Altın İğne Tedavisi 10 Soru – Cevap

RF (Radyofrekans) altın iğne uygulaması cildi sıkılaştıran, kırışıklıkların görünümünü azaltan, ve cilt dokunuzu iyileştiren yenilikçi bir kozmetik tadavidir. Cildin gençleşmesini, sıkılaşmasını, toparlanmasını, kırışıklık ve izlerin giderilmesini, sivilce izi tedavisi ve vücut çatlak tedavisini sağlamaktır. Bugün ki yazımızda Altın iğne tedavisi 10 soru – cevap yazımızı değerlendireceğiz.

Neden Altın İğneler Kullanılır?

Rf (Radyofrekans) altın iğne uygulamasında radyofrekansı deri ve deri altına en iyi şekilde iletmemiz gereken yardımcı iletken kullanılması gerekmektedir. Bakıldığı zaman en iyi iletken altın olduğu için ve radyofrekansı en iyi ileteceğinden dolayı altın iğneler kullanılması tercih edilmiştir.

Altın İğne Tedavisi 10 Soru - Cevap

RF (Radyofrekans) Altın İğne Kaç Yaşında Yapılır?

RF (Radyofrekans)  altın iğne uygulaması 18 yaşından büyük cilt ile sorun yaşayan özellikle ergenlikten kalan sivilce ve sivilce izleri için son derece etkili bir yöntemdir. Bu işlem aile izni ile 16 – 17 yaşında yapılabilir. Ancak bu tedavi için uygun olması gerekmektedir. Örnek verecek olur isek 16 yaşında altın iğne için kırışıklık şikayeti ile gelir ise yapılması önerilmez.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Ağrılı Mıdır?

RF (Radyofrekans)  altın iğne uygulaması öncesi yüze krem ile lokal olarak uyuşturma işlemi yapılır. Uyuşan bölge işlem sırasında acı hissinizi alır ve işlem sonrası da ağrı hissetmezsiniz. Bu yüzden işlem sonrası ağrı kesici gibi herhangi bir ilaçlar verilmez.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

RF (Radyofrekans)  altın iğne uygulandıktan sonra bir miktar kızarma görülebilir bu özellikle beyaz tenli hastalarda daha fazla olmaktadır. İşlemin uygulandığı gün duşa girmemek gerekmektedir. Makyaj aynı gün yapılmamalıdır. İşlem sonrası güneşten en iyi şekilde korunmalı ve en az 50 faktörlük güneş kremi kullanılmalıdır ve sigara içilmemelidir.

Altın İğne Tedavisi 10 Soru - Cevap

RF (Radyofrekans) Altın İğne Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

RF (Radyofrekans)  altın iğne uygulaması öncesinde makyaj var ise silinmelidir. Sigara tüketimi işlem öncesinde tamamen kesilmelidir. Alkol kullanımı işlemden 3 hafta önce kesilmelidir. Aspirin ve aspirin gibi kan sulandırma etkisi olan ilaçların 3 hafta öncesinde kesilmesi gerekmektedir. Cilt veya cilt ile ilgili kullandığınız ilaçlar doktorunuza bildirilmelidir ve cilt hassasiyeti varsa cilt hastalığınız var ise işlem öncesi mutlaka Doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Kaç Seans Uygulanır?

RF (Radyofrekans)  altın iğne cilt yapınıza göre değişmekle birlikte en az 3 seans uygulanmaktadır. Her seans için 3 hafta beklenmesi gerekmektedir. Üç haftada bir seans uygulanabilir.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Sonrası İlaç Kullanılıyor Mu?

RF (Radyofrekans)  altın iğne sonrası güneşten korunmanız için güneş kremi ve nemlendirici kullanılması tavsiye edilir.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Hangi Mevsimde Yapılır?

RF (Radyofrekans)  altın iğne lazer uygulamalarına göre bir mevsim secimi yapılmaz her mevsim uygulanabilir.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Ne Kadar Sürmektedir?

RF (Radyofrekans)  altın iğne süresi yaklaşık olarak bir saat kadar sürmektedir.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Etkisi Ne Kadardır?

Altın İğne Radyofrekans (RF) Uygulaması yapılan ciltte etkisi 1,5 – 2 yıl olmakla birlikte cildin kendini yenileme kapasitesine göre değişmektedir.

Altın İğne Tedavisi 10 Soru - Cevap

Altın iğne tedavisi 10 soru – cevap yazımızın sonuna geldik umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Daha fazla bilgi ve sorularınız için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Puanınız*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.suleymantas.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/Logo-TR-2.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Prof.Dr. Süleyman Taş, şu an hastalarını TAŞ Tıp Merkezi nde görmektedir.

Sosyal Medya

4,6 671 reviews