: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Merak Ettiklerinizli>Saç Ekimi > Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
sac ekimi oncesi nelere dikkat ed dUbV cover 1000x400 - Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genç yaşlarda genetik problemlerden dolayı saç dökülmesi ve kellik problemleri hiç birimizin kaderi değildir. Bunun için uygulanan bir çok uygulama bulunmaktadır. Saç ekimi, saç mezoterapisi, ilaç desteği gibi ancak saçsız bölge için en etki olan saç ekimi diyebiliriz. Peki saç ekimi olacak kişilerin saç ekimi öncesi ve sonrası dikkat etmesi gerekenler nedir? Bugün ki konumuzda bu konu başlığını değerlendireceğiz. Keyifli okumalar.

Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi öncesi Doktor seçimi kullanılan teknik son derece önemli olmaktadır. Muayeneniz sırasında saç analizi yapılmaktadır, saç köklerinin alınacağı bölgenin yeterli olup olmadığı tespit edilir. Aynı zaman da saç diplerinin kalın ve inceliği incelenir. İnce saç köklerine sahip ise saç ekimi olunmadan önce ilaç tedavisi ile önce saç kökleri güçlendirilmelidir ve daha sonra saç ekimi işlemi yapılabilir.  Güçlü saç köklerine sahip birisinin güçsüz saç köklerine sahip birine göre alınan sonucun daha az yüz güldürdüğünü söylemek mümkündür. Saç ekimi öncesinde saçların dalgalı, düz, kıvırcık ve renk yapısı değerlendirilir. Saç ekimi öncesinde kişinin tansiyon, kalp, şeker, epilepsi, kanama bozukluğu gibi hastalığı olanların Saç ekimi öncesinde doktoruna mutlaka bildirmesi gerekmektedir. Saç ekimi öncesinde sigara kullanımı 6 ay öncesinden bırakılmalıdır. Yara iyileşme sürecini kötü etkilediği için ameliyattan sonra da sigara içilmesi önerilmemektedir. Kan sulandırıcı etkisi olan aspirin veya aspirin içeren ilaçların saç ekiminden 3 hafta önce bırakılması gerekilmektedir. Alkol tüketimi kan sulandırma etkisi olduğu için 3 hafta önce bırakılmalıdır. İşlem öncesi saçlara jöle, saç kremi gibi kimyasal ürünler sürülmemelidir. Saç ekimi öncesinde saçlarınızı yıkayıp gelmelisiniz. Saç ekimi olacağınız gün gömlek tarzında önden düğmeli kıyafetler tercih etmelisiniz. İşlem lokal anestezi altında yapıldığı için aç gelme şartı bulunmamaktadır ve yemek yemenizde sakınca bulunmamaktadır.

lazerli sac ekimi teknigi nedir 11919683 4450 amp 300x255 - Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi ortalama olarak 5 – 6 saat sürmektedir. Lokal anestezi altın sadece işlemin yapılacağı saçlı bölge uyuşturulmaktadır. 5000 – 6000 adet saç kökü alınabilmektedir. Kellik bölgesi fazla ise 2. Seans uygulanabilir toplamda 10000 adet saç kökü alınacak şekilde planlama yapılabilir. Saç ekimi sonrası ilk 3 gün bol bol istirahat edilmelidir. Doktorunuzun verdiği ilaçlar düzenli ve eksiksiz kullanılmalıdır. 3. Güne kadar saça su değmemelidir, duş almak isterseniz bas kısım hariç diğer bölgelerinizi yıkayabilirsiniz. Elbette iyi ve düzenli beslenme çok önemlidir çabuk toparlanmanızı ve hızlı iyileşmenizi sağlayacaktır. Önden düğmeli gömlek tarzı kıyafetler giyilmelidir. 4. Günden itibaren doktorunuzun verdiği şampuan ile saç yıkanmalıdır ve ilk 15 gün her gün yıkmanız gerekmektedir. Saç ekimi sonrası başınıza alacağınız darbelerden kendinizi korumanız gerekmektedir. 10 günden sonra kabuklanmalar bitmiş olacaktır ve doktorunuzun tavsiyesi dışında herhangi bir ilaç kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Ekilen saçlar 3 ay sonra dökülür sonrasında yeniden çıkmaya başlar ve yeni çıkan saçlar tekrardan dökülmemektedir. Tam iyileşme süreci 1 yıl olmaktadır.

sac ekim uzmani aydin turkiye sac ekiminde dunya merkezi 1553336338 1 300x165 - Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir