: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Merak Ettiklerinizli>Saç Ekimi > Saç Ekimi İyileşme Süreci
301 soft fue sac ekimi 1000x400 - Saç Ekimi İyileşme Süreci

Saç Ekimi İyileşme Süreci

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
[0 kişi oy verdi. Ortalama Puan: 0]

Saç ekimi bir çok ülkede talep gören ve çok sıklıkla yapılan işlemdir. Bu yüzden saç ektirecek kişilerin işlemden önce detaylı araştırma yapmaları ve işlem öncesi sonrası süreci iyi bilmeleri gerekmektedir. Özellikle ilk 3 gün hasta için önemlidir. Peki bu 3 gün de nelere dikkat edilmelidir? Ne kadar sonra normal hayata dönebiliriz? Sorularımızı yanıtlarken aynı zamanda saç ekimi iyileşme süreci hakkında bilgi sahibi olacaksınız… Keyifli okumalar.

İlk 3 Gün 

İlk 3 gün önemli olduğunu ve bu dönemde nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatacağımı söylemiştim. İlk 3 gün saç ekimi yaptıran kişinin dikkat etmesi gereken hususlar;

  1. Bol bol su tüketilmelidir.
  2. Doktorunuzun verdiği ilaçlar eksiksiz ve düzenli kullanılmalıdır.
  3. Saç ekimi sonrası saç ıslanmamalıdır ve duş almak isterseniz saç bölgesinden aşağıyı yıkayabilirsiniz.
  4. Evde bol bol istirahat edilmelidir.
  5. Sırt üstü uyulmalıdır ve boyun altına seyahat yastığı koyulmalıdır.
  6. Başınız ilk 3 gün mümkün olduğu kadar dik durmalıdır. Şişliklerinizin daha az olmasını sağlayacaktır.
  7. Saç ekimi sonrası iyi ve düzenli beslenme yaralarınızın hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.
  8. Önden düğmeli ve kolay giyilen kıyafetler tercih edilmelidir.

İlk 3 günün sonunda 4. Gün yapmanız gereken şeyler bulunmaktadır. Saç ekimi yapın Hekimiz tarafından verilen şampuan ile gösterildiği gibi saçlarınız yıkanmalıdır.  İlk 15 gün boyunca günde 1 kez saçlarınız yıkanmalıdır. Her ameliyat sonrası saç ekiminde de başınızı darbelerden korumanız gerekmektedir. İşlem sonrası doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmanız iyileşme sürecini daha hızlı etkileyecektir. Bu dönemde sigara kullanımı devam eder ise yaralar kötü iyileşme gösterecektir. Bu yüzden sonuç da istenilen gibi olmayabilir. 10. Günden sonra kabuklanmalar tamamen bitmiş olacaktır. 10. Günden itibaren düzenli beslenmenize dikkat etmelisiniz. Doktorunuzun dışarında veya bilgisi olmadan ilaç kullanımı olmamalıdır. İstediğiniz şampuanı kullanabilirsiniz. Ekilen saçlar 3 ay sonra dökülür ve sonrasında yeniden çıkmaya başlar. Yeni çıkan saçlar tekrardan dökülmez. Tam iyileşme süreci 1 yıl olmaktadır.

dhi hair transplant treatment e1571094636806 300x200 - Saç Ekimi İyileşme Süreci

Temelde 2 yöntem kullanılmaktadır diyebiliriz. FUT ve FUE  yöntemleridir. Eskiden FUT yöntemi kullanılır ve bu yöntemde istenilen sonuç tam olarak yüz güldürmez idi. Ancak teknolojinin ilerlemesi ile FUE dediğimiz yöntem kullanılmaktadır. Bu teknik daha etkili olması ile birlikte saç ekimleri daha fazla talep alırken sonuçlarda yüz güldürmekte.   Bu konu ile ilgili detayları link üzerinden ulaşabilirsiniz.

sinirsiz greft sac ekimi 300x204 - Saç Ekimi İyileşme Süreci

Saç ekimi iyileşme süreci ile ilgili yazımızın sonuna geldik umarım sizler için bilgilendirici yazı olmuştur.  Daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir