TAŞ Estetik Cerrahi Kliniği ile Değişime Hazır Olun…

Estetik Cerrahide devrimsel nitelikteki son değişikliklere imza atan ünlü Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Süleyman Taş’a sizin için sorduk.

Doç.Dr.Süleyman Taş, genç ve yetenekli olmasının yanında camiada innovatif kişiliği ve aldığı ödüller ile bilinmektedir. Yüz naklinden, kol ve ayak nakillerine, burun estetiğinden, kulak estetiğine literatüre geçen 30’un üstünde kendi tariflediği tekniği ve bilimsel yayını mevcut olmaktadır. Patentli birçok cerrahi alet ve uluslararası ve ulusal alanda 3 tane birincilik ödülü bulunmaktadır. Bu kadar başarı ve ameliyatı genç yaşına sığdıran Doç.Dr.Süleyman Taş’ı objektifimize yaklaştırarak merak edilenleri sorduk…

İlk olarak geliştirdiğiniz yüz nakli tekniğinden bahseder misiniz?

Tüm vücudu ve yüzü yanmış insanların geçirdikleri bu üzücü olaylardan sonra insan içine çıkmak istememeleri ve yaşadıkları olayı her an yüzlerinde hissetmeleri beni hep üzmüştü. Kadavradan yüz nakli yapıldığında; vücudun aktarılan yüzü red etmemesi için ömür boyu ilaçların kullanılması,  alınan sonuçların yetersiz olması, alınan risklere göre çok uzak bir sonuç elde edildiğini gözlemlemem beni bu konuda birşeyler yapmaya itti. Kesinlikle bu yüz kendi vücudumuzdan yeniden yapılmalıydı, ama tüm yüzü taklit edebilecek bir dokuyu vücudun neresinden ve ne şekilde üretebilecektik? Vücudun damar anatomisinin, cilt ve yağ tabaka kalınlığının bölgesel değişmesine rağmen, geliştirdiğim teknik ile damar anatomisini değiştirmemizi sağlayarak istediğimiz kadar büyük miktarlarda, incelikte ve istediğimiz kadar damar ihtiva ederek tüm yüzü taklit edebilmemizi sağladık. Bu teknik doku aktarımında kuralları yıkan ve yeni bir ufuk açan bir yenilik oldu. Tabi, bu konudaki başarımda mikrocerrahideki (kol, ayak ve parmak nakillerindeki) tecrübem büyük rol oynamaktadır.

 

Estetik Cerrahinin diğer alanlarında da geliştirmiş olduğunuz ve literatüre geçen teknikleriniz mevcut, onlardan bize bahseder misiniz?

Burun ameliyatı, ülkemizde uygulanan estetik ameliyatların başında geliyor. Bu konuda literatüre geçen 10 dan fazla tekniğim bulunmaktadır. Son bilimsel yayınım geçen ay Amerika’nın en prestijli plastik cerrahi dergisi olan Aesthetic Surgery Journal’da en çok okunan yayın oldu ve önemli yayınlar arasında yerini aldı. Geliştirdiğim tekniklerin harmanlanması sonucu Kapalı ve Atravmatik teknik diye adlandırdığım ameliyat ortaya çıktı. Bu teknik sayesinde dışarıdan herhangi bir iz kalmıyor, maksimum kısa sürede iyileşme, minumum seviyede şişlik ve morluk oluşuyor. Bu sayede tamamen doğal ve güzel burunların ortaya çıkması sağlanıyor.

Diğer konu ise kepçe kulak ameliyatı; özellikle okul çağındaki çocukların psikolojisini etkileyebilen bir durum. Ancak, daha önce uygulanan tekniklerin komplikasyon oranlarından hiç mutlu değildim ve bu konuda da bir yenilik gerektiğini düşünmüştüm. Geliştirdiğim Flep Tekniği ile kıkırdak dokuya bir müdahaleye gerek kalmadan ve esneklik kabiliyetini bozmadan istediğimiz kadar geriye yatırılmasını sağlıyoruz.

Kliniğinizde hangi estetik cerrahi hizmetleri vermektesiniz?

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi nin tüm ameliyatlarına hakim ve sahip deneyimimiz ile hastalarımıza maksimum derecede hizmet vermeyi ilke edindik. Botox, dolgu gibi ameliyatsız işlemlerden yüz germe, burun estetiği, kepçe kulak, meme estetiği, vücut estetiği gibi tüm ameliyatları içeren geniş bir yelpazede hizmet vermekteyiz.

Yaz aylarından çıkmış olduğumuz şu günlerde, yeni sezon ile birlikte hangi estetikleri uygulamamız daha doğru olur?

Yaz aylarında edinmiş olduğumuz bronz ten ile birlikte, cilt hücrelerimiz de güneşin zararlı etkilerine kaldığı maruziyetten dolayı yıpranmaktadır. Derideki yapım yıkım dengesini yeniden kurmak adına, yapım aşamasını stimüle eden PRP ya da yapım aşamasına malzeme sağlayan Mezoterapi ya da Somon DNA uygulaması gibi uygulamalar ile cildi en basitinden daha canlı gösterebiliriz. Güneşli havalarda kaşlarımızı daha çok çatarız, oyüzden yaza girmeden de botox uygulaması ile kaş arası, alın ve göz çevresinde oluşabilecek kırışıklıklarımızı önleyebiliriz. Daha ileri yaşlarda ise yüz germe, boyun germe, yüze yağ enjeksiyonu, göz kapağı estetiği ile geçen yılları geri sarabiliriz.

Son olarak söylemek istedikleriniz var mı?

Estetik Cerrahi, her zaman doğalı ve güzeli hedeflemelidir.

 

TAŞ Estetik Cerrahi Kliniği:

Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center 1, Daire: 97 Şişli – Istanbul, 34365

www.suleymantas.com.tr / www.tasklinik.com

0212 215 57 27-27 / 0532 056 36 93

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews