu değiştirmektedir. Burun estetiği yapılırken dudak pozisyonu ve yapısı gibi bir çok gerçek değerlendirilir ve en doğru görünüm ortaya çıkarılmaya çalışılır. Merkezi bir organ olan yüzün tam ortasında bulunan burun için ameliyat yapılırken diğer organların da durumu değerlendirilmektedir. Burun estetiği öncesinde burun yapısının hangi faktörlere göre değerlendirildiğini öğrenmek için aşağıda yer alan blog yazımızı da inceleyebilirsiniz. Yazıyı okuduktan sonra diş teli durumu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Burun Estetiğinde Burun Yapısının Değerlendirilmesi

Ortodontik tedavi sonrası dudakta yaşanan küçük bir değişim bile bu görünüm hesaplarını etkileyebilir. Burada çok büyük sorunlardan söz edilemez. Yalnızca burunun en güzel görünümü için önce ortodontik tedavi yaptırmakta fayda vardır. 

Ortodontik tedavide özellikle alt dişler ileriye üst dişler geriye alınacaksa burun estetiği tedavi sonrasına ertelenmelidir. Kişinin profil estetiği açısından bu oldukça önemlidir. 

Eğer nefes alma gibi bir sağlık sorunundan muzdaripseniz bu noktada burun ameliyatına öncelik verilmelidir. Ameliyat ile sağlık problemine müdahale edilmelidir. Estetik olarak yapılacak değişiklikler ortodontik tedavi sonrasına bırakılabilir. 

Diş teli ve burun estetiği ilişkisi hakkında hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak blog yazımızda “Burun estetiği diş teli varken yapılır mı?” ve “Ortodontik tedavi mi önce yoksa burun ameliyatı mı önce yapılmalı?” gibi sorulara cevap verdik. Blog yazımız boyunca burun estetiği sonrası cilt bakımı hakkındaki detayları size aktardık. Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek ister; sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews