Burun Estetiği Sonrası Cilt Bakımı

Burun estetiği sonrası iyileşme sürecinde dikkat edilen noktalar vardır. Bu noktalardan en önemlilerden biri cilt bakımıdır. Burun estetiği gibi estetik operasyonlardan sonra cildin yapısında değişimler meydana gelir. Ciltte yağlanma ve siyah nokta gibi sorunlar görülebilir. Bu yüzden cilt bakımına ihtiyaç duymanız normaldir. Bu haftaki blog yazımızda sizlerle rinoplasti sonrası cilt bakımının detaylarını anlatacağız. 

Burun Ameliyatı Sonrası Cilt Bakımına Ne Zaman Başlanır?

Cilt bakımına başlamak istiyorsanız burun estetiği operasyonundan 1 ay geçmesini beklemelisiniz. İlk zamanlarda burunda hassasiyet olabilir. Bu yüzden zorlayıcı bakımlar denememek gerekir. Cilt bakımı için nazik olunmalı ve sert davranmaktan kaçınılmalıdır. Cilt kalınlığına bağlı olarak cildin toparlanma süresi de değişmektedir. Kalın ve yağlı ciltlerde ince ve yağlı ciltlere göre daha yavaş iyileşme görülür. Bu yüzden kalın cilt tipinde olan kişiler cilt bakımı için biraz daha sabırlı olmalıdır. 

Yapılacak cilt bakımı ve kullanılacak ürünler için mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğru zamanda doğru bir cilt bakımı yapmak cilt için de burun estetiği sonrası iyileşme süreci için de oldukça faydalıdır. 

Burun Estetiği Sonrası Yağlanma Sorunu için Ne Yapılır?

Cildin arındırılması ve gözeneklerin açık olması önemlidir. Duş sonrası temizleme ürünleri kullanarak bütün cildinizi arındırabilirsiniz. Peeling ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Uygulama esnasında sert uygulama yapmaktan ve sert ürün kullanmaktan kaçınmalısınız. Peeling yaparken nazik hareketlerle uygulama yapmalısınız. 

Yağlanma sorunu için nemlendirici ürün kullanmaya ara verebilirsiniz. Nemlendiriciler gözeneklerin tıkanmasına sebep olabilir. İhtiyacınız olduğu durumda su bazlı nemlendiricilere yönelebilirsiniz. 

Burun Estetiği Sonrası Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun ameliyatı sonrası cilt bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır;

  • Bakım yaparken cildinize baskı yapmamalısınız. 
  • Kemik ve kıkırdağa zarar vermemeye özen göstermelisiniz. 
  • Yapıştır-çek maske kullanımından kaçınmalısınız. 
  • Sıcak buharlı uygulamalar için ilk aylar sakıncalıdır. Ödem ya da kanamaya neden olabilir. 

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak blog yazımızda “Burun estetiği sonrası maske yapılır mı?” ve “Rinoplasti sonrası cilt bakımı yapılır mı?” gibi sorulara cevap verdik. Blog yazımız boyunca burun estetiği sonrası cilt bakımı hakkındaki detayları size aktardık. Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizlerle +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi belirtmek ister; sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews