: +90 532 056 3693 : - +90 212 215 57 27
Ana Sayfa > Genel > Nazolabial Dolgu
Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

Ameliyatsız estetik uygulamaları arasında belki de en çok talep edilen işlemlerden birisi de nazolabial dolgudur.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial bölge, burun kanatlarının olduğu yerden başlayan ve ağız kenarından aşağı doğru inen çizgilerdir. Bu çizgiler genç yaşlar da bulunmaz iken yaşın ilerlemesi ve cildin elastikiyetini kaybetmesi ile görünür hale gelmektedirler. Sonucunda kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterirler. Nazolabial dolgu ise bu alanların doldurularak silinmesini sağlayan uygulamadır.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılmaktadır?

Nazolabial dolgu uygulaması öncesi bölgenin uyuşması için anestezik kremler sürülür. Kremin etkisi için ortalama 20 dakika beklenmektedir. Uyuşma sağlandıktan sonra enjeksiyon veya kanüller yardımı ile nazolabial alanlar yavaş yavaş doldurulmaya başlanmaktadır. Hyraluronik asit dolgular kullanılmaktadır. Uygulama sonrası soğuk uygulama yapılır ve kişi günlük hayatına devam edebilmektedir.

Nazolabial Dolgu İşlem Süresi Ne Kadardır?

Nazolabial dolgusunun işlem süresi nazolabiallerin derinlik ve uzunluğuna göre kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Ortalama 10 dakika sürmektedir.

Nazolabial Dolgu Ağrılı Mıdır?

Nazolabial bölgeler biraz hassas alanlardır. Bu nedenle ağrı veya acı hissedilmemesi için uygulama öncesi mutlaka anestezik kremler sürülmektedir. Bu sayede bölgesel uyuşukluk sağlanmaktadır. Uygulanan dolgu maddesinin içerisinde de uyuşturma etkisi vardır ve dolgu cilt altında değdiği yeri uyuşturmaya başlamaktadır. Dolayısı ile nazolabial dolgu uygulaması ağrılı bir işlem değildir.

Nazolabial Dolgu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Nazolabial alanlara uygulanan dolgu işlemi etkisini hemen göstermektedir. İşlem esnasında elinizde olan ayna ile öncesi ve sonrası hali hemen görebilmektesiniz.

Nazolabial Dolgu Sonrası Kızarıklık ve Şişlik Olabilir Mi?

Nazolabial bölgeler hassas bölgelerdir. İşlem sonrası bir miktar kızarıklık görülebilir. Bu tabii bir durumdur. İşlemden 2 – 3 saat sonra bu kızarıklıklar geçmeye başlamaktadır.

Nazolabial Dolgu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgu uygulaması öncesinde kan sulandırıcı içeren gıda ve ilaç maddelerinin tüketimi en az 3 gün öncesinde tüketimi durdurulmalıdır. Mesela; aspirin, coraspin, alkol, limon, kiraz ve benzeri gibi. Uygulama yapılacak alan ise mutlaka temiz olmalıdır.

Nazolabial Dolgu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nazolabial dolgu sonrasında, dolgu yapılan alan 24 saat boyunca ellenmemeli, su değmemeli ve gülme veya ağız mimikleri çok fazla yapılmamalıdır.

Nazolabial Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Diğer dolgu uygulamalarında da olduğu gibi nazolabial dolgusunda kullanılan dolguların kalıcılık süreleri de 6 – 8 aydır. Bu süre sonrasında dolgu maddeleri erimektedir. Sonrasında istenildiği zaman tekrar yaptırılabilir.
Nazolabial Dolgu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir