Botulinum Toksin | Doç. Dr. Süleyman Taş

Botulinum Toksin Enjeksiyonu (Botulinum Toksin) uygulaması ameliyatsız olarak gerçekleştirilen işlemlerden birisidir.

Genellikle ilerleyen yaşın etkisi ile meydana gelen kırışıklıkların tedavisi için yapılmaktadır. Kadın ve erkek hastalarımızın bir çoğunda göz çevresindeki kaz ayakları bölgesinde oluşan kırışıklıklar , alın üzerinde yer alan yatay çizgiler , kaş arasında etkili çalışan kasın neticesinde oluşan ve kişiyi kızgın gösteren dikey çizgilerin giderilmesinde tercih edilen etkili ve hızlı bir yöntemdir.

Kırışıklıkların tedavisinde tercih ettiğimiz botulinum toksin enjeksiyonu sayesinde , uygulama yapılan kişiler kırışıklıklarından arınmış gergin bir cilt ile daha genç , daha enerjik görünüm sağlanmaktadır.

Botulınum Toksin Enjeksiyonu sadece kırışıklıkları gidermek için değil migren ve terleme tedavisinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Migren, günümüzde üç kişiden ikisinde görülen bir hastalıktır. Kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Şiddetli baş ağrısı ile hayattan soyutlanmanıza neden olur. Botulınum toksin enjeksiyonu Uygulaması ile başın belli noktalarına müdahale edilerek migren ataklarınız yok edilmektedir. Aşırı terleme sebebi ile yaşadığınız sorunları da Botulinum Toksin uygulaması ile çözüme kavuşturulmakta ve koltuk altından yapılacak olan müdahale ile bu mağduriyetten kurtulmanızı sağlanabilmektedir.

Botulinum Toksin Enjeksiyonu uygulaması  ameliyathane ortamı gerektirmeden klinik ortamında gerçekleştirilmektedir. İşlem öncesi uygulama yapılacak alana sürülen uyuşturucu etkisi olan kremler sayesinde ağrısız, acısız olarak gerçekleştirilmektedir. Uygulama süresi yaklaşık 5 dakikadır. İşlem sonrasında 24 saat boyunca uygulama alanına herhangi bir müdahaleden kaçınılmalıdır. Botulinum Toksin etkisi  minimum üçüncü günde , maksimum dokuzuncu günde görülmektedir. Botulinum Toksin Enjeksiyonu malzemesinin kullanılan markalara göre dört ay ve dokuz aya kadar kalıcılığı mevcuttur.

Botulinum Toksin Enjeksiyonu , hamile veya emziren kişilerde, kan sulandırıcı kullanan veya işlemden 1 hafta öncesinde kullanmış olan kişilerde uygulanmamaktadır.

İşlem uygunluğu için detaylı inceleme sonrasında uzman ellerde yapılması uygun görülmektedir.

Avatar of assoc. Prof. Dr. Suleyman tas
Doç. Dr. Süleyman TAŞ
0 Comment

No Comment.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-logo.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını muayenehanesinde görmektedir.

Üye Dernekler
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/TPRECD-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ASOPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/vsfrm-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ishrs-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/uems-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/epsrc-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/euraps-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ISAPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo-2.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo.png
Sosyal Medya

4,8 535 reviews

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Doç. Dr. Süleyman TAŞ
Merhaba 🙌
Size nasıl yardımcı olabiliriz?