: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Kulakli>Merak Ettikleriniz > Kulak Estetiği Hakkında
Kulak Estetiği Hakkında

Kulak Estetiği Hakkında

Kulak estetiği, geniş bir içeriği kapsamaktadır. Kulak anomalileri, kulak memesi estetiği, kepçe kulak estetiği bunların arasındadır. Kulak estetiği denilince akla ilk olarak kepçe kulak ameliyatı gelmektedir. Günümüzde her yaştan kişinin sıklıkla tercih ettiği ameliyatlar arasındadır. Sizlere bu yazımızda kulak estetiği hakkında merak edilenleri paylaşıyor olacağız.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı

Kepçe kulak; kulağın normalden daha geniş olmasına verilen addır. Kepçe kulağa sahip olan kişilere bakıldığında kulağın Y şeklinde kıvrım yeri daha az belirgin olup kepçe kısmı daha belirgindir. Kepçe kulak bir hastalık olamayıp estetik bir problemdir. Kulakları göz önünde olan kişiler sosyal yaşantılarında okul çağından itibaren sorun yaşarlar. Okul çağında arkadaşlarının dalga geçmesi çekingen, içine kapanık olmasına yol açabilir. Kişiler saçları ile kulaklarını kapatmak isterler bu durumlar özgüven eksikliği, okula gitmek istememe hatta depresyona bile yol açabilmektedir. Kulakların kepçe olması durumu her 20 çocuktan 1inde görülebilmekte olmaktadır.

Kulak Estetiği İçin Uygun Olan Adaylar

Kulak estetiği yaptırmayı düşünen kişiler acaba uygun aday mıyım, bana yapılabilir mi diye düşünmektedirler. Kulak estetiği yaptırabilecek kişiler;

  • Kulakların öne doğru açık olması yani kulakların kepçe olan kişiler,
  • Kişinin kafa yapısına göre daha küçük veya büyük kulakları olan kişiler,
  • Kulak yapısının daha açık olması durumunda anormal görünüme sahip olan kişiler,
  • Kaza veya darbe sonucu şekil bozukluğu yaşayan kişiler, kulak estetiği olabilmektedirler.

Kulak Estetiği Hakkında
Kulak Estetiği Ameliyatlarında Hangi Anestezi Kullanılır?

Kulak estetiği ameliyatları için anestezinin belirlenmesi kişilerin yaşına, var olan hastalık ve kullandığı ilaçlara ve anesteziye karşı olan korkusuna bağlıdır. Anestezi şekli muayeneniz sonrasında yapılacak işleme ve sizin durumunuz değerlendirilerek karar verilmektedir. 10 yaş altı çocuklar için genellikle genel anestezi tercih edilmektedir.

Kulak Estetiği İçin Yaş Aralığı Nedir?

Kulak estetiği için çocuklarda 5-6 yaşında sonra yapılabilmektedir. Kulak estetiği için üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 
Kulak Estetiği Hakkında
Kulak Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulak estetiği öncesi Doktor seçimi önemli bir unsur olmaktadır. Doktorunuz ile doğru iletişimde olmak şikayetlerinizi ve isteklerinizi doğru şekilde dile getirmeniz gerekmektedir. Kullandığınız ilaç veya bir hastalığınız var ise bunu ameliyat öncesi doktorunuza söylemelisiniz. Kanama sorunu her ameliyatta olduğu gibi kulak estetiğinde de önemli faktördür. Böyle bir sorununuz var ise veya ailenizde var ise doktorunuza bildiriniz. Ameliyattan 10 gün önce kan sulandırıcı ilaçları bırakmalısınız. Kan sulandırıcı etkisi olan bitki ve besinlerden uzak durmanız gerekmektedir.

Kulak Estetiği Sonrası İyileşme

Kulak estetiği sonrası iyileşme yapılan ameliyata göre farklılık göstermektedir. Sıklıkla yapılan kepçe kulak ameliyatı sonrası 3 gün bandaj takmanız gerekmektedir. Sonrasında sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Kulak estetiği sonrası kulakları öne doğru bükme, çekiştirme ve darbelerden korumalısınız. Ameliyattan kısa bir süre sonra yan yatabilirsiniz ancak kulaklarınızın bükülmemesine dikkat etmelisiniz. Ameliyattan 4-5 hafta sonra spor yapabilirsiniz. Doktorunuzun önerisine uyarak gözlük ve küpü takmaya başlayabilirsiniz. Kulak estetiği sonrası iyileşme sürecinin tamamlanması yaklaşık 1 yıl olmaktadır.

Kulak Estetiği Hakkında
Kulak Estetiği Fiyatları

Kulak estetiği fiyatları için kesin bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Kulak estetiği fiyatlarını kişiye uygulanacak olan işlem, kullanılacak malzeme, ameliyatın süresi vb. durumlar etkilemektedir. Her kliniğin fiyatlandırma prosedürleri farklı olmaktadır. Kulak estetiği hakkında fiyat bilgilendirmesi için +905320563693 numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir