: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak yaklaşık % 5 görülme sıklığıyla en sık görülen doğumsal kulak deformitesi olup kalıtımsal (genetik) geçiş (otozomal dominant) göstermektedir. Kepçe kulak ameliyatına ihtiyaç duyan kişilerde kulak yüksekliği ve genişliği normalin üzerinde olup rahatsız edici olarak görünmesinden kaynaklıdır. Kepçe kulak estetiğine gerek duyulmayan normal bir kulağın ortalama yüksekliği 60-65 mm ve genişliği 25-35 mm dir.


Kepçe kulak ameliyatına karar veren kişilerin teknik terimler hakkında bilgi sahibi olması daha verimli bir süreç geçirmelerine yardımcı olacaktır. Kısaca bilmeniz gereken terimlerden bahsedeyim; kulağın kafa ile yaptığı açı sefalo-auriküler açı diye bilinir ve bu açı normalde 20-30 derece arasındadır. Kulağın kıvrımına ise antiheliks denir, kulak çukuruna ise konka denir. İşte, kepçe kulak (prominent ear) diye adlandırdığımız bu deformite, kulağın kafa ile yaptığı açının artması, kulak kıvrımının düzleşmesi ya da kulak çukurunun derinleşmesi dediğimiz bu problemlerin değişik derecelerde de olsa birlikte ya da tek başına görünmelerine verilen isimdir. Kepçe kulak ameliyatı öncesi kulaktaki asıl problemin ne olduğu belirlendikten sonra yapılacak olan cerrahi tedavi  belirlenmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Süreci

Kepçe kulak deformitesi çocukların okula başladıklarında alay edilerek psikolojilerinin bozulmasına sebep olduğundan dolayı ve yapılan araştırmalar neticesinde kulağın erişkin kulağına 6-7 yaşındayken ulaşmış olmasından dolayı okul öncesi 6 yaşındayken kepçe kulak ameliyatı olmaları önerilmektedir. Çünkü bu yaş grubunda kulak kıkırdağı da daha yumuşak olduğundan ameliyat daha kolay ve daha güzel sonuçlanmaktadır.

Bebeklerde Kepçe Kulak Ameliyatı

Çocuk daha doğduğunda kepçe kulak deformitesi var ise kulak kıkırdağı anneden geçen östrojen dediğimiz hormon nedeniyle aşırı yumuşak olmasından dolayı yaşamın ilk 3 ayı yapılan bandaj ve kalıp uygulamaları ile düzelebilmektedir. O yüzden ailenin bu konuda bilinçli olması ve erken fark etmesi çocuğun ilerde böyle bir ameliyat geçirmesine ve alay konusu olarak psikolojisinin bozulmasını önleyerek kendine daha çok güvenen bireylerin yetişmesi açısından son derece önemlidir.

İple Kepçe Kulak Estetiği

İple kepçe kulak ameliyatı ya da ameliyatsız kepçe kulak estetiği olarak bilenen bu teknik bir ara çok popüler ve halen bazı cerrahlar tarafından kullanılmaktadır. İple kepçe kulak operasyonu sırasında herhangi bir kesim yapmadan kulak arkasından çeşitli aletler ile kalıcı ipler yerleştirilmektedir. Ofis ortamında ve lokal anestezi altında uygulanabilen iple kepçe kulak estetiği, özellikle düğün öncesi saçlarını toplayan gelinler için çok cazip gelmiştir.

İple Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

İple kepçe kulak estetiği sonrasında hemen sonuç alınması ve o zamana kadar ameliyat olmak için fırsat bulamamış insanlar bu operasyona rağbet göstermektedir. Ancak benim kişisel tecrübem ve dünyadaki diğer cerrahların da yayınladıkları, yayınlardan gördüm ki, iple kepçe kulak teknikği ile yaptığımız kulakların hemen hemen hepsinde sorun çıkmıştır. Hastaların yaklaşık %50 sinde atılan iplerin dışarı çıkması, %50 sinde tekrar kulakta açılmalar, çoğunda kulak arkasında hassasiyet ve elleri ile kulak arkasına dokunduklarında aşırı ağrı ve daha nadiren enfeksiyonlar oluşması üzerine ben ve dünyadaki çoğu cerrah bu yöntemi uygulamayı bırakmıştır. Hastalara kansız, ameliyatsız, 10-15 dakika kepçe kulaklarınızdan kurtulun şeklindeki reklamlar çok cazip gelse de kesinlikle önermemekteyim.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

Kepçe kulak ameliyatı ile ilgili bilinen bütün cerrahi teknikleri uygulamış bir cerrah olarak, gördüm ki bu ameliyatların hepsinden sonra kullanılan cerrahi yönteme göre bir takım problemler oluşmaktadır. Bu problemler; erken dönem ve geç dönem olarak 2 ye ayrılabilir.

Erken dönemde; 

Kanama

 • Kan toplanması (Hematoma),

 • Ciltte doku ölümü (Skin Necrosis),

 • Yara açılması (Wound Dehiscence),

 • Infeksiyon (Wound İnfection) dır.

Geç dönemde;

 • Kulağa dokunulduğunda hissedilen ağrı ve hassasiyet (Hypersensitivity),

 • Kulakta şekil bozukluğu ve asimetriler (İrregularity and Asymmetry),

 • İzler (Scarring),

  Atılan dikişlerin dışarı çıkması (Suture Extrusion),

 • Telefon kulak yada kulağın arkaya çok yatırılması gibi memnun olunmayan estetik sonuçlar (Unsatisfactory Aesthetic Results; Telephone Ear, Overcorrection..ex).

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak düzeltme ameliyatı olan tüm hastalarda tabi ki bu problemler olmamaktadır. Ancak kepçe kulak ameliyatı sonrasında oluşabilecek bu problemleri ortadan kaldırıp mükemmel bir teknik bulmak için çok kafa yordum ve sonrasında kendi tarif ettiğim ve bu teknik (Yeni Bir Antiheliksplasti Tekniği: Proksimal Bazlı Dermo-Fasyoperikondrial Flep) ile Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği yarışmada ödül aldım.

Bilimsel makale haline getirerek yaptığım bu teknikte diğer teknikler ile yapılan kepçe kulak ameliyatlarında görülen tüm problemlere çözüm bularak, mükemmeli yakaladım diyebilirim. Halen bu tekniği kullanmaktayım ve bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım. Şu an dünyada da çok popüler hale gelen bu flep tekniği kepçe kulak estetiği yapan doktorlar tarafından tercih edilerek yaygınlaşmaktadır.

 

 

kepce kulagi ameliyati - Kepçe Kulak AmeliyatıKepçe Kulak Ameliyatında Bu Teknik ile Yakaladığım Avantajlar; 

 • Emilebilen dikiş kullanabildiğimden kepçe kulak ameliyatı sonrası hastanın kulağının arkasından ameliyattan 1-2 yıl sonra bile dikişler çıkması gibi bir durumun söz konusu olmaması,

 • Flep dediğimiz doku ile kulağı arkaya yasladığımdan ameliyattan sonra tekrar açılmalar ve nükslerin söz konusu olmaması,

 • Kulağı çok fazla arkaya yatırarak, kulak arkası boşluğunu silerek kişinin gözlük takmasını bile engelleyecek tarzda, doğal olmayan görünümlere sebep olmaması,

 • Kıkırdağa müdahale etmediğim için kıkırdak üzerinde şekil düzensizliklerin oluşmasını neden olmaması,

 • Kulağı içeriden atellediğim için kepçe kulak ameliyat sonrası tenisçi bandajı gibi bandajlamaları kullanmasına gerek olmaması,

 • Kulağın ön yüzüne müdahale etmediğim için şişlik, morluk, hematom, dolaşım problemleri oluşmasına neden olmamasıdır.

 • Bu tekniğin lokal anestezi ile yapılabilmesi,
 • Kulak arkasından yapıldığı için ve kulak arkasından cilt çıkarılmadığı için kulakta iz kalması, keloid, hipertrofik skar gibi bir probleme neden olmaması,
 • Kulakta travma oluşturmadığı için hastanın günlük yaşantısına ertesi gün dönebilmesi,
 • Bu tekniği uyguladığım tüm hastalarımın ameliyat sonrası 1. ay, 6. ay, 12. ay ve 2. yıl kontrollere çağırarak yaptığım ölçümlerde hiçbir hastamda herhangi bir açılma olmadığını tespit ederek ve yaptığım istatistiksel çalışmalar sonucun kalıcı olduğunu ortaya koymuş olmam bu tekniğin avantajlarından sadece birkaçıdır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Bu teknik ile hastalarımı lokal anestezi altında ameliyat etmekteyim. Eğer 6-10 yaş aralığında ise çocuğun kooperasyonu tam olmadığı için genel anestezi öneririm. Kepçe kulak düzeltme ameliyatı 45 dk – 1 saat arasında sürmektedir. Aynı gün hasta taburcu olmakta ve kulağına su değmeden duş alabilmektedir. Ameliyattan 48 saat sonra ise kulağına da su değebilir. Ameliyatın ertesi günü bandajı açılır ve tekrar bandaj yapılmaz. Hastanın kepçe kulak ameliyatı sonrasında takılan tenisçi bandajı takmasına gerek yoktur, sadece kulağına dikkat etmeli sağa sola takarak travmaya uğratmaması, üzerine yatmaması yeterlidir. Ameliyattan sonraki gün, günlük hayatı ve sosyal yaşantısına ya da işine dönebilir. Ameliyattan 1 hafta – 10 gün sonra kulak arkasından yapılan kesi için atılan dikişler alınır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları üst tarafta belirtmiş olduğumuz kulak yapısının genişliği, yüksekliği ve yapılacak olan işlemlerin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Kepçe kulak ameliyatına karar veren hastalarımız ile görüşme sağladıktan sonra uygulanacak teknik ve ameliyat detayları hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Kepçe kulak ameliyatı fiyatını etkileyen noktaları öğrenmek için TAŞ Estetik merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kulak Estetiği Tedavi Özeti

ÖNEMLİ : Aşağıda yer alan bilgiler operasyon süreci ile ilgili genel hatlar üzerine hazırlanmıştır. Herkes eşsizdir. Kulak estetiği ameliyatı olan herkesin tedavi süreci , planlaması ve sonuçları farklılık gösterebilir.
Operasyon İsmi Kulak Estetiği (Otoplasti) İstirahat Süresi 2 – 3 Gün
Kullanılan Teknik Flep Yöntemi Tekniği Hastanede Yatış Süresi Aynı Gün Taburcu
Operasyon Süresi 30 -60 Dk İşe veya Sosyal Hayat Dönme Süresi 2 – 3 Gün
Anestezi Lokal Anestezi Tam İyileşme Süresi 2 – 12 Ay
Hassasiyet Süreci 1 Gün Sonuçların Kalıcılığı Sürekli
Bandaj Süresi 2 – 3 Gün Operasyon Fiyatı İletişime Geçin

Kulak Estetiği/Kepçe Kulak Hakkında Sık Sorulan Sorular

[xa_acc style=”xa-default” ][xa_slide title=”Kepçe kulak nedir?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Kepçe kulak(prominent ear) diye adlandırdığımız deformite, kulağın kafa ile yaptığı açının artması, kulak kıvrımının düzleşmesi yada kulak çukurunun derinleşmesi dediğimiz bu problemlerin değişik derecelerde de olsa birlikte yada tek başına görünmelerine verilen isimdir. [/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ne sıklıkta görülmektedir?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Kepçe kulak, yaklaşık % 5 görülme sıklığıyla en sık görülen doğumsal kulak deformitesidir. Kalıtımsal (genetik) geçiş (otozomal dominant) göstermektedir. [/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ameliyatsız düzebilir mi?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Çoçuk daha doğduğunda kepçe kulak deformitesi var ise kulak kıkırdağı anneden geçen östrojen dediğimiz hormon nedeniyle aşırı yumuşak olmasından dolayı yaşamın ilk 3 ayı yapılan bandaj ve kalıp uygulamaları ile düzelebilmektedir. O yüzden ailenin bu konuda bilinçli olması ve erken fark etmesi çocuğun ilerde böyle bir ameliyat geçirmesine ve alay konusu olarak psikolojisinin bozulmasını önleyerek, kendine daha çok güvenen bireylerin yetişmesi açısından son derece önemlidir. [/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ameliyatı ne zaman yapılabilir?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Kepçe kulak ameliyatı 6 yaşından sonra istenildiği zaman yapılabilir, ancak kepçe kulak deformitesi, çocukların okula başladıklarında alay konusu olmalarına sebep olarak psikolojilerinin bozulmasına sebep olduğundan ve yapılan araştırmalar neticesinde kulağın erişkin kulağına 6-7 yaşındayken ulaşmış olmasından dolayı okul öncesi 6 yaşındayken ameliyat olmaları önerilmektedir. Çünkü bu yaş grubunda kulak kıkırdağı da daha yumuşak olduğundan ameliyat daha kolay ve daha güzel sonuçlanmaktadır.[/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Kendi tarif ettiğim(Yeni Bir Antiheliksplasti Tekniği: Proksimal Bazlı Dermo-Fasyoperikondrial Flep) ve bununla ödül aldığım(Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği yarışmada) tekniği kullanmaktayım. Bu yöntemde hastayı lokal anestezi altın kulak arkasından yaptıgım bir kesi ile kulağın arkasnda hazırladığım flep dediğimiz bir doku ile kulak arkasına yaslamaktayım, böylece kalıcı sütür kullanmadığım için ileri kulak arkasından dikiş çıkması yada dikişlerin kendini salmasına bağlı kulakların tekrar açılması gibi bir problem olmamaktadır. [/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ameliyatı için bulduğunuz tekniğin avantajları nelerdir?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Bu teknik ile yakaladığım avantajlar; Emilebilen dikiş kullanabildiğimden ameliyat sonrası hastanın kulağının arkasından ameliyattan 1-2 yıl sonra bile dikişler çıkması gibi bir durumun söz konusu olmaması Flep dediğimiz doku ile kulağı arkaya yasladığımdan ameliyattan sonra tekrar açılmalar ve nükslerin söz konusu olmaması, Kulağı çok fazla arkaya yatırarak, kulak arkası boşluğunu silerek kişinin gözlük takmasını bile engelleyecek tarzda, doğal olmayan görünümlere sebep olmaması, Kıkırdağa müdahale etmediğim için kıkırdak üzerinde şekil düzensizliklerin oluşmasını neden olmaması Kulağı içeriden atellediğim için ameliyat sonrası tenisçi bandajı gibi bandajlamaları kullanmasına gerek olmaması Kulağın ön yüzüne müdahale etmediğim için şişlik, morluk, hematom, dolaşım problemleri oluşmasına neden olmaması Bu tekniğin lokal anestezi ile yapılabilmesi Kulak arkasından yapıldığı için ve kulak arkasından cilt çıkarılmadığı için kulakta iz kalması, keloid, hipertrofik skar gibi bir probleme neden olmaması Kulakta travma oluşturmadığı için hastanın günlük yaşantısına ertesi gün dönebilmesi Bu tekniği uyguladığım tüm hastalarımın ameliyat sonrası 1. Ay, 6. Ay, 12. Ay ve 2. Yıl kontrollere çağırarak yaptığım ölçümlerde hiçbir hastamda herhangi bir açılma olmadığını tespit ederek ve yaptığım istatistiksel çalışmalar sonucun kalıcı olduğunu ortaya koymuş olmam, bu tekniğin avantajlarından sadece birkaçıdır. [/xa_slide][xa_slide title=”İple asarak kepçe kulak düzeltme ameliyatını öneririmisiniz?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Hastalara kansız, ameliyatsız, 10-15 dk kepçe kulaklarınızdan kurtulun şeklindeki reklamlar çok cazip gelse de kesinlikle önermemekteyim. Bu teknik herhangi bir kesi yapmadan kulak arkasından çeşitli aletler ile yerleştirilen kalıcı ipler ile gerçekleşmektedir. Ofis ortamında ve lokal anestezi altında uygulanabilen bu yöntem özellikle düğün öncesi saçlarını toplayan gelinler için çok cazip gelmiştir. Hemen sonuç almaları ve o zamana kadar ameliyat olmak için fırsat bulamamış bu tür insanlar buna rağbet etti. Ancak benim kişisel tecrübem ve dünyadaki diğer cerrahların da yayınladıkları yayınlardan gördüm ki bu teknik ile yaptığımız kulakların hemen hemen hepsinde sorun çıkmıştır. Hastaların yaklaşık %50 sinde atılan iplerin dışarı çıkması, %50 sinde tekrar kulakta açılmalar, çoğunda kulak arkasında hassasiyet ve elleri ile kulak arkasına dokunduklarında aşırı ağrı ve daha nadiren efeksiyonlar oluşması üzerine ben ve dünyadaki çoğu cerrah bu yöntemi uygulamayı bırakmıştır. [/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ameliyatı ne kadar sürmektedir?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Ameliyat 45 dk-1 saat arasında sürmektedir. [/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ameliyatı anestezi almayı gerektirir mi?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Hastalarımı lokal anestezi altında ameliyat etmekteyim. Eğer 6-10 yaş aralığında ise çocuğun kooperasyonu tam olmadığı için genel anestezi öneririm. [/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ameliyatı ağrılı mıdır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Ameliyat esnasında yaptığım uyuşturucu nedeniyle hasta 10-12 saat ağrı hissetmez daha sonrasında ameliyatın ilk günü ağrı kesici kullanmaz ise kulaklarda sızlama hissedebilir, ama ağrı kesici kullanımında böyle bir problem de olmaz. [/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ameliyatı sonrası neler yaşanır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Aynı gün hasta taburcu olmakta ve kulağına su değmeden duş alabilmektedir. Ameliyattan 48 saat sonra ise kulakğına da su değebilir. Ameliyatın ertesi günü bandajı açılır ve tekrar bandaj yapılmaz. Tenisçi bandajı takmasına gerek yoktur, sadece kulağına dikkat etmeli sağa sola takarak travmaya uğratmaması, üzerine yatmaması yeterlidir. Ameliyattan sonraki gün, günlük hayatı ve sosyal yaşantısına yada işine dönebilir. Ameliyattan 1 hafta-10 gün sonra kulak arkasından yapılan kesi için atılan dikişler alınır. [/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ameliyatı sonrası ne gibi sorunlar yaşanabilir?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Kepçe kulak ile ilgili bilinen bütün cerrahi teknikleri uygulamış bir cerrah olarak, gördüm ki bu ameliyatların hepsinden sonra kullanılan cerrahi yönteme göre bir takım problemler oluşmaktadır. Bu problemler; erken dönem ve geç dönem olarak 2 ye ayrılabilinir. Erken dönemde; kanama(bleeding), kan toplanması(hematoma), ciltte doku ölümü(skin necrosis), yara açılması(wound dehiscence), infeksiyon(wound infection) dır. Geç dönemde ise; kulağa dokunulduğunda hissedilen ağrı ve hassasiyet(hypersensitivity), kulakta şekil bozukluğu ve asimetriler(irregularity and asymmetry), izler(scarring), atılan dikişlerin dışarı çıkması(suture extrusion), telefon kulak yada kulağın arkaya çok yatırılması gibi memnun olunmayan estetik sonuçlar(unsatisfactory aesthetic results; telephone ear, overcorrection..ex). Tabiki bu problemler tüm hastalarda olmamaktadır, ancak bu problemleri ortadan kaldırıp mükemmel bir teknik bulmak için çok kafa yordum ve sonrasında kendi tarif ettiğim ve bu teknik (Yeni Bir Antiheliksplasti Tekniği: Proksimal Bazlı Dermo-Fasyoperikondrial Flep) ile Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği yarışmada ödül aldım. Bilimsel makale haline getirdiğim yaptığım bu teknikte diğer teknikler de görülen tüm problemlere çözüm bularak, mükemmeli yakaladım diyebilirim. Halen bu tekniği kullanmaktayım ve bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım. Şu an dünyada da çok popüler hale gelen bu flep tekniği gittikçe yaygınlaşmaktadır. [/xa_slide][xa_slide title=”Kepçe kulak ameliyatı sonrası uyguladığınız bu teknik kalıcı mıdır?” openclose=”” icon=”Select Icon—“]Kesinlikle kalıcıdır. Bu tekniği uyguladığım tüm hastalarımın ameliyat sonrası 1. Ay, 6. Ay, 12. Ay ve 2. Yıl kontrollere çağırarak yaptığım ölçümlerde hiçbir hastamda herhangi bir açılma olmadığını tespit ederek ve yaptığım istatistiksel çalışmalar sonucun kalıcı olduğunu ortaya koymuşumdur. Diğer teknikler ile literatürde bildirilen rekürrens(nüks, kulakların açılma ihtimali) oranları %4 ile %25 arasında değişmektedir. [/xa_slide][/xa_acc]

Kepçe Kulak Ameliyatı ile Alakalı Bilgi Almak için İletişime Geçebilirsiniz.

Etiketler: , ,

“Kepçe Kulak Ameliyatı” için 45 yorum

 • Rana Tatlı dedi ki:
  (5/5)

  Kepçe kulak ameliyatı için önerdiğiniz yaş nedir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak ameliyatı için ideal yaş grubu 6 yaştır.
   Daha fazla bilgi ve detaylı muayene randevunuz için +905320563693 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • U. S. dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba, kepçe kulak ameliyatı sonrası gözlük takabilir miyiz Hocam?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak ameliyatı sonrası gözlük kullanımı için acele edilmemeli ve 2- 3 ay beklenmelidir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • E. İ. dedi ki:
  (5/5)

  iyi günler kulak estetiği için en erken yaş nedir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak estetiğinde ideal yaş, okul öncesi dönemdir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • H. L dedi ki:
  (5/5)

  Kepçe kulak ameliyatı sonrası duymamda sorun yasar mıyım?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak ameliyatı duyma fonksiyonunu etkileyecek bir cerrahi işlem değildir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • Y. Ü dedi ki:
  (5/5)

  Hocam kepçe kulaklarım var ameliyatsız düzelir mi?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak ameliyatı ile düzelebilir. Ameliyatsız olarak maalesef düzelmez.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • R. A dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Hocam kepçe kulak ameliyatı sonrası kulaklarım yeniden açılır mı?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Yapılan tekniğe bağlıdır. Kendi geliştirdiğim ve ödül aldığım flap tekniğinde açılma durumuna rastlanmamaktadır.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • E. M. dedi ki:
  (5/5)

  iyi günler Süleyman Bey, kulak ameliyatı sonrası dikişler kalıcı mıdır ?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak ameliyatı sonrası eriyen dikişler kullanmaktayım. Belli bir süre sonra dikişler erimekte ve dokular kaynaşmaktadır.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • B. V. dedi ki:
  (5/5)

  Kepçe kulak için kullandığınız teknik nedir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak ameliyatlarında kendi geliştirdiğim ve ödül aldığım flap tekniğini kullanmaktayım.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 numaralı telefonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • V.Z dedi ki:
  (5/5)

  Kepçe kulak ameliyatı sonrası duymamda sorun yasar mıyım?

  • (5/5)

   Doğru yapılmış kepçe kulak estetiği sonrası duymanızda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bu konuda tecrübeli ve işinin ehli doktor seçmeniz önemlidir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • A.L dedi ki:
  (5/5)

  iyi günler Süleyman Bey, kulak ameliyatı sonrası dikişler kalıcı mıdır ?

  • (5/5)

   Merhaba,
   İşlem esnasında kullanılan özel teknik ve emilebilen dikişler sayesinde deformasyon olmaz ve doğal esneklik ve hareketlilik sağlanır. Dikişler emilebilen özelliği sayesinde ameliyattan sonra kendiliğinden erimektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • R.C dedi ki:
  (5/5)

  Kepçe kulak ameliyatı için beklenmesi gereken yaş nedir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak deformesi var ise ideal yaş 6 yaş, okul öncesi dönemdir.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • P.V dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba, kepçe kulak ameliyatı sonrası gözlük takabilir miyiz Hocam?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak ameliyatı sonrası 2 ay beklemeniz tavsiye edilir. 2 ay sonra ameliyat edilen hekim kontrolü altında kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • R.A dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Hocam kepçe kulak ameliyatı sonrası kulaklarım yeniden açılır mı?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kendi geliştiğim, Kullandığım Flep tekniği ile kepçe kulak ameliyatları kalıcıdır. yeniden açılma durumu olmamaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • C.Z dedi ki:
  (5/5)

  iyi günler kulak estetiği için en erken yaş nedir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak ameliyatı için çocuklarda okul öncesi döneminde yapılmasını tavsiye ederim. Kepçe kulak gelişimi zaten 5 – 6 yaşında tamamladığı için küçük yaşlarda ameliyat olunmasında herhangi bir sorun yaşanmaz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • F.S dedi ki:
  (5/5)

  Hocam 5 ay önce basşka bir doktor tarafından kulak ameliyat oldum ama yeniden ameliyat olmam gerek ne kadar beklemem gerek

  • (5/5)

   Merhaba,
   Yeni bir cerrahi girişim için 1 yıllık iyileşme sürecinin tamamlanması gerekmektedir.
   +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • A.S dedi ki:
  (5/5)

  Hocam kulak estetiği için en ugun mevsim nedir?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Özel bir mevsimi mevcut değildir. Kişinin kendisine kaliteli zamanı ayırabileceği dönem tercih edilmelidir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • A.E dedi ki:
  (5/5)

  Kulak ameliyatı için genel anestiz kullanılıyor mu?

  • (5/5)

   Merhaba,
   10 yaş altı çocuklarda genel anestezi, 10 yaş üstü çocuk ve yetişkinlerde lokal anestezi ile gerçekleştiriyoruz. Ancak tercihe bağlı olarak genel anestezi de uygulanabilir.
   Detaylı muayene önem arz etmektedir.
   +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • I.C dedi ki:
  (5/5)

  Hocam kepçe kulak ameliyatı olduktan sonra kulağa darbe alırsak açılma olabilir mi?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Elbette olabilir.Ameliyattan sonra darbe alınmamalıdır.
   Muayene randevunuz için +905320563693 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
   Sorunuz için teşekkürler,
   Sağlıklı Günler.

 • M.M dedi ki:
  (5/5)

  Kepçe kulak ameliyatı sonrası takılan bant kaç gün kalıyor hocam?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Ameliyat sonrası kulaklarınız için takılan bandaj 3 gün boyunca tüm gün sonrasında ise sadece geceleri takmanızı öneriyoruz. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • F.Z dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba Hocam kepçe kulak ameliyatı sonrası kanama olur mu?

  • (5/5)

   Merhaba,
   Kepçe kulak ameliyatı sonrası genelde kanama görmeyiz. Ancak hasta ameliyattan sonra almaması gereken bir darbe almış ise kanama olabilir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 • S. E. dedi ki:
  (5/5)

  Kulak ameliyatı çok ağrılı mı?

 • Buse Eroğlu dedi ki:
  (5/5)

  Kızımın kulakları çok açık , henüz 4 aylık. Ne önerirsiniz?

 • Süleyman Taş dedi ki:
  (5/5)

  Merhaba,
  Yeni doğanlarda kıkırdak yapısı çok yumuşak olduğu için kepçe kulak sendromunun önüne geçebilirsiniz. İlk 4 ay bandana veya şapka kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece kepçe kulak oluşumunu önlemiş olacaksınız. Her şeye rağmen kepçe kulak sendromu oluştu ise okul öncesi dönemde cerrahi olarak düzeltilmesi mümkündür.
  Sorunuz için teşekkür eder, evladınızla birlikte güzel bir ömür geçirmenizi dileriz.

Bir cevap yazın

Puanınız*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir