V-Line Öncesi Sonrası | Doç. Dr. Süleyman Taş

 

Ameliyatsız yanak inceltme tombul gösteren yanak için uygulanan ameliyatsız estetik işlemdir. Bu ameliyatsız estetik işleminde kesi, morluk, şişlik, açı olmamaktadır ve bu işlem için herhangi bir anestezi kullanılmamaktadır. Her yanak için 15 dakika süren ve toplamda 30 dakikalık bir sürede tamamlanan V-line yani ameliyatsız yanak inceltme işlemi ile tatmin edici kalıcı sonuçlar alınmaktadır. Bugün ki yazımızda V-line öncesi sonrası ile ilgili sizleri bilgilendireceğiz.

V-line Nasıl Uygulanır?

Bu uygulamada, bir ultrasound probu ile ağız içine girilir, Vline cihazı sayesinde radyofrekans enerjisisi ağız içinden yanak yağlarına gönderilir. Bu sayede eritilen yanak yağları, yanağın daha ince ve kibar görünmesini ve çehrenin V şeklini almasını sağlar. Ağız içinden radyofrekans enerjisini yollayan probun ucunda termal (ısı ölçer) bir sensör vardır. Bu sensör ortamın sıcaklığını ölçmektedir. Bu sıcaklık 50-52 dereceye kadar çıkarılarak, yanaktaki yağlar eritilebilmektedir. Bu verilen enerji sayesinde aynı imanda kollajen üretimi de tetiklenir ve yanaklarda bir sıkılaşma da başlar. Uygulama esnasında diş fırçalanmasına benzer hareketler uygulanmaktadır.

V-Line Öncesi Sonrası

V-Line Öncesi

Ameliyatsız yanak inceltme (V-Line) öncesinde bu işlemi yaptıracak kişilerin kullandığı herhangi bir ilaç varsa, herhangi bir hastalığınız var ise işlem öncesinde mutlaka doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir. İşlemden önce her ameliyat veya ameliyatsız operasyonlarda sigara 6 ay öncesinde bırakılmalıdır ve işlemden sonra kullanılmamalıdır. İşlemden önce alkol tüketimi kesilmelidir. Ameliyatsız yanak inceltme kalp pili olan ve hamile kadınlar için uygulanmamaktadır. Ameliyatsız yanak inceltme 18 yaşını doldurmuş ve yanaklarından şikâyetçi kişilere yapılabilmektedir.

V-Line Öncesi Sonrası

V-Line Sonrası

İşlem esnasında veya sonrasında herhangi bir anestezi kullanılmamaktadır. Verilen ısı tombul yanak içerisinde bulunan yağları eriterek sıvı haline getiri ve birkaç gün sonra bu eriyen yağlar vücut tarafından sindirilerek eritilir. Yanak inceltmenin bilinen herhangi bir zararı olmamaktadır. İşlem sonrasında herhangi bir ilaç verilmemektedir. İşlem sırasında ağrı hissi olmadığı gibi sonrasında olmamaktadır ve bu yüzden ağrı kesici ilaç vb. ilaçlar verilmemektedir. Teknolojinin ilerlemesi ve ameliyatsız çözümlerle tombul yanaklardan kurtulmak ameliyatsız ve acısızdır. Ameliyattan korkan, anesteziden korkan, iyileşme süreci için endişe duyan hastaların en çok tercih ettiği işlemlerden birisidir diyebiliriz.

V-Line öncesi sonrası konumuz ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Sorularınız veya daha fazla bilgi için bizimle (+905320563693) iletişime geçebilirsiniz.

Avatar of assoc. Prof. Dr. Suleyman tas
Assoc.Prof.Dr. Suleyman TAS
0 Comment

No Comment.

https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/suleyman-tas-logo.png

15 yıldan fazla deneyimi ile 10.000 ’in üzerinde plastik cerrahi ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş olan Doç.Dr.Süleyman Taş, şu an hastalarını muayenehanesinde görmektedir.

Üye Dernekler
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/TPRECD-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ASOPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/vsfrm-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ishrs-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/uems-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/epsrc-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/euraps-logo-1.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/03/ISAPS-logo.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo-2.png
https://img-suleymantas.mncdn.com/wp-content/uploads/2021/06/rinoplasti-logo.png
Sosyal Medya

4,8 535 reviews

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Doç. Dr. Süleyman TAŞ
Merhaba 🙌
Size nasıl yardımcı olabiliriz?