: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Kulak Estetiği

Kulak Estetiği

Kulak Estetiği
Kulak estetiği, yüz estetiğinde çok önemli bir yere sahip olup, yıllardan beri ciddi psikolojik problemlere neden olmuştur. Doğuştan veya sonradan oluşan kulak sorunları nedeniyle hastalarda günlük hayatlarında öz güven eksikliğini meydana getirir. Kulak gelişimine veya dış etkenlerden kaynaklı olarak oluşan sorunlarınız için kulak estetik cerrahi operasyonu geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Kulak estetiğinde ülkemizde yaygın olarak kepçe kulak ameliyatı görülürken kulak memesi, kulak anomalileri ve kulak kopması operasyonları da gerçekleştirilir.
Kepçe Kulak Ameliyatı
Kepçe kulak ameliyatı yaygın olarak gerçekleştirdiğimiz kulak estetiği operasyonudur. Kulakların yükseklik ve genişliğinin normalinden daha fazla olmasından dolayı estetik açıdan hoş görünmez. Doğuştan meydana geldiği zaman gelişim döneminde ameliyatsız müdahale edilebilirken ilerleyen süreçlerde gelişimin tamamlanması evresinde operasyon zorunluluk haline gelebilir. Kepçe kulak estetik operasyonunda kulak ile kafa arasındaki açı değeri azaltılarak yüz ile orantılı bir hale getirilir. Kepçe kulak ameliyatı detayları ve ameliyat teknikleri hakkında bilgi almak isterseniz linke tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kulak Estetiği Tedavi Özeti
ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Kulak estetiği ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
Operasyon İsmi Kulak Estetiği (Otoplasti) İstirahat Süresi 2 – 3 Gün
Kullanılan Teknik Flep Yöntemi Tekniği Hastanede Yatış Süresi Aynı Gün Taburcu
Operasyon Süresi 30 -60 Dk İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi 2 – 3 Gün
Anestezi Lokal Anestezi Tam İyileşme Süresi 2 – 12 Ay
Hassasiyet Süreci 1 Gün Sonuçların Kalıcılığı Sürekli
Bandaj Süresi 2 – 3 Gün Operasyon Fiyatı İletişime Geçin
 • kepcekulak 255x145 - Kulak Estetiği

  Kepçe Kulak Ameliyatı

  Kepçe kulak, yaklaşık % 5 görülme sıklığıyla en sık görülen doğumsal kulak deformitesidir. Kalıtımsal (genetik) geçiş (otozomal dominant) göstermektedir.

 • Untitled 2 255x145 - Kulak Estetiği

  Kulak Memesi Estetiği

  Kepçe kulak gibi kulak memesi de kafa bölgesinden ayrık durarak estetik açıdan kötü bir görünüme sebep olabilir.

 • Untitled 1 255x145 - Kulak Estetiği

  Kulak Anomalileri

  Bu kısımda size; Kulak anomalileri nedir? Kulak anomalileri nin önemi nedir? Kulak anomalileri nasıl tedavi edilir? Kaç çeşit kulak anomalisi mevcuttur?

 • Untitled 3 255x145 - Kulak Estetiği

  Kulak Kopması

  Travma sonrası oluşan kulak kopmaları acildir ve titiz bir cerrahiyi gerektirir. Kopan parçanın durumu ve büyüklüğüne göre mikrocerrahi olarak yerine dikilebilir.

Kulak Memesi Estetiği
Kulak memesinin büyüklüğü doğuştan meydana gelen bir problem iken kadınlarda küpe kullanımından kaynaklı olarak kulak memesi estetiğine ihtiyaç duyulmaktadır. Kulak memesinin aşağıya doğru sarkık olması sizlere kulakların yüz hatlarınıza göre daha büyük olduğu algısını yaratmaktadır. Kısa süren bir kulak memesi estetiği operasyonuyla var olan görüntünüzü iyileştirebilirsiniz. Operasyon sırasında yalnızca kulak bölgesi uyuşturulur. 1 saat gibi kısa bir sürede ameliyat gerçekleştirilir ve hastanın sağlık durumuna göre aynı gün taburcu edilebilir. Kulak memesi estetiği detayları ve ameliyat teknikleri hakkında bilgi almak isterseniz linke tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Kulak Anomalileri
Kulak anomalileri bebeğin anne karnında kulak gelişimini tam olarak gerçekleştirmedi için kaynaklanan kulak şekil bozukluklarını kapsamaktadır. Genel olarak kulak şekil bozukluğuna verilen kulak anomalileri kişilerde farklı şekillerde nüksedebilir. Dışarıdan bakıldığı zaman oluşan şekil bozuklukları kişinin öz güven eksikliğine neden olmaktadır. Kulak anomalileri için yapılacak estetik ameliyatının süresi hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kulak anomalileri detayları ve ameliyat teknikleri hakkında bilgi almak isterseniz linke tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Kulak Kopması
Kulak kopması aniden oluşan kazalardan kaynaklı olarak gerçekleşmektedir. Hastanın travma yaşamasından dolayı operasyonu acilen yapılmalıdır. Kulak estetik cerrahının en iyi sonucu çıkarabilmesi için titizlikle kopan parçayı yerine dikmesi gereklidir. Dokunun zarar görmesini engellemek ve his kaybına yol açılmaması için en iyi kulak estetik cerrahi süreci izlenmelidir. Kulak kopmasının üzerinden uzun bir süre geçtikten sonra yapılacak operasyonda ise hastadan alınan parça ile kulak rekonstrüksiyonu gerçekleştirilir. Kulak kopması detayları ve ameliyat teknikleri hakkında bilgi almak isterseniz linke tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kulak estetik cerrahisinin öncesi ve sonrası yapılması gerekenleri ameliyat öncesinde öğrenmeniz bilinçli bir şekilde ameliyata girmenizi sağlayacaktır. İyileşme süreci geçirdiğiniz operasyonun kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Kulak estetiği fiyatları da aynı şekilde cerrahi ameliyata göre farklılık gösterir. Kulak estetiği hakkında aklınıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz.

“Kulak Estetiği” için 2 yorum

 • Nurcan Bardakçı dedi ki:
  (5/5)

  Çok değerli dr.süleyman taş ve ekibine çok teşekkür ediyorum.Kızım kulaklarından çok rahatsızdı detaylı bir araştırma sonrasında Dr Suleyman beye ulaşabildik ve sonucunda kızımın kulakları tam istediği gibi oldu.O şuan çok mutlu ve en önemlisi kullandığı teknik sonucu kesin çözüm aldığımızı kesinlikle tekrar eski haline dönmeyeceğini bilmek başta kızım olmak üzere ailece hepimizi çok mutlu ediyor.İyiki varsınız değerli doktorumuz ve ekibi …… Aynı durumlardan muzdarip olan herkese hiç tereddüt etmeden Taş kliniği tavsiye ediyorum.

 • Büşra Kalafat dedi ki:
  (5/5)

  Kulaklarımdan asırı rahatsızdım. 2 yıl once kepce kulak amelıyatımı Suleyman Beye yaptırdım. cok memnunum, kesınlıkle tavsıye ederım.

Bir cevap yazın

Puanınız*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir