Cilt Bakımı ve Beslenme

Cildimizin güzel ve pürüzsüz görünmesi için bir çok cilt bakımı bulunmaktadır. Bir çok İnsan bunu evlerinde kendi imkanları ile yapmaktadır. Sonuç bazen iyi bazen kötü olabilmektedir. Bazı durumlarda ise cildinizi şımartmak ve cildinizi ödüllendirmek için yaptırmanız gereken profesyonel cilt bakımı ve cilt için gerekli besinlerden bahsedeceğim. Elbette tüketeceğiniz besinler cildiniz için harika sonuçlar verecektir. Ancak cildinizi beslerken profesyonel destek almanız çok daha iyi olacak. Bügunki yazımızda cilt bakımı ve beslenme konumuzu değerlendireceğiz.

Profesyonel Medikal Cilt Bakımı

Profesyonel Medikal Cilt Bakımı işlemi cildinizin en iyi şekilde temizlenmesini sağlayan ameliyatsız profesyonel uygulama olmaktadır. İşlem öncesi makyaj yapılmamalıdır. Makyaj yapılmış ise mutlaka temizlenmelidir. İşlem öncesi herhangi bir hastalığınız varsa, sürekli kullandığınız bir ilaç varsa, yüzünüzde oluşan enfeksiyon var ise mutlaka işlem öncesi hekiminize bilgi verilmelidir.  Cilt için gerekli vitamin ve mineralleri sağlayan yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika süren bu işlem için ayda 1 kez yapılması önerilmektedir. İşlem sonrası sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. 1 – 2 gün kadar güneşten korumanız ve güneş koruyucu krem kullanmanız gerekmektedir. 2 – 3 saat kadar yüze su değmemesi gerekmektedir. İşlem sonrasında sigara içmemelisiniz. 13 adımdan oluşan profesyonel cilt bakımı cildinizi yenilerken parlak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. 18 Yaşını doldurmuş her hastaya yapılabilir.

Cilt Bakımı ve Beslenme

Cilt Bakımı ve Beslenme

Profesyonel Medikal Cilt Bakımı cildinizin eksik olan vitamin ve mineral eksikliğini tamamlamaktadır. Ancak bu düzensiz beslemeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Bu yüzden cildinizin eksik olan tüm vitamin ve minerallerini gerekli besinlerden almanız gerekmektedir.

A Vitamini

A vitamini cildinizin kolajen üretimi arttırır, cildin elastikiyetini yeniden kazanmasına yardımcı olur, güneş lekelerinin giderilmesinde yardımcı olur.

C Vitamini

Cildinizin yapısını koruyan kolajen ürtimini arttır, yaşlılık lekelerin rengini dağıtır.

E Vitamini

Güneşin zararlı maddelerinden sizi korur, güçlü bir antioksidandır.

B3 ve B9 Vitaminleri

B3 cilde ihtiyacı olan nemi sağlamaktadır.  B9 vitamini ise hücre yenilenmesinde yardımcı olur.

Cilt Bakımı ve Beslenme

Cilt bakımı ve beslenme ile ilgini bugün ki yazımızın sonuna geldik.  Merak ettikleriniz ve daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews