Burun Ameliyatı Sonrası Burunda Çökme Meydana Gelir mi? | Doç.Dr.Süleyman Taş

Burun ameliyatı olmak isteyen birçok kişinin kafasında burun estetiği ile ilgili sorular oluşmaktadır. Burun ameliyatı olmadan önce en çok merak edilen sorulardan bir tanesi ise burun ameliyatı sonrası burunda çökme korkusu ile ilgilidir. Peki burun estetiği sonrası burunda çökme meydana gelir mi? Konu ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtını blog yazımızda bulabilirsiniz

Her Burun Ameliyatından Sonra Çökme Olur mu?

Burun estetiği yaptıran tüm hastalarda ameliyat sonrası burunda çökme yaşanacak diye bir kaide ya da genelleme asla yapılamaz. Nitekim bu olumsuz durum belli hatalar sonrasında meydana gelmektedir. Burun sırtında çökme ya da burun kenarında çökme gibi durumlar operasyon sırasında yapılan hatalı müdaheleler sonrasında meydana gelebilmektedir. Yani bir bakıma burun kenarının çökmesi gibi olumsuz durumlar, bıçak altına yattığınız burun estetik doktorunuzun uzmanlığına bağlıdır. Netice itibarıyla burun estetiği ameliyatının ardından burunda çökme meydana gelip gelmemesi burun estetik cerrahınızın yapacağı müdahelelerin başarısı ile ilgilidir.

Burun Ameliyatı Sonrası Yaşanan Komplikasyon Etkili Olabilir

Burun ameliyatı sonrası burunda çökme meydana gelmesinin bir diğer olası sebebi ise deviasyon ameliyatının ardından burunda yaşanan komplikasyon durumudur. Kıkırdakta var olan eğilimin ve kıkırda altındaki kemik yapılarının düzeltilmesi üzerine yapılan operasyonlar sonrası, söz konusu bölgedeki destek azalabilmektedir. Bunun neticesinde ise burun ucu çökmesi adı verilen durumlar meydana gelebilmektedir. Söz konusu ameliyatlarda bu gibi olumsuzlukların önüne geçebilmek için müdahele edilen bölgeye yeterli miktarda kıkırdak eklenmelidir. Burun estetiği doktorunun tecrübesinin de işin içine girmesi ile birlikte oluşabilecek olumsuz durumun önüne geçilmiş olunur.

Burun Çökmesi Nasıl Düzeltilir?

Farklı sebeplerle burun ameliyatından sonra burunda meydana gelen çökme sekonder rinoplastik ile düzeltilebilir. Yani revizyon burun ameliyatı ile burun çökmesine sebebiyet veren durum ortadan kaldırılabilir. Dolgu yöntemi bu yöntemler arasında yer alır. Burunda çökmeye sebebiyet veren noktalar kıkırdak eklemler ile desteklenir ve böylelikle çökmeye sebep olan doku ve kıkırdak duruşları düzeltilmiş olur.

TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi olarak burun ameliyatından sonra meydana gelebilecek burun çökmelerine ve bunlara yönelik yapılabilecek revizyon burun ameliyatına yönelik hazırladığımız yazının sonuna geldik. Konu ile ilgili sorunuz olması halinde bizlere +90 532 056 3693 numaralı hat üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Avatar of assoc. Prof. Dr. Suleyman tas
Assoc.Prof.Dr. Suleyman TAS
0 Comment

No Comment.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-logo.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını muayenehanesinde görmektedir

Üye Dernekler
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/TPRECD-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ASOPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/vsfrm-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ishrs-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/uems-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/epsrc-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/euraps-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ISAPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo-2.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo.png
Sosyal Medya
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Doç. Dr. Süleyman TAŞ
Merhaba 🙌
Size nasıl yardımcı olabiliriz?